Kolorowanie czarno-białych zdjęć tylko za pomocą Lightrooma. Zobacz, jak robić to dobrze

0
Michał Chrzanowski
24 Lipiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Koloryzację monochromatycznych fotografii zazwyczaj wykonuje się Photoshopie lub specjalnie opracowanych do tego celu programach. Jednak czy wiedziałeś, że dobre rezultaty można osiągnąć także w Lightroomie? Ten poradnik pokaże Ci jak tego dokonać.

Jedno jest pewne - koloryzacja czarno-białych obrazów ma zapewne tyle samo zwolenników co przeciwników. Ale cieszy się ona coraz większą popularnością oraz pozwala spojrzeć na stare fotografie lub filmy w zupełnie nowy sposób.

Wiele osób podejmuje się prób kolorowania czarno-białych fotografii w swoim domowym zaciszu. Niestety jest to proces wyjątkowo czasochłonny i skomplikowany. W tym celu z reguły korzysta z zaawansowanych rozwiązań Photoshopa. Jednak Nataniel Dodson z youtubowego kanału tutvid w swoim najnowszym tutorialu pokazuje, że można też tego dokonać także za pomocą Lightroom. Końcowy efekt może być równie dobry.

 

Sam proces koloryzacji wygląda na bardziej skomplikowany niż w przypadku Photoshopa. Zdecydowanie szybciej można nadać barw monochromatycznym obrazom dzięki między innymi pracy na warstwach. Więc po co tracić czas w Lightroomie? Po pierwsze ten poradnik pokazuje, że można tego dokonać także i w tym programie. Po drugie końcowe efekty mogą przejść nasze najśmielsze oczekiwania. I po trzecie, tutorial Dodsona ma również na celu ukazanie potencjału Lightrooma - głównie funkcji pędzla oraz narzędzi, które nanoszą zmiany tylko na wybrane fragmenty kadru.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej ciekawych wideoporadników, to odsyłamy na kanał tutvid, gdzie znajdziesz wiele ciekawych i pouczających treści.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły