Postprodukcja zdjęć portretowych od A do Z - wideotutorial

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Marzec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Dobry retusz potrafi uratować przeciętne zdjęcie, a dobre uczynić wyjątkowym. W tych ciekawych wideotutorialach przez swój proces obróbki fotografii portretowych przeprowadza nas Jessica Kobeissi.

Sposobów na udaną edycję zdjęć jest wiele, a każdy z zawodowych fotografów z czasem wypracowuje własne techniki i procesy używane w programach do obróbki. Rzadko kiedy jednak fotografowie skłonni są dzielić się swoją wiedzą za darmo. Tym bardziej warto zobaczyć poniższy poradnik, którego autorem jest Jessica Kobeissi.

Fotografkę możecie kojarzyć z serii filmów, w których wraz z kilkoma innymi autorami fotografuje tego samego modela i ukazuje różnice między stylem każdego z nich. Tym razem przeprowadza nas przez proces obróbki zdjęć portretowych na przykładzie programu Photoshop. Kobeissi demonstruje używane przez siebie sposoby retuszu skóry i pokazuje jak dokonuje gradacji kolorystycznej oraz końcowego wyostrzania zdjęcia.

 

Oprócz tego, zwraca uwagę na bardzo przydatną w postprodukcji zdjęć portretowych technikę separacji częstotliwości, na temat której stworzyła osobne wideoporadniki. Możecie je obejrzeć poniżej.

Wideoporadniki Kobeissi nie są długie, ale nie brakuje w nich przydatnych informacji, które pozwolą rozwinąć umiejętności obróbki tak początkującym, jak i już bardziej zaawansowanym fotografom. Często okazuje się bowiem, że coś na co poświęcamy w Photoshopie dużo czasu, da się zrobić innym sposobem przy pomocy raptem paru kliknięć.

 

 

Filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów serwisu Youtube powinny być zrozumiałe dla każdego.

Więcej ciekawych wideoporadników i tutoriali znajdziecie na kanale autorki w serwisie Youtube.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
17
0
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji astrofotografii
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji...
Wybierasz się fotografować Perseidy? Zobacz, jak wyciągnąć najwięcej ze zdjęć nocnego nieba. Lonely Speck udostępnia za darmo kurs postprodukcji...
70
0
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Skutecznie wyostrzane to jeden z najważniejszych końcowych etapów postprodukcji. Może jednak zdjęcia tak samo pomóc, jak i zaszkodzić. Zobacz, jak robić to...
33
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)