Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Zobacz, jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Adobe Photoshop

0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Marzec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Czasem drobna zmiana kolorystyki może znacznie poprawić kadr i pozytywnie wpłynąć na spójność całego ujęcia. Czasem zwykle wymaga tego nasza wizja. Nie ważne jaki jest powód, większość problemów z kolorem pomoże rozwiązać Photoshop.

Czy to w formie zabawy czy z powodu klienta, który nie dostarczył pełnej gamy kolorystycznej produktu na sesję, ale chciałby by była uwzględniona na zdjęciach, większość z fotografujących przynajmniej raz stanęła przed problemem podmiany koloru danego obiektu na etapie postprodukcji. Jak zabrać się do takiego zadania?

Nie zagłębiając się w tutoriale, większość osób zacznie zapewne od narzędzia zamiany kolorów, lub dokładnego zaznaczania obiektu i kontroli suwaków HSL. W zależności od sytuacji może to być gorszy lub lepszy wybór, jednak jak zawsze w przypadku Photoshopa liczą się niuanse takie, jak tryby mieszania warstw czy ustawienia używanych narzędzi. Czasem drobna rzecz może może diametralnie zwiększyć naszą skuteczność.

 

Jak robić to dobrze pokazuje Jesús Ramirez z youtubowego kanału Photoshop Training Channel. W powyższym filmiku prezentuje on 4 łatwe do opanowania techniki, które pozwolą Wam podmienić kolor dowolnej rzeczy na niemal każdym zdjęciu. Co najważniejsze, jak zawsze robi to w przystępny, nietrudny do zapamiętania sposób. Wśród demonstrowanych technik znajdziemy zarówno te najprostsze, jak i te wymagające poświęcenia im nieco więcej czasu. Szczególnie ciekawie prezentuje się wykorzystanie w tym procesie funkcji obiektów inteligentnych.

Film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów serwisu Youtube, powinien być zrozumiały dla wszystkich.

Więcej ciekawych tutoriali znajdziecie na kanale Photoshop Training Channel.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
20
0
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji astrofotografii
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji...
Wybierasz się fotografować Perseidy? Zobacz, jak wyciągnąć najwięcej ze zdjęć nocnego nieba. Lonely Speck udostępnia za darmo kurs postprodukcji...
70
0
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Skutecznie wyostrzane to jeden z najważniejszych końcowych etapów postprodukcji. Może jednak zdjęcia tak samo pomóc, jak i zaszkodzić. Zobacz, jak robić to...
35
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)