Zobacz, jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Adobe Photoshop

0
Maciej Luśtyk
26 Marzec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Czasem drobna zmiana kolorystyki może znacznie poprawić kadr i pozytywnie wpłynąć na spójność całego ujęcia. Czasem zwykle wymaga tego nasza wizja. Nie ważne jaki jest powód, większość problemów z kolorem pomoże rozwiązać Photoshop.

Czy to w formie zabawy czy z powodu klienta, który nie dostarczył pełnej gamy kolorystycznej produktu na sesję, ale chciałby by była uwzględniona na zdjęciach, większość z fotografujących przynajmniej raz stanęła przed problemem podmiany koloru danego obiektu na etapie postprodukcji. Jak zabrać się do takiego zadania?

Nie zagłębiając się w tutoriale, większość osób zacznie zapewne od narzędzia zamiany kolorów, lub dokładnego zaznaczania obiektu i kontroli suwaków HSL. W zależności od sytuacji może to być gorszy lub lepszy wybór, jednak jak zawsze w przypadku Photoshopa liczą się niuanse takie, jak tryby mieszania warstw czy ustawienia używanych narzędzi. Czasem drobna rzecz może może diametralnie zwiększyć naszą skuteczność.

 

Jak robić to dobrze pokazuje Jesús Ramirez z youtubowego kanału Photoshop Training Channel. W powyższym filmiku prezentuje on 4 łatwe do opanowania techniki, które pozwolą Wam podmienić kolor dowolnej rzeczy na niemal każdym zdjęciu. Co najważniejsze, jak zawsze robi to w przystępny, nietrudny do zapamiętania sposób. Wśród demonstrowanych technik znajdziemy zarówno te najprostsze, jak i te wymagające poświęcenia im nieco więcej czasu. Szczególnie ciekawie prezentuje się wykorzystanie w tym procesie funkcji obiektów inteligentnych.

Film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów serwisu Youtube, powinien być zrozumiały dla wszystkich.

Więcej ciekawych tutoriali znajdziecie na kanale Photoshop Training Channel.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.
32
1
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware Fill [WIDEO]
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware...
Zobacz w jaki sposób po fakcie poprawić kompozycję zdjęcia za pomocą narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie.
10
0
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Odseparowanie sylwetki od tła zdjęcia może wydawać się skomplikowaną czynnością. Jednak dzięki kilku sztuczkom i narzędziom Photoshopa cała operacja może być bardzo...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)