Ten wideoporadnik pokaże Ci, jak skutecznie wycinać obiekty z tła w Photoshopie

0
Michał Chrzanowski
2 Luty 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli chodzi o dokonywanie złożonych selekcji oraz precyzyjne usuwanie tła w Photoshopie, to nie ma lepszego narzędzia do pracy niż Pióro. A w swoim najnowszym wideoporadniku popularny Phlearn pokazuje, jak za pomocą tego narzędzia osiągnąć jak najlepsze efekty.

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się usuwać różnego rodzaju obiekty z tła zdjęć? Zapewne nie raz. W takich sytuacjach najczęściej sięgamy po Lasso lub Magiczną różdżkę, dzięki którym niemal natychmiastowo dokonamy obrysu. Jednak jeśli zależy nam na wyjątkowej dokładności, to Pióro powinno być naszym pierwszym wyborem.

Korzystając z tego narzędzia, można tworzyć własne kształty w projektach oraz precyzyjnie definiować ścieżki, aby w dowolny sposób dostosować obraz - co zresztą udowadnia w swoim najnowszym tutorialu Aaron Nace, czyli popularny Phlearn. W niespełna 9-minutowym filmie przedstawia praktyczne wykorzystanie Pióra, w tym tworzenie, przełączanie, edytowanie i usuwanie punktów, jak również zmianę powstałych łuków i krzywizn.

Precyzja w najdrobniejszym calu

 

W programie Photoshop możemy znaleźć kilka odsłon tego narzędzia, a każde z nich odpowiada różnym zastosowaniom, przez co możemy osiągnąć różne efekty.

  • Pióro krzywizny pozwala w intuicyjny sposób rysować krzywe i proste segmenty.
  • Standardowe Pióro umożliwia dokładne rysowanie prostych segmentów i krzywych.
  • Pióro dowolne umożliwia rysowanie ścieżek w sposób przypominający rysowanie ołówkiem na papierze.
  • Pióro magnetyczne pozwala narysować ścieżkę przyciąganą do krawędzi obszarów zdefiniowanych na obrazie.
  • Skrót Shift+P przełącza między narzędziami z grupy Pióro.

Aaron Nace za oceanem jest uznawany za mistrza Photoshopa. Od 2011 roku na Youtube prowadzi kanał o nazwie Phlearn, gdzie udostępnił już ponad 600 wideoporadników, które dokładnie pokazują przeróżne możliwości tego popularnego programu. Jeśli więc chcecie nauczyć się Photoshopa od podstaw, to nie znajdziecie w sieci drugiego takiego miejsca.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.
32
1
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware Fill [WIDEO]
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware...
Zobacz w jaki sposób po fakcie poprawić kompozycję zdjęcia za pomocą narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie.
10
0
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Odseparowanie sylwetki od tła zdjęcia może wydawać się skomplikowaną czynnością. Jednak dzięki kilku sztuczkom i narzędziom Photoshopa cała operacja może być bardzo...
13
0
Powiązane artykuły