Ten wideoporadnik pokaże Ci, jak skutecznie wycinać obiekty z tła w Photoshopie

0

Autor: Michał Chrzanowski

2 Luty 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli chodzi o dokonywanie złożonych selekcji oraz precyzyjne usuwanie tła w Photoshopie, to nie ma lepszego narzędzia do pracy niż Pióro. A w swoim najnowszym wideoporadniku popularny Phlearn pokazuje, jak za pomocą tego narzędzia osiągnąć jak najlepsze efekty.

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się usuwać różnego rodzaju obiekty z tła zdjęć? Zapewne nie raz. W takich sytuacjach najczęściej sięgamy po Lasso lub Magiczną różdżkę, dzięki którym niemal natychmiastowo dokonamy obrysu. Jednak jeśli zależy nam na wyjątkowej dokładności, to Pióro powinno być naszym pierwszym wyborem.

Korzystając z tego narzędzia, można tworzyć własne kształty w projektach oraz precyzyjnie definiować ścieżki, aby w dowolny sposób dostosować obraz - co zresztą udowadnia w swoim najnowszym tutorialu Aaron Nace, czyli popularny Phlearn. W niespełna 9-minutowym filmie przedstawia praktyczne wykorzystanie Pióra, w tym tworzenie, przełączanie, edytowanie i usuwanie punktów, jak również zmianę powstałych łuków i krzywizn.

Precyzja w najdrobniejszym calu

 

W programie Photoshop możemy znaleźć kilka odsłon tego narzędzia, a każde z nich odpowiada różnym zastosowaniom, przez co możemy osiągnąć różne efekty.

  • Pióro krzywizny pozwala w intuicyjny sposób rysować krzywe i proste segmenty.
  • Standardowe Pióro umożliwia dokładne rysowanie prostych segmentów i krzywych.
  • Pióro dowolne umożliwia rysowanie ścieżek w sposób przypominający rysowanie ołówkiem na papierze.
  • Pióro magnetyczne pozwala narysować ścieżkę przyciąganą do krawędzi obszarów zdefiniowanych na obrazie.
  • Skrót Shift+P przełącza między narzędziami z grupy Pióro.

Aaron Nace za oceanem jest uznawany za mistrza Photoshopa. Od 2011 roku na Youtube prowadzi kanał o nazwie Phlearn, gdzie udostępnił już ponad 600 wideoporadników, które dokładnie pokazują przeróżne możliwości tego popularnego programu. Jeśli więc chcecie nauczyć się Photoshopa od podstaw, to nie znajdziecie w sieci drugiego takiego miejsca.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
17
0
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji astrofotografii
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji...
Wybierasz się fotografować Perseidy? Zobacz, jak wyciągnąć najwięcej ze zdjęć nocnego nieba. Lonely Speck udostępnia za darmo kurs postprodukcji...
70
0
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Skutecznie wyostrzane to jeden z najważniejszych końcowych etapów postprodukcji. Może jednak zdjęcia tak samo pomóc, jak i zaszkodzić. Zobacz, jak robić to...
33
0
Powiązane artykuły