Tamron SP 15-30 mm f/2.8 DI VC USD - Autofokus

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Cena / Jakość:
6.5
Optyka:
7.5
Budowa:
8
Nasza ocena:

83%

Tamron SP 15-30 mm f/2.8 DI VC USD to pełnoklatkowy ultraszerokokątny zoom zaprojektowany z myślą o zawodowcach. Na pokładzie znajdziemy zaawansowany układ optyczny, ultradźwiękowy silnik autofokusa oraz - co niespotykane w podobnych konstrukcjach - system stabilizacji obrazu.

0

Autor: Michał Chrzanowski

27 Listopad 2015
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

 

3. Autofokus


Tamron SP 15-30 mm f/2.8 DI VC USD został wyposażony w ultradźwiękowy silnik USD (Ultrasonic Silent Drive), który zapewnia solidną i cichą pracę autofokusu, ostrzenie już od 28 cm oraz maksymalny współczynnik powiększenia 1:5. Ponadto, szkło posiada system wewnętrznego ogniskowania, który polega na przesuwaniu mniejszych soczewek środkowych i tylnych bez przesuwania większych soczewek umieszczonych z przodu.

W praktyce automatyczne ustawianie ostrości jest sprawne i precyzyjne. Przeostrzenie przez cały zakres odległości i ogniskowych zajmuje obiektywowi około 0,5 sekundy. Oczywiście nieco słabszy rezultat jest osiągany podczas fotografowania w gorszych warunkach oświetleniowych, lecz jest to już bardziej kwestia aparatu, niż wydajności silnika AF w obiektywie. Podsumowując, po zamocowaniu Tamrona do aparatu Canon EOS 5D Mark III skompletujemy efektywny duet, który zapewnia solidny i płynnie działający autofokus.

Na tubusie znalazł się klasyczny przełącznik AF/MF, dzięki któremu możemy aktywować manualne ustawianie ostrości. W tym celu pomocnym okaże się umieszczony najbliżej bagnetu wąski gumowy pierścień, który obraca się z należytym oporem. Dzięki temu oraz dzięki wyraźnym rowkowaniom ręczne ostrzenie okazuje się wygodne i precyzyjne.

]> */


]

Spis treści

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang AF 35 mm f/1.8 FE - zdjęcia przykładowe
Samyang AF 35 mm f/1.8 FE - zdjęcia przykładowe
Najnowsza 35-tka Samyanga proponuje alternatywę dla natywnego obiektywu Sony w dużo niższej cenie. Czy przypłacimy to jakością obrazu? Zobaczcie zdjęcia...
14
3
Irix 45 mm f/1.4 - test obiektywu
Irix 45 mm f/1.4 - test obiektywu
Reprezentujący średnią półkę cenową, manualny Irix 45 mm f/1.4 obiecuje wykonanie i rezultaty godne obiektywu wyższej klasy. Sprawdziliśmy jak ta egzotyczna ogniskowa sprawdza się w praktyce.
13
0
Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4 - zdjęcia przykładowe
Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4 - zdjęcia przykładowe
Jakich efektów możemy spodziewać się po profesjonalnym obiektywie standardowym z serii Lumix S? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane szkłem Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4.
10
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)