Tamron SP 15-30 mm f/2,8 DI VC USD

0
Michal Grzegorczyk
12 Wrzesień 2014
Artykuł na: minutę
Firma Tamron zapowiedziała stworzenie obiektywu Tamron SP 15-30 mm f/2,8 DI VC USD. To jasny, ultra-szerokokątny zoom pełnoklatkowy wyposażony w stabilizację obrazu.

Firma Tamron ogłosiła, że pracuje nad obiektywem Tamron SP 15-30 mm f/2,8 DI VC USD. To jasny, ultra-szerokokątny zoom pełnoklatkowy wyposażony w stabilizację obrazu. Jego konstrukcja optyczna obejmuje 18 elementów ustawionych w 13 grup, w tym asferyczną soczewkę XGM i kilka soczewek ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji. Producent zastosował 9-listkową przysłonę i szybki autofokus ultradźwiękowy. Na razie nie została ujawniona cena, ani data wprowadzenia tego modelu do sprzedaży. Wiadomo natomiast, że powstaną trzy wersje różniące się mocowaniem: do Canona, Nikona i Sony.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
10
0
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
9
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)