TAMRON SP 15-30 MM F/2,8 DI VC USD w sprzedaży pod koniec stycznia

TAMRON SP 15-30 MM F/2,8 DI VC USD w sprzedaży pod koniec stycznia
Zapowiedziany we wrześniu 2014 roku obiektyw firmy Tamron od kilku tygodni jest już dostępny do kupienia na japońskim rynku. Dzisiaj producent podał oficjalną datę pojawienia się obiektywu na rynkach zagranicznych.
Zapowiedziany po po raz pierwszy we wrześniu obiektyw TAMRON SP 15-30 MM F/2,8 DI VC USD to ultra-szerokokątny zoom z systemem stabilizacji przeznaczony do aparatów pełnoklatkowych. W jego układzie optycznym znajdziemy 18 soczewek podzielonych na 13 grup, w tym soczewkę asferyczną XGM i soczewki o obniżonym współczynniku dyspersji, dzięki czemu obraz ma być ostrzy i wyrazisty na całej powierzchni kadru. Ponadto obiektyw wyposażono w 9-listkową przysłonę gwarantującą okrągłe bokeh i ładne rozmycie oraz cichy i precyzyjny ultradzwiękowy system autofokusa.
TAMRON SP 15-30 MM F/2,8 DI VC USD
Pod koniec grudnia obiektyw pojawił się w sprzedaży na rynku japońskim. Według informacji podanej przez producenta, szkło trafi na rynki zagraniczne już 30 stycznia w wersji z mocowaniem do aparatów Canon i Nikon. Wersja z mocowaniem sony ukaże się w późniejszym terminie. Cena obiektywu na rynku japońskim wynosi około 1000 dolarów. Nie wiadomo jeszcze w jakiej cenie obiektyw trafi na na inne rynki, jednak zapewne będzie to około 1500 dolarów.

Więcej informacji znajdziemy w informacji prasowej producenta.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8