TAMRON SP 15-30 MM F/2,8 DI VC USD w sprzedaży pod koniec stycznia

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Styczeń 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapowiedziany we wrześniu 2014 roku obiektyw firmy Tamron od kilku tygodni jest już dostępny do kupienia na japońskim rynku. Dzisiaj producent podał oficjalną datę pojawienia się obiektywu na rynkach zagranicznych.

Zapowiedziany po po raz pierwszy we wrześniu obiektyw TAMRON SP 15-30 MM F/2,8 DI VC USD to ultra-szerokokątny zoom z systemem stabilizacji przeznaczony do aparatów pełnoklatkowych. W jego układzie optycznym znajdziemy 18 soczewek podzielonych na 13 grup, w tym soczewkę asferyczną XGM i soczewki o obniżonym współczynniku dyspersji, dzięki czemu obraz ma być ostrzy i wyrazisty na całej powierzchni kadru. Ponadto obiektyw wyposażono w 9-listkową przysłonę gwarantującą okrągłe bokeh i ładne rozmycie oraz cichy i precyzyjny ultradzwiękowy system autofokusa.

Pod koniec grudnia obiektyw pojawił się w sprzedaży na rynku japońskim. Według informacji podanej przez producenta, szkło trafi na rynki zagraniczne już 30 stycznia w wersji z mocowaniem do aparatów Canon i Nikon. Wersja z mocowaniem sony ukaże się w późniejszym terminie. Cena obiektywu na rynku japońskim wynosi około 1000 dolarów. Nie wiadomo jeszcze w jakiej cenie obiektyw trafi na na inne rynki, jednak zapewne będzie to około 1500 dolarów.

Więcej informacji znajdziemy w informacji prasowej producenta

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Największy obiektyw z autofokusem, czyli niezwykle rzadki Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie wystawiony na aukcji w Niemczech. Dlaczego to szkło jest takie wyjątkowe?
0
0
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Wyprodukowano go w ilości jedynie 10 sztuk. Zeiss Planar 50 mm f/0.7 zaprojektowano dla NASA, by fotografować Księżyc. Teraz jeden z egzemplarzy dostępny jest na aukcji. Oczywiście tani nie...
0
0
Olympus M.Zuiko 8-25 mm f/4 PRO - uniwersalny krótki zoom wyższej klasy
Olympus M.Zuiko 8-25 mm f/4 PRO - uniwersalny krótki zoom wyższej klasy
Olympus rozbudowuje ofertę profesjonalnych obiektywów do Mikro Cztery Trzecie o uniwersalny model o ekwiwalencie 16-50 mm, który choć nie należy do najjaśniejszych,...
0
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)