Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Instax mini 8 - Podsumowanie testu

Instax mini 8 to nowy model aparatu do fotografii natychmiastowej Fujifilm. Aparat posiada cztery stopnie regulowanej jasności i wbudowaną lampę błyskową. Producent podkreśla możliwość wykonywania zdjęć w trybie Hi Key. Przekonajcie się, jak Instax mini 8 wypadł w naszym teście.

2

Autor: Marcin Grabowiecki

31 Październik 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Spis treści

 

Instax mini 8 to jeden z prostszych aparatów do fotografii natychmiastowej Fujifilm. Wzornictwo i kolorystyka sprawią zapewne, że przypadnie on do gustu dzieciom oraz nastolatkom. Pod względem możliwości nie może się on równać z modelem Instax mini 90, ani Fuji Instax Mini 50S. Zdecydowanie bliżej mu do modelu Fujifilm Instax 7S, od którego wiele się nie różni.

Instax mini 8 trudno oceniać tak jak każdy inny aparat. Nie oczekujemy od niego technicznej perfekcji. To gadżet, który sprawdzi się na imprezach i innych sytuacjach towarzyskich.

Instax mini 8 kosztuje w Polsce 300 zł, do tego dochodzi koszt wkładów (25 zł za 10 sztuk). To dwukrotnie mniej, niż bardziej zaawansowany Instax mini 90.

W porównaniu do innych modeli Instaksa możliwości, które oferuje są raczej ubogie. Instaksa mini 8 możemy polecić wszystkim, którzy nie chcą zagłębiać się w tajniki fotografowania i najczęściej korzystają z trybu automatycznego.

+ czterostopniowa regulacja jasności

+ prostota obsługi

- brak możliwości wyłączenia lampy błyskowej

- problemy z poprawnym ustawianiem ostrości

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
6
5
Nikon D780 - test aparatu
Nikon D780 - test aparatu
Nikon nie rezygnuje jeszcze ostatecznie z lustrzanek. Sprawdźmy co oferuje długo wyczekiwany następca, jednej z najpopularniejszych pełnych klatek na rynku.
22
8
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)