Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Instax mini 8 - wrażenia z fotografowania

Instax mini 8 to nowy model aparatu do fotografii natychmiastowej Fujifilm. Aparat posiada cztery stopnie regulowanej jasności i wbudowaną lampę błyskową. Producent podkreśla możliwość wykonywania zdjęć w trybie Hi Key. Przekonajcie się, jak Instax mini 8 wypadł w naszym teście.

2

Autor: Marcin Grabowiecki

31 Październik 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Spis treści

 

Praca z aparatem jest prosta i przyjemna. Ładowanie wkładów odbywa się tak samo, jak w każdym innym aparacie z serii Instax. Przycisk wyzwalania migawki umiejscowiony jest na gripie, pod palcem wskazującym. Dodatkowo na tylnej ściance znalazły się wypustki, które zapobiegają ślizganiu się kciuka podczas fotografowania.

Zdjęcia uzyskane za pomocą Instaksa mają swój urok, ale daleko im do poprawnej reprodukcji barw. Niestety w pełnym słońcu zdarzało nam się uzyskać zdjęcia prześwietlone. Poprawne naświetlenie zdjęcia też nie jest łatwe. Dobrze jest wykonać dwa, trzy naświetlenia, żeby uzyskać zamierzony efekt.

Ustawianie ostrości też pozostawia dużo do życzenia, szczególnie w przypadku zdjęć z małej odległości. Przeszkadza również niemożność wyłączenia lampy błyskowej, która czasami włącza się w najbardziej nieoczekiwanych momentach.

To wszystko wady, które normalnie dyskwalifikowałyby inne aparaty. W przypadku Instaksa ważniejszy jest jednak niepowtarzalny efekt, a nie techniczna doskonałość.

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon D780 - test aparatu
Nikon D780 - test aparatu
Nikon nie rezygnuje jeszcze ostatecznie z lustrzanek. Sprawdźmy co oferuje długo wyczekiwany następca, jednej z najpopularniejszych pełnych klatek na rynku.
21
5
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Pod względem możliwości to prawie X-T4. Pod względem ergonomii – wygodniejsze X-T30. Czy najnowszy X-S10 to najlepszy amatorski aparat APS-C na rynku? Na papierze...
16
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)