Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Instax mini 8 - Ergonomia i wykonanie

Instax mini 8 to nowy model aparatu do fotografii natychmiastowej Fujifilm. Aparat posiada cztery stopnie regulowanej jasności i wbudowaną lampę błyskową. Producent podkreśla możliwość wykonywania zdjęć w trybie Hi Key. Przekonajcie się, jak Instax mini 8 wypadł w naszym teście.

2

Autor: Marcin Grabowiecki

31 Październik 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Spis treści

 

Instax mini 8 ma plastikową, matową obudowę, która dostępna jest w pięciu kolorach (biały, czarny, niebieski, różowy i żółty). Dzięki dość dużym krągłościom zastosowanym we wzornictwie aparat przypomina zabawkę dla dzieci.

Obiektyw wysuwa się za pomocą dedykowanego przycisku umiejscowionego z lewej strony korpusu. Po włączeniu aparatu na tarczy trybów (umieszczonej na obiektywie) zapala się lampka. Wskazuje ona, który tryb da nam poprawną ekspozycję. Do wyboru mamy pięć trybów: Indoors, Cloudy, Sunny, Sunnny and Bright oraz Hi Key. Pomagają one wybrać właściwe naświetlenie w zależności od pogody (odpowiednio: wnętrza, pochmurnie, słonecznie, pełne słońce). Ostatni tryb umożliwia wykonanie zdjęcia w technice Hi Key. Uzyskane za jego pomocą zdjęcia mogą sprawiać wrażenie prześwietlonych, ale takie było zamierzenie producenta. Do zmiany trybów służy pokrętło regulacji jasności.

Tryby mogą również służyć do korekcji ekspozycji. Wybierając sąsiedni tryb możemy przyciemnić lub rozjaśnić zdjęcie (oczywiście jeśli tylko jest to technicznie możliwe).

Aparat wyłącza się poprzez wciśnięcie obiektywu w kierunku wnętrza aparatu.

Instax mini 8 korzysta z dwóch baterii AA, które schowane są w gripie. Według zapewnień producenta powinny one starczyć na zrobienie 100 zdjęć (10 wkładów). Czas ładowania lampy błyskowej może wynosić do 6 sekund.

Na tylnej ściance znajduje się licznik zrobionych zdjęć.

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
7
Nikon D780 - test aparatu
Nikon D780 - test aparatu
Nikon nie rezygnuje jeszcze ostatecznie z lustrzanek. Sprawdźmy co oferuje długo wyczekiwany następca, jednej z najpopularniejszych pełnych klatek na rynku.
22
8
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)