Instax mini 90 - Ergonomia, wykonanie i użytkowanie

Instax mini 90 to najnowszy model z serii aparatów do fotografii natychmiastowej Fujifilm. Charakteryzuje się eleganckim wykończeniem w stylu retro oraz ciekawymi trybami fotograficznymi. Zobaczcie jak wypadł w naszym teście.

Autor: Marcin Grabowiecki

4 Październik 2013
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Instax mini 90 charakteryzuje się eleganckim wzornictwem w stylu retro, czym przypomina klasyczne aparaty analogowe. Obudowa wykonana jest z plastiku, chociaż na pierwszy rzut oka przypomina bardziej szlachetny materiał. Srebrne części sprawiają wrażenie jakby były metalowe. Również czarne wykończenie ma przypominać okleinę, jest jednak tylko kawałkiem plastiku. Po kilu dniach srebrna farba z pierścienia na około obiektywu przetarła się, co nie powinno mieć miejsca.

Aparat włączamy za pomocą dźwigienki umiejscowionej na przedniej ściance aparatu. Okala ona spust migawki. Drugi spust migawki znajduje się na bocznej ściance i przeznaczony jest do fotografowania w poziomie. Niestety aparatowi brakuje, chociażby symbolicznego, gripu. Przy ustawieniu pionowym jedyne co otrzymujemy to możliwość oparcia kciuka na wypustkach umiejscowionych na tylnej ściance. Oprócz nich z tyłu znajdziemy dwa ciekłokrystaliczne wyświetlacze, pięć okrągłych przycisków funkcyjnych oraz klapkę, dzięki której dostajemy się do akumulatorka.

Po włączeniu aparatu wysuwa się, wyposażony w autofokus, obiektyw o ogniskowej 60mm. Konstrukcja optyczna umożliwia ostrzenie już od 30 cm. Jasność 2-elementowej konstrukcji to f/12,7. Wokół obiektywu zamontowano pierścień umożliwiający zmianę trybów fotografowania.

Nowością jest system zasilania aparatu. Dotychczas Instaxy zasilane były bateriami. Instax mini 90 korzysta z litowo-jonowego akumulatorka. Sprzęt wyposażony jest również w gwint statywu, co umożliwia wykonywanie zdjęć na długich czasach.

1. Wstęp

2. Specyfikacja

3. Ergonomia, wykonanie i użytkowanie

4. Fotografowanie

5. Podsumowanie

6. Zdjęcia przykładowe

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Ta sama niemiecka precyzja, ale teraz z 60 Mp na pokładzie, szybszym autofokusem i odchylanym wyświetlaczem. Sprawdziliśmy, jak Leica SL3 spisuje się w praktyce.
21
Canon EOS R8 - test aparatu
Canon EOS R8 - test aparatu
Najnowsza kompaktowa pełna klatka Canona przełamuje schemat tego, co może oferować aparat dla amatorów. Specyfikacja zapożyczona z wyższego modelu R6 Mark II i przystępna cena...
41
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
38
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)