Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon EOS M - Menu i tryby odtwarzania

Canon EOS M to pierwszy bezlusterkowiec japońskiego producenta, który jako ostatni duży gracz na rynku fotograficznym wszedł w ten segment. EOS M może pochwalić się 18-megapikselową matrycą CMOS w rozmiarze APS-C, hybrydowym autofokusem i dotykowym ekranem LCD. Zapraszamy do pełnego testu.

0

Autor: Marcin Falana

8 Luty 2013
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Menu

Menu EOS-a M jest spójne z tym co oferują lustrzanki i bardziej zaawansowane kompakty Canona. Możemy je obsługiwać tradycyjnie za pomocą nawigatora lub dotykowego ekrany LCD. Menu składa się z czterech części, które zostały oznaczone kolorami i podzielone na zakładki rozwijane w poziomie.

menu fotografowania
menu odtwarzania
menu ustawień
menu ustawień zakładka funkcji indywidualnych Fn

Odtwarzanie zdjęć

Pod tym względem Canon M oferuje wszystko co niezbędne i robi to lepiej niż lustrzanki Canona. Do dyspozycji mamy informacje, histogram, alarm prześwietleń czy przewijanie powiększeń.

zmiana wyświetlanej informacji, przycisk INFO.

W przeciwieństwie do lustrzanek EOS M pozwala nam wyświetlić alarm prześwietlenia w jednym z trybów odtwarzania, które zmieniamy przyciskiem INFO. Bez potrzeby zaglądania do menu. Jest to co prawda alarm pokazany na miniaturce, jednak to w zupełności wystarcza.

powiększanie zdjęć i wyświetlanie miniatur

Jedynym elementem, który może irytować niektórych użytkowników jest obsługa powiększania zdjęć i wyświetlania miniatur tylko za pomocą dotykania ekranu.

Podsumowanie

Menu EOS-a M jest przejrzyste i daje szybki dostęp do interesujących nas parametrów. Plus należy się także za zakładkę Moje menu, którą możemy edytować.EOS M nadrabia zaległości Canona z lustrzanek i daje łatwy dostęp do alarmu prześwietleń. Poza tym daje wszystko co niezbędne.

+ zakładka moje menu

+ łatwy dostęp do alarmu prześwietleń

+ przewijanie powiększeń

- wyświetlanie miniatur/powiększeń tylko za pomocą dotykowego ekranu

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Rok po premierze modelu SL2 na rynek trafia jego tańsza i bardziej uniwersalna wersja. Sensor o mniejszej rozdzielczości i dużo wydajniejszy bufor mają tworzyć tandem,...
6
8
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S to szybsza i tańsza wersja zaprezentowanego przed rokiem modelu SL2. Co oferuje 24-milionowy sensor CMOS BSI, który umieszczono w tym pancernym...
9
0
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)