Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Temat miesiąca

Fotografia ślubna

17 przepisów na błysk w fotografii ślubnej i portretowej

0

Autor: Maciej Luśtyk

17 Kwiecień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Opanowując pracę ze światłem błyskowym, będziemy w stanie zrobić udane zdjęcia w każdej sytuacji, niezależnie od warunków. Oto 17 doskonałych sposobów na oświetlanie zdjęć ślubnych i portretowych według fotografa Trevora Dayleya.

Choć obecnie panuje moda na zdjęcia w świetle naturalnym, pracując przy sesjach modowych, ślubnych czy portretowych opanowanie sprzętu oświetleniowego i umiejętne się nim posługiwanie jest koniecznością. Tylko tak będziemy bowiem w stanie przezwyciężyć kaprysy natury i sprawić, by niezależnie od sytuacji móc przekazać klientom zdjęcia, które ich zachwycą. Zresztą i światłem błyskowym jesteśmy w stanie uzyskać naturalnie wyglądające efekty.

Wszystko zależy od umiejętności, o te jednak najtrudniej. I choć z pomocą przychodzą różnego rodzaju poradniki, które mają ułatwić nam opanowanie sztuki błyskania, rzadko kiedy są one wystarczające dogłębne i kompleksowe. Na szczęście są od tego wyjątki, a jednym z nich jest jest relacja z prezentacji fotografa Trevora Dayleya, którą przeprowadził w lutym tego roku podczas targów WPPI Expo - jednej z największych, poświęconych fotografii ślubnej i portretowej imprezy branżowej na świecie.

 

Oczywiście, prezentacja stworzona wspólnie z firmą MagMod zachęca do używania produktów firmy, niemniej jednak wartość praktycznych porad sprawia, że będzie to materiał dla wszystkich zainteresowanych światłem błyskowym. Choć wykład jest długi (relacja trwa prawie półtorej godziny) to naprawdę warto obejrzeć całość. Otrzymujemy bowiem nie tylko użyteczne porady na temat pracy z różnymi rodzajami światła w najprzeróżniejszych warunkach, ale także ciekawe diagramy i historie, które pomogą nam zapamiętać przekazywaną wiedzę i skutecznie wykorzystać ją we własnej pracy.

Film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, powinien być zrozumiały dla każdego.

Więcej ciekawych wideoporadników i relacji zza kulis sesji znajdziecie na kanale MagMod w serwisie Youtube.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)