Ulica wzywa. Wystawa polskiego kolektywu Streetical już niebawem w ulicznej galerii Fujifilm

Autor: Maciej Luśtyk

18 Październik 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Katarzyna Kubiak, Magdalena Orylska, Norbert Oksza Strzelecki i Maciej Podgórski to czworo młodoych, nagradzanych fotografów ulicznych, których prace już od 26 października będzie można oglądać na warszawskiej wystawie Street Calls.

Jak czytamy w opisie wystawy, “Street Calls” to zbiór fotografii ulicznych, które ukazują zwykłe-niezwykłe życie codzienne. Znajdziemy w nich wieloplanowość zdarzeń, ich humorystyczny oddźwięk, a czasem mroczny odcień.

Mocne kompozycje, barwne zestawienia

fot. Maciej Podgórski

- Z jednej strony gwar, z drugiej samotność jednostki. Autorzy wyłapują drobne, z pozoru nieznaczące elementy rzeczywistości, które w ich oczach stają się ciekawym obrazem. - mówi kurator wystawy, Karina Krystosiak. - Lubią mocne kompozycje, geometryczność oraz barwne zestawienia. Za każdym razem starają się w nie wpleść czyste ludzkie emocje, zarówno w bliskim portrecie, jak i w szeroko ujętej scenie.

Jednym słowem czeka nas solidna dawka rodzimej fotografii ulicznej, która z roku na rok rośnie w siłę, co udowadnia rosnąca popularność konkursów takich jak Polska Ulicznie czy Leica Street Photo.

fot. Magdalena Orylska

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy kolektywu Streetical odbędzie się w czwartek, 26 października 2017 roku, o godzinie 18:00 w ulicznej galerii Fujifilm na dziedzińcu kamienicy Jabłkowskich, przy ul. Chmielnej 21 w Warszawie. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do końca listopada.

Podczas wernisażu zainteresowani będą mogli przetestować aparaty z serii Fujifilm X, a także średnioformatowy model GFX 50S.

fot. Katarzyna Kubiak

Więcej informacji o kolektywie znajdziecie pod adresem streetical.com.

(fot. okładkowa: Norbert Oksza Strzelecki)

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na jedną z pierwszych indywidualnych polskich wystaw „zdjęć” stworzonych przy pomocy AI. Projekt Macieja Cieślaka to wizja świata harmonii...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)