Ulica wzywa. Wystawa polskiego kolektywu Streetical już niebawem w ulicznej galerii Fujifilm

0

Autor: Maciej Luśtyk

18 Październik 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Katarzyna Kubiak, Magdalena Orylska, Norbert Oksza Strzelecki i Maciej Podgórski to czworo młodoych, nagradzanych fotografów ulicznych, których prace już od 26 października będzie można oglądać na warszawskiej wystawie Street Calls.

Jak czytamy w opisie wystawy, “Street Calls” to zbiór fotografii ulicznych, które ukazują zwykłe-niezwykłe życie codzienne. Znajdziemy w nich wieloplanowość zdarzeń, ich humorystyczny oddźwięk, a czasem mroczny odcień.

Mocne kompozycje, barwne zestawienia

fot. Maciej Podgórski

- Z jednej strony gwar, z drugiej samotność jednostki. Autorzy wyłapują drobne, z pozoru nieznaczące elementy rzeczywistości, które w ich oczach stają się ciekawym obrazem. - mówi kurator wystawy, Karina Krystosiak. - Lubią mocne kompozycje, geometryczność oraz barwne zestawienia. Za każdym razem starają się w nie wpleść czyste ludzkie emocje, zarówno w bliskim portrecie, jak i w szeroko ujętej scenie.

Jednym słowem czeka nas solidna dawka rodzimej fotografii ulicznej, która z roku na rok rośnie w siłę, co udowadnia rosnąca popularność konkursów takich jak Polska Ulicznie czy Leica Street Photo.

fot. Magdalena Orylska

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy kolektywu Streetical odbędzie się w czwartek, 26 października 2017 roku, o godzinie 18:00 w ulicznej galerii Fujifilm na dziedzińcu kamienicy Jabłkowskich, przy ul. Chmielnej 21 w Warszawie. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do końca listopada.

Podczas wernisażu zainteresowani będą mogli przetestować aparaty z serii Fujifilm X, a także średnioformatowy model GFX 50S.

fot. Katarzyna Kubiak

Więcej informacji o kolektywie znajdziecie pod adresem streetical.com.

(fot. okładkowa: Norbert Oksza Strzelecki)

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
23
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
17
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)