Polski street

Wszystkie artykuły z tagiem: "Polski street" w serwisie fotopolis.pl:
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
28 Lis 2018
Maciej Luśtyk
4
Paweł Kosicki: „Fotografia uliczna opiera się na wrażliwości i spostrzegawczości“
Sprzętowy minimalizm, cierpliwość i poczucie estetyki to dla Pawła Kosickiego najważniejsze punkty w fotografii ulicznej. Te aspekty można ćwiczyć, a Kosicki podpowiada jeden ze sposobów, dzięki któremu wyłapiecie smaczki z życia ulicy.
30 Maj 2018
Michał Chrzanowski
0
STREET PHOTO: starszych kolegów rady dla początkujących (część II)
Fotografia uliczna wbrew pozorom nie należy do najprostszych. Ilość tematów i możliwości ich przedstawienia może skrępować niejednego amatora. Zapytaliśmy fotografów znanych ze sceny streetowej o rady, które mogą pomóc okiełznać ulicę.
21 Maj 2018
Maciej Zieliński
0
Michał Czarnecki: „Fotografia jest jak lustro“
Większość zdjęć Michała Czarneckiego powstaje w Warszawie. Jego zainteresowanie fotografią zapoczątkowały warsztaty fotografii dokumentalnej organizowane w ramach Uniwersytetu Otwartego. Dziś Czarnecki skupia się głównie na fotografii ulicznej - choć sam nie lubi tego sformułowania - i wytrwale obserwuje rzeczywistość z aparatem w dłoni, unikając ingerencji w kadr.
11 Maj 2018
Julia Kaczorowska
0
Starszych kolegów rady dla początkujących (część I)
Fotografia uliczna wbrew pozorom nie należy do najprostszych. Ilość tematów i możliwości ich przedstawienia może skrępować niejednego amatora. Zapytaliśmy fotografów znanych ze sceny streetowej o rady, które mogą pomóc okiełznać ulicę.
8 Maj 2018
Redakcja Fotopolis
0
Pomóż w wydaniu książki Damiana Chrobaka. To ponad 80 świetnych zdjęć ulicznych z Londynu
Damian Chrobak fotografował Londyn przez 8 lat, wykonując tysiące fotografii ulicznych. Teraz, najlepsze z nich chce zebrać i wydać w autorskiej książce fotograficznej. Potrzebna jest jednak Wasza pomoc.
3 Lis 2017
Maciej Luśtyk
1
Ulica wzywa. Wystawa polskiego kolektywu Streetical już niebawem w ulicznej galerii Fujifilm
Katarzyna Kubiak, Magdalena Orylska, Norbert Oksza Strzelecki i Maciej Podgórski to czworo młodoych, nagradzanych fotografów ulicznych, których prace już od 26 października będzie można oglądać na warszawskiej wystawie Street Calls.
18 Paź 2017
Maciej Luśtyk
0
Uchwyć decydujący moment. Ruszyła 7. edycja konkursu Leica Street Photo
Jeżeli macie w zanadrzu ciekawe zdjęcia uliczne z ostatniego roku, nie zapomnijcie zgłosić ich do 7. edycji konkursu Leica Street Photo. Prace 20 laureatów zawisną w warszawskiej Leica 6x7 Gallery. Zgłoszenia można nadsyłać do 18 sierpnia.
19 Lip 2017
Maciej Luśtyk
1
Polski street: Monika Krzyszkowska
Mieszkała w Paryżu, najpierw studiując, potem zajmując się promocją tygodnika „The Economist”. Chciałaby kiedyś przetłumaczyć książkę Cartier Bresson’a „Patrzenie jest wszystkim”. Póki co, szykuje się do podróży fotograficznej jego śladami.
6 Paź 2016
Mateusz Grybczyński
0
Flanersi - nowy kolektyw uliczny
Joanna Grochala, Karina Krystosiak, Justyna Zawadzka oraz Michał Czarnecki połączyli się pod wspólnym szyldem kolektywu o nazwie Flanersi.
27 Wrz 2016
Mateusz Grybczyński
0