Uchwyć decydujący moment. Ruszyła 7. edycja konkursu Leica Street Photo

Autor: Maciej Luśtyk

19 Lipiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli macie w zanadrzu ciekawe zdjęcia uliczne z ostatniego roku, nie zapomnijcie zgłosić ich do 7. edycji konkursu Leica Street Photo. Prace 20 laureatów zawisną w warszawskiej Leica 6x7 Gallery. Zgłoszenia można nadsyłać do 18 sierpnia.

Polska fotografia uliczna z roku na rok ma się coraz lepiej, o czym przekonują nas kolejne edycje takich konkursów jak Leica Street Photo, który organizowany jest już po raz siódmy. Co roku selekcja zwycięskich prac prezentowana jest w przestrzeni Leica 6x7 Gallery Warszawa, a laureaci mają szansę na pokazanie się szerszej publiczności. Kilku z nich zostało później nagrodzonych w prestiżowych międzynarodowych konkursach World Press Photo czy Leica Oskar Barnack Award.

"7. Leica Street Photo to konkurs skierowany do wszystkich zainteresowanych fotografią uliczną. Prowokuje do wyjścia z domu i zrobienia dobrego zdjęcia. Tak dobrego by jurorzy wybrali je do wystawy. Uchwyć decydujący moment, zamknij historię w jednym zdjęciu i zgłoś się do udziału w prestiżowym konkursie." - zachęcają organizatorzy.

Konkurs rozgrywa się na fanpage'u Leica Camera Poland w serwisie Facebook. Dedykowana aplikacja pozwoli w prosty sposób dodać zdjęcia do konkursu, podzielić się  nimi ze znajomymi, a także polubić i skomentować inne nadesłane prace. Z tej żywej, wirtualnej galerii jury wyłoni 20 najciekawszych prac, które zostaną zaprezentowane na ekspozycji.

Uczestnicy mogą zgłosić od 1 do 5 zdjęć w dowolnej technice. Wszystkie fotografie powinny jednak powstać po 1 lipca 2016 roku, a tematyka musi mieć związek z szeroko rozumianym "street photo". Prace można nadsyłać do 18 sierpnia 2017 roku, do godziny 23:59.

Zobacz wszystkie zdjęcia (26)

Zdjęcia nagrodzone w poprzedniej edycji konkursu

Prace będzie oceniać jury w składzie: Agnieszka Dwernicka (dyrektorka Miesiąca Fotografii w Krakowie), Agnieszka Rayss (fotografka, kolektyw Sputnik Photos), Bogdan Dziworski (fotograf, filmowiec), Borys Nieśpielak (fotograf, Zdjęcie w Minute), Tymon Markowski (fotograf, kolektyw Un-Posed) i Sławomir Kasper (Leica Gallery Warszawa). Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 24 sierpnia. Tego dnia odbędzie się także wernisaż wystawy pokonkursowej, którego start planowany jest na godzinę 19:00.

Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej konkursu.

(fot. okładkowa: Daniel Frymark)

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zobacz, jak skutecznie korzystać z tetheringu - darmowe webinary ThetherTools
Zobacz, jak skutecznie korzystać z tetheringu - darmowe webinary ThetherTools
Marka TetherTools i prowadzący Yaneck Wasio zapraszają na cykl webinarów poświęconych tetheringowi. To niezwykła okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności oraz dowiedzieć się,...
1
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na pierwszą tak obszerną polską ekspozycję zdjęć Edwarda Steichena - nestora współczesnej fotografii i autora jednej z najważniejszych wystaw...
8
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Wrocławska galeria Miejsce przy Miejscu zaprasza na drugą odsłonę projektu „Historia Polski”. Tym razem Michał Sita dokumentuje spektakl patriotyczny „Orzeł i Krzyż” z perspektywy...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)