X-Plore Fujifilm - jesienne warsztaty z Jackiem Boneckim, Tomkiem Sikorą i Tomkiem Tomkowiakiem

9 Paź 2017
X-Plore Fujifilm - jesienne warsztaty z Jackiem Boneckim, Tomkiem Sikorą i Tomkiem Tomkowiakiem

Fujiifilm startuje z serią warsztatów na których będziecie mogli szlifować swój warsztat pod okiem uznanych fotografów i poznać możliwości aparatów producenta. Większość z nich jest bezpłatna.

Nowa inicjatywa Fujifilm powinna zadowolić bardzo wielu fotografów. W ofercie znajdziemy bowiem warsztaty wyjazdowe, jak i studyjne, a także zajęcia nakierowane na fotografię kreacyjną. Łącznie kilkanaście warsztatów prowadzonych przez Jacka Boneckiego, Tomka Sikorę i Tomka Tomkowiaka.

Złota jesień w Transylwanii

To pierwsze wyjazdowe warsztaty w ramach Akademii Fujifilm. Fotograficzna podróż po najbardziej malowniczych miejscach w Rumunii potrwa od 28 października do 4 listopada. Pod okiem Jacka Boneckiego uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoje umiejętności fotograficzne, a warunki będą nadadzą się zarówno do fotografii pejzażowej, jak i portretowej czy reportażowej. Uczestnicy wyjazdu Rumunię zwiedzą Jeepami Wranglerami, a na czas trwania imprezy każdy do testu dostanie wybrany aparat serii Fujifilm X.

Warsztaty poprowadzi Jacek Bonecki - fotograf, operator filmowy, producent telewizyjny. Warsztat  filmowca szlifował na Wydziale Telewizji i Filmu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracował dla wielu kanałów telewizyjnych, m.in. TVP, TVN, BBC.  Wyprodukował takie programy motoryzacyjne, jak Automaniak, Jednym śladem, Autosalon. Przez 10 lat fotografował rajdy Dakar. Od 2015 ambasador Fujifilm.

Cena udziału w warsztatach wynosi 2999 zł. Szczegółowy plan wyprawy oraz informacje na temat zapisów znajdziecie tutaj.

Fotografia kreacyjna z Tomkiem Sikorą

Bezpłatne warsztaty odbędą się 22 października w warszawskim studiu Praga. Uczestnicy spotkania będą fotografować i będą fotografowani. Warsztaty rozpoczną się od części teoretycznej, w trakcie której prowadzący zdradzi tajniki swojej pracy. Następnie odbędzie się część praktyczna, podczas której zadaniem uczestników będzie stworzenie portretu. Na koniec zajęć każdy uczestnik dostanie wydrukowane zdjęcia. Fotograf pokaże, jak połączyć zdjęcia w postprodukcji, aby efekt artystyczny był taki jak w projekcie Dysharmonia.

Zajęcia poprowadzi Tomek Sikora - fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 65 wydawnictw autorskich. Wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną.

Na czas trwania warsztatów, do dyspozycji gości będą aparaty serii Fujifilm X i średniofotmatowy model GFX. Zapisów można dokonać tutaj.

Fotografia beauty z Tomkiem Tomkowiakiem – 10 warsztatów w 5 miastach w Polsce

Bezpłatne kameralne warsztaty z fotografii studyjnej poprowadzi Tomek Tomkowiak - fotograf specjalizujący się głównie w fotografii czarno-białej, projektach autorskich, a także w zdjęciach typu glamour, beauty, fashion i nude. 

Zajęcia z modelkami odbędą w niewielkich, 8-osobowych grupach i będą doskonałą okazją, aby poznać bezlusterkowce Fujifilm X, fotograficzne obiektywy Fujinon oraz średnioformatowy aparat bezlusterkowy GFX 50S, także w pracy z wyzwalaczami.

Warsztaty odbędą się w dniach 24.10 (Wrocław), 25.10 (Kraków), 15.11 (Poznań), 17.11 (Katowice), 23.11 (Warszawa). W każdym z miast odbędą się dwie tury warsztatów: g. 14:30-17:00 oraz 18:00-20:30. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie pod tym linkiem.

Więcej informacji na temat wydarzeń organizowanych przez producenta znajdziecie pod adresem akademia.fujifilm.pl.

 

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1