Wszyscy Jesteśmy Fotografami, VOL. 7

Autor: Maciej Luśtyk

13 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Startuje 7. edycja cieszącego się popularnością cyklu spotkań Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Jak zwykle poruszony zostanie szeroki przekrój ciekawych tematów, od łamania osobistych barier po zasadność sięgania po techniki archaiczne. Pierwsze spotkanie już w poniedziałek, 20 marca.

Siódma edycja cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami to czas na nowe wyzwania. Cykl rozpocznie się spotkaniem poświęconym relacji fotografa z bohaterem zdjęć. W trakcie kolejnych uczestnicy tropić będą historie ukryte w zdjęciach, poznają artystów używających siebie w sztuce, przyjrzą się pracy w duecie, dowiedzą po co używać starych technik fotograficznych, by zakończyć wiosenną edycję spotkaniem z gościem zagranicznym, Martinem Kollarem, który opowie o subiektywizmie w fotografii. Jak zwykle, po każdym spotkaniu będzie czas na pytania i dyskusję.

Pierwsze wydarzenie z cyklu odbędzie się już w poniedziałek, 20 marca 2017 roku, o godzinie 19:00 w barze Studio, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jego gościem będzie Szymon Szcześniak - Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie. Portrecista, ambasador marki Fujifilm. Współpracuje z czołowymi agencjami reklamowymi, a jego prace wystawiane były m.in. w Paryżu i w Warszawie.

fot. Szymon Szcześniak, "Surfers", 2016

Na spotkaniu zatytułowanym “Skracając dystans, czyli o spotkaniu fotografa z bohaterem” Szcześniak opowie między innymi o inspiracjach, młodzieńczych marzeniach fotografa i rzeczywistości, która redefiniuje to kim jesteśmy, a także o olbrzymiej potrzebie rozwoju wewnętrznego fotografa, za którą idzie potrzeba poznania siebie. Będzie także o poszukiwaniu formy wizualnej i akceptacji słabości oraz o złożonym procesie two­rze­nia się wza­jem­nych rela­cji między fotografem i bohaterem zdjęć. Bo jak mówi autor, same zdję­cia nigdy nie są waż­niej­sze od osób, które fotografuje.

Kolejne spotkania będą odbywać się w około dwutygodniowych odstępach aż do końca maja. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się także spotkanie śniadaniowo-warsztatowe, które zamknie 7 edycję cyklu i które również poprowadzi Szymon Szcześniak. Więcej szczegółów na ten temat poznamy jednak dopiero niebawem. Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań.

Harmonogram spotkań:

  • “Skracając dystans, czyli o spotkaniu fotografa z bohaterem”. Prowadzenie: Szymon Szcześniak - 20 marca, godz. 19:00
  • “Historie ukryte, czyli fotografia jako początek”. Prowadzenie: Jacek Dehnel - 10 kwietnia, godz. 19:00
  • “Sztuka ze sobą, czyli artysta w centrum uwagi”. Prowadzenie: Zbigniew Libera - 24 kwietnia, godz. 19:00
  • “Cztery oczy, czyli o pracy w duecie”. Prowadzenie: Magda Wunsche i Aga Samsel - 8 maja, godz. 19:00
  • “Powrót do przeszłości, czyli po co wykorzystywać stare techniki fotograficzne”. Prowadzenie: georgia Krawiec - 15 maja, godz. 19:00
  • “Własny punkt widzenia, czyli o dokumencie subiektywnym”. Prowadzenie: Martin Kollar - 29 maja, godz. 19:00 (Uwaga! Spotkanie odbędzie się w języku angielskim)

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Wszyscy Jesteśmy Fotografami to cykl spotkań skierowany do miłośników fotografii i związanych z nią zagadnień. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od startu pierwszej edycji w 2014, spotkania poprowadziło już kilkudziesięciu wybitnych specjalistów, praktyków i teoretyków fotografii. Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotograficznemu medium, a każde spotkanie podsumowuje dyskusja z udziałem publiczności.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.com oraz na stronie facebookowej projektu.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i wystawy polskich uczelni
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i...
Już za tydzień startuje kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. W programie m.in. największa w Europie prezentacja współczesnej fotografii afrykańskiej, wystawy sekcji Show OFF...
15
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
12 września w Bydgoszczy startuje kolejna edycja jednego z największych i najstarszych festiwali fotografii analogowej w Europie. W programie m.in. wystawa Sary Moon i Magdaleny...
4
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Next77 zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas Festiwalu Fotoforma i wzięcia udziału w specjalnym konkursie! Super nagrody czekają na odwiedzających stoisko o 12:00, 14:00 i...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)