Dlaczego warto wykorzystywać stare techniki fotograficzne?

Autor: Maciej Luśtyk

15 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Czy w dobie cyfryzacji jest jeszcze miejsce i sens dla technik archaicznych? O tym będziecie mieli okazję porozmawiać już dzisiaj, przy okazji kolejnego spotkania z 7. edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które poprowadzi georgia Krawiec.

Czy w czasach wirtualnych banków zdjęć, matryc i telefonów komórkowych użycie starych technik fotograficznych nie jest czystym anachronizmem? Czy artyści sięgający po emulsję fotograficzną, rozpuszczający azotan srebra by uczulić papier, budujący własne aparaty fotograficzne to powrót do korzeni, moda na inną, brudną fotografię, czy może świadomy wybór środków w nurcie współczesnej fotografii? - pyta georgia Krawiec, zapraszając na kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami VOL. 7, podczas którego będziemy mieli okazję poznać różne ciekawe, niszowe techniki o rozwiązania.

W swojej pracy georgia Krawiec zajmuje się tematyką tożsamości, spowolnieniem i przemijaniem, ale także wszechobecną inwigilacją. Często wykorzystuje archaiczne media fotografii tworząc odbitki, fotokolaże oraz obiekty fotograficzne i fotoinstalacje. Absolwentka wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Siegen (Niemcy). Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

fot. georgia Krawiec & Jerzy Lewczyński, “Badanie właściwości anioła na przykładzie techniki solnej XI”, fotokolaż z odbitek solnych, unikat

Spotkanie “Powrót do przeszłości, czyli po co wykorzystywać stare techniki fotograficzne” odbędzie się 15 maja 2017 roku (poniedziałek) o godzinie 19:00 w barze Studio, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wstęp wolny.

Więcej informacji na temat wydarzenia i całego cyklu WJF znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przepływ - menstruacja oczami kobiecego kolektywu TiT
Przepływ - menstruacja oczami kobiecego kolektywu TiT
“Przypływ”, najnowsza wystawa w Łazędze Poznańskiej, przybliża widzom rzadko poruszany temat menstruacji oraz menopauzy. Wernisaż 11 maja o godz. 18.00.
4
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
W najbliższy weekend 27-28 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się Godox Show 2024 - wydarzenie, które zjednoczy entuzjastów vlogowania, gamingu, filmowania oraz fotografii....
4
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
- Wystawa, na którą mam przyjemność Państwa zaprosić, jest zapisem świata widzianego oczami chłopca - mówi Marek Szyryk, którego zdjęcia z przeszłości można oglądać na wystawie w...
5
Powiązane artykuły