Wszyscy Jesteśmy Fotografami VOL. 4

Wszyscy Jesteśmy Fotografami VOL. 4
Twórcy cieszącego się popularnością cyklu "Wszyscy Jesteśmy Fotografami" zapraszają do wzięcia udziału w czwartej odsłonie serii spotkań z wybitnymi osobistościami ze świata fotografii. W ramach czwartej edycji odbędzie się 6 wydarzeń. Start już 8 października 2015 w warszawkim barze Studio.
Wszyscy Jesteśmy Fotografami to cykl spotkań skierowany do miłośników fotografii, pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego. W jego opracowaniu wzięli udział artyści, kuratorzy, dziennikarze, animatorzy kultury i historycy sztuki. W pierwszej, drugiej i trzeciej edycji, które odbyły się na przestrzeni dwóch ostatnich lat, spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią. Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii. Każde spotkanie podsumowuje dyskusja z udziałem publiczności.

Po sukcesach poprzednich edycji, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w czwartej odsłonie cyklu. Będzie to okazja, by porozmawiać na interesujące i aktualne tematy w gronie wybitnych postaci ze świata fotografii. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się między innymi kwestie relacji między filmem a fotografią, wpływu błędów fotograficznych na odbiór obrazu, pracy nad projektem długoterminowym, związku fotografii z modą i kulturą, a także obecnej kondycji fotografii w polskiej prasie.

W ramach Wszyscy Jesteśmy Fotografami VOL. 4 odbędzie się 6 spotkań:

  • 08.10.2015 - „Fotografia i film, czyli dokumentalne małżeńśtwo”. Prowadzenie: Piotr Małecki
  • 21.10.2015 - “Pochwała błędów, czyli w poszukiwaniu utraconej aury fotografii”. Prowadzenie: Zbigniew Tomaszczuk
  • 05.11.2015 - “Intuicyjne poszukiwania czy konsekwentna strategia, czyli o pracy nad projektem długoterminowym”. Prowadzenie: Agnieszka i Maciek Nabrdalik
  • 19.11.2015 - “Czego chcą od nas obrazy mody, czyli jak zdjęcia ludzi w ubraniach opisują kulturę”. Prowadzenie: Karolina Sulej
  • 03.12.2015 - “Atlas jako gest artystyczny, czyli jak pokonać archiwum”. Prowadzenie: Krzysztof Pijarski
  • 17.12.2015 - “Ewolucja czy kryzys, czyli co się stało z fotografią w polskiej prasie”. Prowadzenie: Marek Knap

Imprezy z cyklu WFJ VOL. 4 odbędą się w barze Studio w Pałacu Kultury i Nauki, przy pl. Defilad 1 w Warszawie. Więcej informacji o wydarzeniach znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografamii.blogspot.com lub na stronie facebookowej cyklu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
5