Wszyscy Jesteśmy Fotografami VOL. 4

0
Maciej Luśtyk
29 Wrzesień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Twórcy cieszącego się popularnością cyklu "Wszyscy Jesteśmy Fotografami" zapraszają do wzięcia udziału w czwartej odsłonie serii spotkań z wybitnymi osobistościami ze świata fotografii. W ramach czwartej edycji odbędzie się 6 wydarzeń. Start już 8 października 2015 w warszawkim barze Studio.
Wszyscy Jesteśmy Fotografami to cykl spotkań skierowany do miłośników fotografii, pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego. W jego opracowaniu wzięli udział artyści, kuratorzy, dziennikarze, animatorzy kultury i historycy sztuki. W pierwszej, drugiej i trzeciej edycji, które odbyły się na przestrzeni dwóch ostatnich lat, spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią. Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii. Każde spotkanie podsumowuje dyskusja z udziałem publiczności.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Po sukcesach poprzednich edycji, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w czwartej odsłonie cyklu. Będzie to okazja, by porozmawiać na interesujące i aktualne tematy w gronie wybitnych postaci ze świata fotografii. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się między innymi kwestie relacji między filmem a fotografią, wpływu błędów fotograficznych na odbiór obrazu, pracy nad projektem długoterminowym, związku fotografii z modą i kulturą, a także obecnej kondycji fotografii w polskiej prasie.

W ramach Wszyscy Jesteśmy Fotografami VOL. 4 odbędzie się 6 spotkań:

  • 08.10.2015 - „Fotografia i film, czyli dokumentalne małżeńśtwo”. Prowadzenie: Piotr Małecki
  • 21.10.2015 - “Pochwała błędów, czyli w poszukiwaniu utraconej aury fotografii”. Prowadzenie: Zbigniew Tomaszczuk
  • 05.11.2015 - “Intuicyjne poszukiwania czy konsekwentna strategia, czyli o pracy nad projektem długoterminowym”. Prowadzenie: Agnieszka i Maciek Nabrdalik
  • 19.11.2015 - “Czego chcą od nas obrazy mody, czyli jak zdjęcia ludzi w ubraniach opisują kulturę”. Prowadzenie: Karolina Sulej
  • 03.12.2015 - “Atlas jako gest artystyczny, czyli jak pokonać archiwum”. Prowadzenie: Krzysztof Pijarski
  • 17.12.2015 - “Ewolucja czy kryzys, czyli co się stało z fotografią w polskiej prasie”. Prowadzenie: Marek Knap

Imprezy z cyklu WFJ VOL. 4 odbędą się w barze Studio w Pałacu Kultury i Nauki, przy pl. Defilad 1 w Warszawie. Więcej informacji o wydarzeniach znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografamii.blogspot.com lub na stronie facebookowej cyklu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
1
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1