Jak działa film, czyli analogowe medium w pigułce

0
Maciej Luśtyk
25 Kwiecień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

W ostatnim czasie wśród fotografów powraca zainteresowanie filmem. Czy jednak wiecie jak zbudowane jest i jak dokładnie działa analogowe medium?

Wydaje się, że po kilku latach zapaści rynek fotografii analogowej powoli odradza się na nowo. Za każdym razem dużym zainteresowaniem cieszą się premiery nowych, oryginalnych filmów, a i wiodący producenci materiałów światłoczułych patrzą w przyszłość z optymizmem.

Renesans filmu widoczny jest ostatnimi czasy zwłaszcza w branży filmowej. Coraz częściej najnowsze superprodukcje powstają właśnie na filmie, który producenci cenią sobie za wyjątkowy charakter dostarczanego obrazu. Tak powstawały między innymi najnowsze części Gwiezdnych Wojen i Jamesa Bonda, a także ostatni film Quentina Tarantino.

 

Jednak mimo coraz silniejszego zwrotu w kierunku tradycyjnego medium, wielu młodych fotografów, zwłaszcza tych, którzy fotografią zainteresowali się już w czasach zdominowanych przez cyfrę, nie wie jak zbudowany jest film i na jakiej zasadzie działa. Tego wszystkiego, w nieco uproszczonej formie można dowiedzieć się z ciekawego filmiku zamieszczonego na nowo powstałym kanale w serwisie Youtube.

Dowiemy się między innymi na jakiej zasadzie na filmie powstaje obraz oraz dlaczego wciąż może on konkurować z najbardziej zaawansowanymi kamerami i aparatami na rynku. Czekamy na kolejne odcinki.

Więcej informacji znajdziecie na kanale What Is w serwisie Youtube.

(fot. Wikimedia Commons)

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
5
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły