Jak działa film, czyli analogowe medium w pigułce

Jak działa film, czyli analogowe medium w pigułce

W ostatnim czasie wśród fotografów powraca zainteresowanie filmem. Czy jednak wiecie jak zbudowane jest i jak dokładnie działa analogowe medium?

Wydaje się, że po kilku latach zapaści rynek fotografii analogowej powoli odradza się na nowo. Za każdym razem dużym zainteresowaniem cieszą się premiery nowych, oryginalnych filmów, a i wiodący producenci materiałów światłoczułych patrzą w przyszłość z optymizmem.

Renesans filmu widoczny jest ostatnimi czasy zwłaszcza w branży filmowej. Coraz częściej najnowsze superprodukcje powstają właśnie na filmie, który producenci cenią sobie za wyjątkowy charakter dostarczanego obrazu. Tak powstawały między innymi najnowsze części Gwiezdnych Wojen i Jamesa Bonda, a także ostatni film Quentina Tarantino.

 

Jednak mimo coraz silniejszego zwrotu w kierunku tradycyjnego medium, wielu młodych fotografów, zwłaszcza tych, którzy fotografią zainteresowali się już w czasach zdominowanych przez cyfrę, nie wie jak zbudowany jest film i na jakiej zasadzie działa. Tego wszystkiego, w nieco uproszczonej formie można dowiedzieć się z ciekawego filmiku zamieszczonego na nowo powstałym kanale w serwisie Youtube.

Dowiemy się między innymi na jakiej zasadzie na filmie powstaje obraz oraz dlaczego wciąż może on konkurować z najbardziej zaawansowanymi kamerami i aparatami na rynku. Czekamy na kolejne odcinki.

Więcej informacji znajdziecie na kanale What Is w serwisie Youtube.

(fot. Wikimedia Commons)

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6