Czym jest i jak działa emulsja filmowa?

Autor: Maciej Luśtyk

25 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

W ostatnim czasie wśród fotografów powraca zainteresowanie filmem. Czy jednak wiecie jak zbudowane jest i jak dokładnie działa analogowe medium?

Wydaje się, że po kilku latach zapaści rynek fotografii analogowej powoli odradza się na nowo. Za każdym razem dużym zainteresowaniem cieszą się premiery nowych, oryginalnych filmów, a i wiodący producenci materiałów światłoczułych patrzą w przyszłość z optymizmem.

Renesans filmu widoczny jest ostatnimi czasy zwłaszcza w branży filmowej. Coraz częściej najnowsze superprodukcje powstają właśnie na filmie, który producenci cenią sobie za wyjątkowy charakter dostarczanego obrazu. Tak powstawały między innymi najnowsze części Gwiezdnych Wojen i Jamesa Bonda, a także ostatni film Quentina Tarantino.

Jednak mimo coraz silniejszego zwrotu w kierunku tradycyjnego medium, wielu młodych fotografów, zwłaszcza tych, którzy fotografią zainteresowali się już w czasach zdominowanych przez cyfrę, nie wie jak zbudowany jest film i na jakiej zasadzie działa. Tego wszystkiego, w nieco uproszczonej formie można dowiedzieć się z ciekawego filmiku zamieszczonego na nowo powstałym kanale w serwisie Youtube.

Dowiemy się między innymi na jakiej zasadzie na filmie powstaje obraz oraz dlaczego wciąż może on konkurować z najbardziej zaawansowanymi kamerami i aparatami na rynku. Czekamy na kolejne odcinki.

Więcej informacji znajdziecie na kanale What Is w serwisie Youtube.

(fot. Wikimedia Commons)

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro
Xencelabs Pen Display 24 Studio - imponująca alternatywa dla tabletów Wacom Cintiq Pro
Założona w 2019 roku firma Xencelabs prezentuje swój pierwszy tablet graficzny z ekranem. Pen Display 24 Studio to profesjonalny kombajn, który zapowiada się na...
6
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Zhiyun Molus G60 i X100 - superkompaktowe lampy LED o dużej mocy
Chiński producent rozwija ofertę oświetlenia o nowe, kompaktowe lampy LED, które mimo niewielkich rozmiarów oferują imponującą moc i możliwość stosowania akcesoriów z...
9
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox Pixel Tube TP2R, TP4R i TP8R - zaawansowane modułowe tuby świetlne ze sterowaniem DMX
Godox wprowadza na rynek nowe tuby świetlne do pracy na planach filmowych. Lampy z serii Pixel Tube oferują zaawansowane parametry, bezprzewodowe sterowanie,...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)