“Karczeby” - wystawa zdjęć Adama Pańczuka

Autor: Michał Chrzanowski

23 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Opowieść o związku człowieka z ziemią, jego przywiązaniu do niej i przynależności do natury - tak w skrócie można opisać fotograficzny projekt “Karczeby” autorstwa Adama Pańczuka. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy czwartek, 26 listopada w Łodzi.

Karczeb to trudny do wyrwania korzeń drzewa, bardzo głęboko wrośnięty w ziemię. Tym samym mianem na Polesiu i Podlasiu określało się ludzi, którzy żyli zgodnie z rytmem ziemi i tak jak korzeń byli z nią mocno związani. Adam Pańczuk przez wiele lat fotografował tę niezwykłą więź - pełną szacunku, ale też naznaczoną ciężką pracą. “Zdjęcia utrzymane są w konwencji realizmu magicznego, co pozwala na wyjście poza ramy stereotypowego spojrzenia na polską wieś. Autor pokazał bliski mu świat - świat niezwykły, w którym zachodzą zmiany podyktowane mijającymi porami roku, ale też upływem czasu.” - mówią organizatorzy wystawy.

Fotografie artysty będą prezentowane w ramach projektu ANDEL’S ART, którego celem jest przybliżanie sztuki współczesnej oraz prac posiadających wysoką wartość artystyczną i intelektualną.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Wernisaż zdjęć Adama Pańczuka będzie miał miejsce w hotelu andel’s w Łodzi (ulica Ogrodowa 17) w najbliższy czwartek, 26 listopada 2015 roku o godzinie 19:00. Podczas wernisażu odbędzie się pokaz slajdów, w czasie którego artysta opowie o swoich pracach. Osoby zainteresowane wystawą, a mieszkające w Warszawie, będą miały zapewniony bezpłatny transport. Bus wyruszy o godzinie 16:30 spod warszawskiej Kinoteki (plac Defilad 1). Powrót zaplanowano o godzinie 21:00. Rezerwacji miejsc można dokonać poprzez wysłanie zgłoszenia na adres contact@andelsart.com. Ekspozycję prac Adama Pańczuka będzie można oglądać do 15 grudnia bieżącego roku. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie andelsart.com.

Adam Pańczuk (1978) - studiował na Akademii Ekonomicznej, a także fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej ASP w Poznaniu. Realizując swoje projekty zadaje pytania - wprost, a jednocześnie metaforycznie - o tożsamość, świadomość i postawę wobec świata i ludzi, których spotyka. Jest stypendystą Ministerstwa Kultury. Łatwość, z jaką posługuje się obrazem, opisując swoje obserwacje zaowocowała wielokrotnie prestiżowymi nagrodami, między innymi Pictures of the Year International, Magnum Expression Award, Grand Press Photo.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Festiwal Fotoforma to także edukacja - warsztaty foto i wideo z najlepszymi
Festiwal Fotoforma to także edukacja - warsztaty foto i wideo z najlepszymi
Na Festiwalu Fotoforma (13 -14 czerwca, PGE Narodowy, Warszawa) będzie odbywać się aż 15 warsztatów zarówno fotograficznych jak i filmowych. To świetna propozycja dla osób, które chcą...
4
Gdzie oryginał? Sztuka na fotografii - FAF stawia pytanie o to, jak patrzymy na dzieła sztuki przez obiektyw aparatu
Gdzie oryginał? Sztuka na fotografii - FAF stawia pytanie o to, jak patrzymy na dzieła sztuki...
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na wystawę „Gdzie oryginał? Sztuka na fotografii”, która podejmuje temat twórczego podejścia do dokumentacji dzieł sztuki. Wernisaż 17...
5
Rusza 10. edycja Konkursu Fotografii Teatralnej - do wygrania 10 000 zł
Rusza 10. edycja Konkursu Fotografii Teatralnej - do wygrania 10 000 zł
Startuje jubileuszowa, 10. edycja Konkursu Fotografii Teatralnej. Zdjęcia w trzech kategoriach konkursowych można zgłaszać do 30 września. Na zwycięzców czekają nagrody w wysokości od...
4
Powiązane artykuły