Stawiasz pierwsze kroki w filmowaniu? Oto 5 technik, które warto znać

Autor: Michał Chrzanowski

6 Maj 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Marzysz o tym, aby Twoje filmy wyglądały jak kinowe produkcje? Zastosuj się do tych pięciu rad, a kolejne nagrania, które wykonasz będą prezentować odpowiednią jakość.

Z pewnością nie jedna osoba, która dopiero co rozpoczyna swoją przygodę z bardziej świadomym filmowaniem chce, by nagrywane materiały wyglądały niczym kinowe produkcje. Jednak, aby otrzymać takie efekty każdy musi przebyć swoją drogę, a nauka na własną rękę zarówno podstaw, jak i bardziej skomplikowanych technik nie należy do łatwych i szybkich zadań. Na szczęście z pomocą mogą przyjść liczne tutoriale realizowane przez profesjonalnych filmowców, którzy dzielą się praktyczną wiedzą.

Jednym z kanałów na Youtube, które warto dodać do obserwowanych, jest Film Riot. Znajdziecie tam całą masę inspirujących, praktycznych i bardzo rzeczowych wideoporadników. W jednym z ostatnich filmów Ryan Connolly podzielił się pięcioma swoimi ulubionymi technikami, z których regularnie korzystał w ciągu ostatnich 10 lat pracy. Są to wskazówki, które początkujący i nawet bardziej zaawansowany filmowiec powinien znać i wypróbować w swoich produkcjach.

 

Wskazówki i rady ujęte w powyższym materiale być może nie są niczym odkrywczym dla osób, dla których filmowanie jest chlebem powszednim. Niemniej dla początkujących filmowców mogą stanowić sporą dawkę wiedzy i dostarczyć wielu inspiracji. Oczywiście filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe. Film Riot został ukierunkowany bezpośrednio i wyłącznie na nauczanie ludzi wszelkich koncepcji i technik związanych z nagrywaniem filmów. Kanał został założony z myślą o początkujących użytkownikach oraz o filmowcach, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę.

zdjęcie główne: unsplash.com

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Perseidy 2024: Jak sfotografować sierpniowy deszcz meteorów?
Perseidy 2024: Jak sfotografować sierpniowy deszcz meteorów?
12 sierpnia 2024 roku przypada maksimum Perseidów, nazywane potocznie nocą spadających gwiazd. Podpowiadamy jak obserwować i uchwycić na zdjęciach to coroczne widowisko.
104
Uchwyć puls ulicy, czyli sposób na „streeta” Jamiego Canninga
Uchwyć puls ulicy, czyli sposób na „streeta” Jamiego Canninga
Wystarczy znaleźć ciekawy spot i czekać, by wcisnąć spust migawki w najlepszym momencie... Fotografia uliczna może wydawać się prosta, ale robienie zdjęć, które zapadną w pamięć, jest prawdziwą...
19
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Zobacz, które filtry warto mieć w swojej torbie, i jak z nich korzystać, aby zaoszczędzić czas i nadać swoim zdjęciom profesjonalny wygląd.
7
Powiązane artykuły