Stawiasz pierwsze kroki w filmowaniu? Oto 5 technik, które warto znać

Autor: Michał Chrzanowski

6 Maj 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Marzysz o tym, aby Twoje filmy wyglądały jak kinowe produkcje? Zastosuj się do tych pięciu rad, a kolejne nagrania, które wykonasz będą prezentować odpowiednią jakość.

Z pewnością nie jedna osoba, która dopiero co rozpoczyna swoją przygodę z bardziej świadomym filmowaniem chce, by nagrywane materiały wyglądały niczym kinowe produkcje. Jednak, aby otrzymać takie efekty każdy musi przebyć swoją drogę, a nauka na własną rękę zarówno podstaw, jak i bardziej skomplikowanych technik nie należy do łatwych i szybkich zadań. Na szczęście z pomocą mogą przyjść liczne tutoriale realizowane przez profesjonalnych filmowców, którzy dzielą się praktyczną wiedzą.

Jednym z kanałów na Youtube, które warto dodać do obserwowanych, jest Film Riot. Znajdziecie tam całą masę inspirujących, praktycznych i bardzo rzeczowych wideoporadników. W jednym z ostatnich filmów Ryan Connolly podzielił się pięcioma swoimi ulubionymi technikami, z których regularnie korzystał w ciągu ostatnich 10 lat pracy. Są to wskazówki, które początkujący i nawet bardziej zaawansowany filmowiec powinien znać i wypróbować w swoich produkcjach.

 

Wskazówki i rady ujęte w powyższym materiale być może nie są niczym odkrywczym dla osób, dla których filmowanie jest chlebem powszednim. Niemniej dla początkujących filmowców mogą stanowić sporą dawkę wiedzy i dostarczyć wielu inspiracji. Oczywiście filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe. Film Riot został ukierunkowany bezpośrednio i wyłącznie na nauczanie ludzi wszelkich koncepcji i technik związanych z nagrywaniem filmów. Kanał został założony z myślą o początkujących użytkownikach oraz o filmowcach, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę.

zdjęcie główne: unsplash.com

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
16
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Powiązane artykuły