Samyang 100 mm f/2.8 ED UMC MACRO - test obiektywu

Samyang 100 mm f/2.8 ED UMC MACRO - test obiektywu
W nasze ręce trafił Samyang 100 mm f/2.8 ED UMC MACRO. Nowa propozycja koreańskiego producenta to manualny, stałoogniskowy jasny obiektyw makro przeznaczony do aparatów z pełnoklatkową matrycą. Zobaczcie, jak nowy Samyang poradził sobie w naszym teście.

1. Wstęp


Samyang 100 mm f/2.8 ED UMC MACRO został oficjalnie zaprezentowany na początku drugiego kwartału 2015 roku. Nowy model stanowi naturalne rozszerzenie linii zaawansowanych manualnych obiektywów przeznaczonych dla wymagających użytkowników. Szkło jest dedykowane do aparatów wyposażonych w pełną klatkę i zostało stworzone z myślą o miłośnikach makrofotografii. Dlatego też obiektyw oferuje odwzorowanie obrazu w skali 1:1 oraz umożliwia ostrzenie już od 30 cm. Zaś połączenie 9-listkowej przysłony, stałej ogniskowej 100 mm oraz światłosiły f/2,8 umożliwi efektowne odseparowanie głównego obiektu zdjęcia od tła oraz plastyczne rozmycie drugiego planu. Są to więc efekty bardzo pożądane i wręcz niezbędne szczególnie w fotografii makro.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)
Samyang 100 mm f/2.8 ED UMC MACRO trafił do polskiej sprzedaży w kwietniu 2015 roku i można go nabyć w cenie około 1800 zł. Obiektyw jest dostępny w wersjach z mocowaniami Canon EF, Nikon, Pentax, Sony A, Sony E, Canon M, Fujifilm X, Samsung NX, Cztery Trzecie i Mikro Cztery Trzecie.

Zapraszamy do lektury testu obiektywu Samyang 100 mm f/2.8 ED UMC MACRO, gdzie zaprezentujemy wyniki, jakie otrzymaliśmy w naszym laboratorium oraz zdjęcia przykładowe wykonane w plenerze. Obiektyw testowaliśmy razem z aparatem Nikon D750.
Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0
Świat z lotu ptaka - przyglądamy się możliwościom drona Yuneec Mantis Q
5 Mar 2019
Filmowanie w 4K, fotografowanie w formacie RAW, wydajny system śledzenia, maksymalna szybkość 72 km/h i aż 33 minuty nieprzerwanego lotu. Zobaczcie czy Yuneec Mantis Q to mocny gracz w segmencie dronów.
2
Lumix S1 i S1R pod lupą!
27 Lut 2019
Pełnoklatkowe matryce, najlepszy wizjer OLED w historii, stabilizacja 6 EV i zaawansowany tryb filmowy 4K - to tylko kilka z długiej listy możliwości korpusów Lumix S. O wszystkich innych przeczytacie w poniższym tekście...
0