Canon TS-E 17mm f/4L - test

Canon TS-E 17mm f/4L - test ocena 0%

Canon TS-E 17mm f/4L to super-szerokokątny obiektyw Canona z funkcją korekty perspektywy, który skierowany jest do fotografów architektury. Zobaczcie jak to ciekawe szkło wypadło w naszym teście.

1. Wstęp

Canon TS-E 17mm f/4L to super-szerokokątny obiektyw typu tilt - shift. Oferuje przechylenie w zakresie +/- 6,5 stopni i przesunięcie +/- 12 stopni. Rotacja przechylenia i przesunięcia jest niezależna.

Obiektyw kosztuje ok. 9 tys. zł. Alternatywą dla niego może być obiektyw Canon TS-E 24mm f/3.5L II, który jest o tysiąc złotych tańszy. Innym pomysłem jest zmiana systemu na Nikona. W ofercie konkurenta znajdziemy szkło Nikkor 24mm f/3.5 PC-E za ok. 7000 złotych.

Obiektyw był testowany z aparatem Canon EOS 5D Mark II na standardowych ustawieniach aparatu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Test został podzielony na następujące części
Specyfikacja;
Konstrukcja;
Ustawianie ostrości;
Stabilizacja;
Rozdzielczość RAW;
Rozdzielczość JPEG;
Rozmycie;
Aberracja chromatyczna;
Dystorsja;
Winietowanie;
Odblaski;
Podsumowanie;
Przykładowe zdjęcia do pobrania

Komentarze
Polecane artykuły
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0