Canon TS-E 17mm f/4L - test

Canon TS-E 17mm f/4L - test ocena 0%

Canon TS-E 17mm f/4L to super-szerokokątny obiektyw Canona z funkcją korekty perspektywy, który skierowany jest do fotografów architektury. Zobaczcie jak to ciekawe szkło wypadło w naszym teście.

1. Wstęp

Canon TS-E 17mm f/4L to super-szerokokątny obiektyw typu tilt - shift. Oferuje przechylenie w zakresie +/- 6,5 stopni i przesunięcie +/- 12 stopni. Rotacja przechylenia i przesunięcia jest niezależna.

Obiektyw kosztuje ok. 9 tys. zł. Alternatywą dla niego może być obiektyw Canon TS-E 24mm f/3.5L II, który jest o tysiąc złotych tańszy. Innym pomysłem jest zmiana systemu na Nikona. W ofercie konkurenta znajdziemy szkło Nikkor 24mm f/3.5 PC-E za ok. 7000 złotych.

Obiektyw był testowany z aparatem Canon EOS 5D Mark II na standardowych ustawieniach aparatu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Test został podzielony na następujące części
Specyfikacja;
Konstrukcja;
Ustawianie ostrości;
Stabilizacja;
Rozdzielczość RAW;
Rozdzielczość JPEG;
Rozmycie;
Aberracja chromatyczna;
Dystorsja;
Winietowanie;
Odblaski;
Podsumowanie;
Przykładowe zdjęcia do pobrania

Komentarze
Polecane artykuły
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0
Świat z lotu ptaka - przyglądamy się możliwościom drona Yuneec Mantis Q
5 Mar 2019
Filmowanie w 4K, fotografowanie w formacie RAW, wydajny system śledzenia, maksymalna szybkość 72 km/h i aż 33 minuty nieprzerwanego lotu. Zobaczcie czy Yuneec Mantis Q to mocny gracz w segmencie dronów.
2
Lumix S1 i S1R pod lupą!
27 Lut 2019
Pełnoklatkowe matryce, najlepszy wizjer OLED w historii, stabilizacja 6 EV i zaawansowany tryb filmowy 4K - to tylko kilka z długiej listy możliwości korpusów Lumix S. O wszystkich innych przeczytacie w poniższym tekście...
0