Canon liderem sprzedaży aparatów cyfrowych 12 raz z rzędu

0
Maciej Luśtyk
30 Marzec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Canon poinformowała, że od 2003 roku niezmiennie pozostaje światowym liderem pod względem ilości sprzedanych aparatów cyfrowych z wymienną optyką.

Mimo że najnowsze badania pokazują, że ogólna sprzedaż aparatów cyfrowych maleje z roku na rok, to Canon wciąż pozostaje liderem na rynku. Sytuacja nie zmienia się od 2003, gdy na rynku pojawił się aparat Canon EOS 300D. Przez kolejne lata firma starała się wyznaczać standardy w branży, prezentując innowacyjne rozwiązania, takie jak profesjonalna seria EOS-1D czy seria EOS 5D, która pozwoliła użytkownikom na rejestrację materiału wideo w wysokiej jakości i na dobre zmieniła rozkład sił między aparatami cyfrowymi i lustrzankami.

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Ostatnio zaś byliśmy świadkami premiery 50-megapikselowych lustrzanek Canon EOS 5DS i 5DS R, a także aparatu Canon EOS 760 D, który zaciera granicę między lustrzankami amatorskimi a segmentem półprofesjonalnym. Canonowi gratulujemy sukcesów i jesteśmy ciekawi czym jeszcze zaskoczy nas w najbliższej przyszłości.

Więcej informacji o aparatach producenta znajdziecie na stronie canon.pl

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Po raz kolejny do prestiżowej branżowej nagrody w kategorii Sztuk Wizualnych nominowany jest fotograf. W tym roku o laur powalczy Weronika Gęsicka.
20
3
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Dziś układy wytrenowane w oparciu o sieci neuronowe są podstawą większości nowych technologii. Dlaczego więc tak powolnie wkraczają one na rynek aparatów...
13
6
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
41
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)