Canon liderem sprzedaży aparatów cyfrowych 12 raz z rzędu

Canon liderem sprzedaży aparatów cyfrowych 12 raz z rzędu ocena 0%

Firma Canon poinformowała, że od 2003 roku niezmiennie pozostaje światowym liderem pod względem ilości sprzedanych aparatów cyfrowych z wymienną optyką.

Mimo że najnowsze badania pokazują, że ogólna sprzedaż aparatów cyfrowych maleje z roku na rok, to Canon wciąż pozostaje liderem na rynku. Sytuacja nie zmienia się od 2003, gdy na rynku pojawił się aparat Canon EOS 300D. Przez kolejne lata firma starała się wyznaczać standardy w branży, prezentując innowacyjne rozwiązania, takie jak profesjonalna seria EOS-1D czy seria EOS 5D, która pozwoliła użytkownikom na rejestrację materiału wideo w wysokiej jakości i na dobre zmieniła rozkład sił między aparatami cyfrowymi i lustrzankami.

Ostatnio zaś byliśmy świadkami premiery 50-megapikselowych lustrzanek Canon EOS 5DS i 5DS R, a także aparatu Canon EOS 760 D, który zaciera granicę między lustrzankami amatorskimi a segmentem półprofesjonalnym. Canonowi gratulujemy sukcesów i jesteśmy ciekawi czym jeszcze zaskoczy nas w najbliższej przyszłości.

Więcej informacji o aparatach producenta znajdziecie na stronie canon.pl

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4