Canon liderem sprzedaży aparatów cyfrowych 12 raz z rzędu

0

Autor: Maciej Luśtyk

30 Marzec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Canon poinformowała, że od 2003 roku niezmiennie pozostaje światowym liderem pod względem ilości sprzedanych aparatów cyfrowych z wymienną optyką.

Mimo że najnowsze badania pokazują, że ogólna sprzedaż aparatów cyfrowych maleje z roku na rok, to Canon wciąż pozostaje liderem na rynku. Sytuacja nie zmienia się od 2003, gdy na rynku pojawił się aparat Canon EOS 300D. Przez kolejne lata firma starała się wyznaczać standardy w branży, prezentując innowacyjne rozwiązania, takie jak profesjonalna seria EOS-1D czy seria EOS 5D, która pozwoliła użytkownikom na rejestrację materiału wideo w wysokiej jakości i na dobre zmieniła rozkład sił między aparatami cyfrowymi i lustrzankami.

Ostatnio zaś byliśmy świadkami premiery 50-megapikselowych lustrzanek Canon EOS 5DS i 5DS R, a także aparatu Canon EOS 760 D, który zaciera granicę między lustrzankami amatorskimi a segmentem półprofesjonalnym. Canonowi gratulujemy sukcesów i jesteśmy ciekawi czym jeszcze zaskoczy nas w najbliższej przyszłości.

Więcej informacji o aparatach producenta znajdziecie na stronie canon.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Zgłoszenia do Grand Press Photo 2021 tylko do 7 kwietnia
Zgłoszenia do Grand Press Photo 2021 tylko do 7 kwietnia
Jeszcze tylko do jutra można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne oraz książki fotograficzne do konkursu Grand Press Photo 2021.
1
0
Czy rynek foto wreszcie się stabilizuje? Są pierwsze pozytywne sygnały
Czy rynek foto wreszcie się stabilizuje? Są pierwsze pozytywne sygnały
Pierwsze miesiące 2021 roku wskazują, że pikujący od dekady rynek sprzętu fotograficznego wydaje się wreszcie stabilizować. Ale jeszcze za wcześnie na otwieranie...
7
1
Sony pozwane przez użytkownika za domniemaną wadę migawki w A7 III
Sony pozwane przez użytkownika za domniemaną wadę migawki w A7 III
Sony przez lata umykało aferom związanym z wadami produkcyjnymi czy kontrolą jakości. Teraz w amerykańskim sądzie został złożony przeciwko firmie pozew, którego autor...
19
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)