Canon liderem sprzedaży aparatów cyfrowych 12 raz z rzędu

Canon liderem sprzedaży aparatów cyfrowych 12 raz z rzędu ocena 0%

Firma Canon poinformowała, że od 2003 roku niezmiennie pozostaje światowym liderem pod względem ilości sprzedanych aparatów cyfrowych z wymienną optyką.

Mimo że najnowsze badania pokazują, że ogólna sprzedaż aparatów cyfrowych maleje z roku na rok, to Canon wciąż pozostaje liderem na rynku. Sytuacja nie zmienia się od 2003, gdy na rynku pojawił się aparat Canon EOS 300D. Przez kolejne lata firma starała się wyznaczać standardy w branży, prezentując innowacyjne rozwiązania, takie jak profesjonalna seria EOS-1D czy seria EOS 5D, która pozwoliła użytkownikom na rejestrację materiału wideo w wysokiej jakości i na dobre zmieniła rozkład sił między aparatami cyfrowymi i lustrzankami.

Ostatnio zaś byliśmy świadkami premiery 50-megapikselowych lustrzanek Canon EOS 5DS i 5DS R, a także aparatu Canon EOS 760 D, który zaciera granicę między lustrzankami amatorskimi a segmentem półprofesjonalnym. Canonowi gratulujemy sukcesów i jesteśmy ciekawi czym jeszcze zaskoczy nas w najbliższej przyszłości.

Więcej informacji o aparatach producenta znajdziecie na stronie canon.pl

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8