Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nikon Z50 - Filmowanie

To pierwszy bezlusterkowiec Nikona z matrycą APS-C. Mały, lekki, a jednocześnie intuicyjny i funkcjonalny ma zaspokoić potrzeby średniozaawansowanych miłośników fotografowania.  Sprawdzamy, czy powtórzy sukces pełnoklatkowych modeli Z6 i Z7.

16

Autor: Krzysztof Mularczyk

28 Styczeń 2020
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Tryb filmowy w Z50 umożliwia nagrywanie w jakości 4K UHD (3840 x 2160 px) z klatkażem 30p (progresywny), 25p i 24p. Trzeba zaznaczyć, że odbywa się to z odczytem pełnych pikseli, czyli obraz rejestrowany jest na całej powierzchni matrycy bez cropa. Filmy Full HD mogą być z kolei nagrywane nawet z prędkością 120 kl./s. Aparat umożliwia rejestrację przy dowolnych parametrach ekspozycji w formatach MOV lub MP4. Ma wbudowane wyjście mikrofonowe, ale w menu nie znajdziemy bardziej zaawansowanych ustawień, poza filmami poklatkowymi, elektroniczną redukcją drgań czy funkcją D-Lighting.

Ogólna jakość filmów jest całkiem dobra. Nawet kiedy filmowaliśmy dynamiczne sceny, nie zauważyliśmy efektu rolling shutter, choć w przypadku rozdzielczości 4K i krótkich czasów migawki będzie on już oczywiście mocniej zauważalny. Jesteśmy za to bardzo zadowoleni z działania ciągłego autofokusa, który można jeszcze wyregulować, dopasowując do własnych potrzeb szybkość i czułość śledzenia. Niestety w trybie filmowym nie działa funkcja wykrywania oka.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
6
Nikon D780 - test aparatu
Nikon D780 - test aparatu
Nikon nie rezygnuje jeszcze ostatecznie z lustrzanek. Sprawdźmy co oferuje długo wyczekiwany następca, jednej z najpopularniejszych pełnych klatek na rynku.
22
8
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)