Nikon Z50 - Filmowanie

To pierwszy bezlusterkowiec Nikona z matrycą APS-C. Mały, lekki, a jednocześnie intuicyjny i funkcjonalny ma zaspokoić potrzeby średniozaawansowanych miłośników fotografowania.  Sprawdzamy, czy powtórzy sukces pełnoklatkowych modeli Z6 i Z7.

Autor: Krzysztof Mularczyk

28 Styczeń 2020
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Tryb filmowy w Z50 umożliwia nagrywanie w jakości 4K UHD (3840 x 2160 px) z klatkażem 30p (progresywny), 25p i 24p. Trzeba zaznaczyć, że odbywa się to z odczytem pełnych pikseli, czyli obraz rejestrowany jest na całej powierzchni matrycy bez cropa. Filmy Full HD mogą być z kolei nagrywane nawet z prędkością 120 kl./s. Aparat umożliwia rejestrację przy dowolnych parametrach ekspozycji w formatach MOV lub MP4. Ma wbudowane wyjście mikrofonowe, ale w menu nie znajdziemy bardziej zaawansowanych ustawień, poza filmami poklatkowymi, elektroniczną redukcją drgań czy funkcją D-Lighting.

Ogólna jakość filmów jest całkiem dobra. Nawet kiedy filmowaliśmy dynamiczne sceny, nie zauważyliśmy efektu rolling shutter, choć w przypadku rozdzielczości 4K i krótkich czasów migawki będzie on już oczywiście mocniej zauważalny. Jesteśmy za to bardzo zadowoleni z działania ciągłego autofokusa, który można jeszcze wyregulować, dopasowując do własnych potrzeb szybkość i czułość śledzenia. Niestety w trybie filmowym nie działa funkcja wykrywania oka.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Po miesiącach zapowiedzi, topowy reporterski bezlusterkowy korpus trafia wreszcie na rynek. Jeszcze przed premierą mieliśmy okazję przekonać się czy to rzeczywiście...
20
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Pierwszy bezlusterkowy aparat średnioformatowy Fujifilm doczekał się wreszcie następcy. GFX 50S II bazuje na tej samej technologii, ale prowadza wiele usprawnień i...
53
Nikon Z fc - zdjęcia przykładowe
Nikon Z fc - zdjęcia przykładowe
Nowy bezlusterkowiec w stylu retro wchodzi na rynek. Obejrzyjcie zdjęcia przykładowe wykonane aparatem Nikon Z fc w zestawie z nowym obiektywem Z 28 mm f/2.8.
18
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)