Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon G7 X Mark II - Jakość zdjęć w praktyce

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Ergonomia:
7
Cena / Jakość:
7.5
Wydajność:
6.5
Funkcjonalność:
6.5
Marka:
Canon
Nasza ocena:

78%

G7 X Mark II to druga odsłona popularnego kieszonkowca Canona. Od poprzednika wyróżnia go przede wszystkim poprawiona ergonomia oraz zwiększona wydajność. Sprawdziliśmy, czy to wystarczy, aby podbić rynek zaawansowanych kompaktów.

0

Autor: Michał Chrzanowski

17 Czerwiec 2016
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

 

Standardowo model G7 X Mark II poddaliśmy ocenie pod względem jakości zdjęć wykonanych poza naszym laboratorium. Podczas fotografowania użyliśmy standardowych ustawień, bez nakładania żadnych efektów wizualnych w postaci filtrów kolorystycznych. Zdjęcia zapisywaliśmy w formacie JPEG w maksymalnej rozdzielczości obrazu 5472 × 3648.

Jednocalowa 20,1-milionowa matryca, wspomagana nowym procesorem obrazu i jasnym obiektywem o uniwersalnym zakresie ogniskowych gwarantować ma jakość zdjęć stojącą na najwyższym poziomie w świecie zaawansowanych kompaktów. W praktyce nie mamy na co narzekać. Aparat zapewnia wyraziste i odpowiednio nasycone zdjęcia - niezależnie od fotografowanej sceny. Kolory są dobrze odwzorowane, a ogólny zakres dynamiczny jest duży, dzięki czemu detale będą widoczne zarówno w jasnych, jak i ciemnych partiach planu fotograficznego.

Laboratoryjne testy balansu bieli oraz reprodukcji kolorów potwierdziły się także w praktyce. W większości przypadków barwy będą rzeczowo odzwierciedlone na zdjęciach. Niemniej jednak z fotografowaniem w bardziej wymagających warunkach oświetleniowych bywa już różnie. Zazwyczaj kolory uciekają w ciepłe tony, lub - w przypadku światła żarowego - są w ogóle nietrafione.

Z kolei nie możemy narzekać na jakość zdjęć wykonanych na wyższych czułościach. Tak naprawdę do ISO 3200 obraz będzie wyraźny i szczegółowy, a kolory odpowiednio przenoszone. Warto również pochwalić cyfrowe ziarno, które prezentuje się bardzo ładnie - nie wygląda sztucznie i nie przeszkadza w ostatecznym odbiorze zdjęć. Niemniej jednak sytuacja ulega zmianie powyżej ISO 3200. Zaczynają zanikać detale i barwy, przez co zdjęcia będą się charakteryzować wysyconymi kolorami i nieco bardziej rozmytym obrazem.

ISO 1600

ISO 6400

ISO 10000

ISO 12800
Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Rok po premierze modelu SL2 na rynek trafia jego tańsza i bardziej uniwersalna wersja. Sensor o mniejszej rozdzielczości i dużo wydajniejszy bufor mają tworzyć tandem,...
6
8
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S to szybsza i tańsza wersja zaprezentowanego przed rokiem modelu SL2. Co oferuje 24-milionowy sensor CMOS BSI, który umieszczono w tym pancernym...
9
0
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
20
Powiązane artykuły