Canon G7 X Mark II - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Ergonomia:
7
Cena / Jakość:
7.5
Wydajność:
6.5
Funkcjonalność:
6.5
Marka:
Canon
Nasza ocena:

78%

G7 X Mark II to druga odsłona popularnego kieszonkowca Canona. Od poprzednika wyróżnia go przede wszystkim poprawiona ergonomia oraz zwiększona wydajność. Sprawdziliśmy, czy to wystarczy, aby podbić rynek zaawansowanych kompaktów.

Autor: Michał Chrzanowski

17 Czerwiec 2016
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Pierwsza generacja modelu G7 X miała swoją premierę w połowie 2014 roku. Po niespełna dwóch latach Canon zaprezentował następcę popularnego kompaktu. G7 X Mark II odziedziczył po poprzedniku tę samą 1-calową 20,1-milionową matrycę BSI-CMOS i obiektyw o ekwiwalencie 24-100 mm ze światłem f/1.8-2.8. Zmianie uległ z kolei procesor obrazu. Dzięki DIGIC 7 wydajność powinna być znacznie większa. Aparat ma być szybszy i sprawniejszy, nawet podczas fotografowania w wymagających warunkach. Niemniej jednak największe usprawnienia zaobserwujemy na zewnątrz.

Korpus nowego modelu został wyposażony w wyraźnie zarysowany antypoślizgowy grip. Pojawił się także nowy system odchylanego, 3-calowego i dotykowego wyświetlacza LCD, którym teraz możemy operować w dwóch pozycjach. Dodatkowo za pomocą nowego G7 X Mark II nagramy film w maksymalnej jakości Full HD 1080p z prędkością 60 kl./s. Moduł Wi-Fi pozwoli natomiast przesłać zdjęcia na urządzenia mobilne oraz zdalnie sterować aparatem z poziomu dedykowanej aplikacji. Dopełnieniem tego wszystkiego jest stabilizacja obrazu, a także tryb filmów poklatkowych oraz możliwość edycji plików RAW bezpośrednio w aparacie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

 Wygląda na to, że projektanci Canona zapożyczyli z pierwszej odsłony kompaktu najbardziej sprawdzone rozwiązania, dodali kilka ważnych funkcji i zamknęli to wszystko w bardziej ergonomicznym body. Czy jednak okaże się to wystarczającym posunięciem, aby pewnie konkurować z innymi zaawansowanymi kompaktami?

W segmencie kieszonkowców największym rywalem modelu G7 X Mark II będzie Sony RX100 IV (około 4500 zł). Oferuje on wprawdzie nieco mniejszy zakres ogniskowych (24-70 mm, f/1.8-2.8), jednak pozwala na filmowanie w rozdzielczości 4K. Równie mocnym konkurentem może być nowy Panasonic Lumix TZ100 (około 3200 zł), wyposażony w 10-krotny zoom z imponującym zakresem ogniskowych, wynoszącym 25-250 mm i zmiennym światłem f/2.8-5.9. Do tego również oferuje filmy 4K. Nie możemy też zapomnieć o pierwszej generacji modelu G7 X, która obecnie wyceniana jest na około 2100 zł.

Za Canona G7 X Mark II zapłacimy około 3000 zł. W zestawie - poza aparatem - otrzymamy:

  • akumulator
  • ładowarkę
  • kabel sieciowy
  • pasek na nadgarstek
  • instrukcję obsługi

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony ZV-E10 - pierwsze wrażenia i materiały przykładowe
Sony ZV-E10 - pierwsze wrażenia i materiały przykładowe
Sony pokazało pierwszy aparat APS-C stworzony specjalnie z myślą o vlogerach. Sprawdzamy czy to rzeczywiście konstrukcja na miarę współczesnego youtubera.
34
Nikon Zfc - pierwsze wrażenia
Nikon Zfc - pierwsze wrażenia
Zaprezentowany dziś Nikon Zfc to współczesna wersja legendarnego FM2 i kolejna próba powrotu do korzeni. Czy nowy bezlusterkowiec zachwyci, czy rozczaruje? Mamy już swoje zdanie na ten temat.
45
DJI Mini 2 - test możliwości fotograficznych (pliki RAW)
DJI Mini 2 - test możliwości fotograficznych (pliki RAW)
Kieszonkowy DJI Mini 2 to w tej chwili chyba najciekawszy dron dla amatorów. Ma bez wątpienia mnóstwo zalet, ale czy można do nich zaliczyć również jakość zdjęć?...
4
Powiązane artykuły