Fujifilm X-M1 - test

Fujifilm X-M1 to trzeci bezlusterkowiec w ofercie japońskiego producenta. Po profesjonalnym X-Pro1 i "okrojonym" o wizjer optyczny X-E1 przyszedł czas na produkt konsumencki. X-M1 oferuje większość rozwiązań znanych ze starszych braci, jest jednak od nich mniejszy i tańszy.
0
Patryk Wiśniewski
2 Sierpień 2013
Artykuł na: 29-37 minut
Fujifilm X-M1 to najmniejszy i najprostszy w obsłudze bezlusterkowiec japońskiego producenta. Pomimo swoich niepozornych rozmiarów aparat oferuje praktycznie wszystkie możliwości znane z flagowych modeli japońskiego producenta. Pierwsze zdjęcia przykładowe i nasze pierwsze wrażenia na jego temat opublikowaliśmy w tym artykule.


To odważny krok Fujifilm - firma, która do tej proponowała aparaty klasy premium zdecydowała się powalczyć o mniej wymagających użytkowników. Fujifilm X-M1 wchodzi więc na półkę, na której jest bardzo gęsto, nie tylko od bezlusterkowców, ale także amatorskich lustrzanek.

Najbliższą konkurencją tego aparatu będzie Olympus PEN E-PL5, Sony NEX-6, Canon EOS M, Panasonic Lumix GX1. Warto także wymienić lustrzanki takie jak Nikon D5200, Canony EOS 100D i EOS 700D.

Zobaczcie jak najnowsza propozycja Fujifilm poradziła sobie w naszym teście.
  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania


Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce wpadł już produkcyjny model najnowszego bezlusterkowca APS-C Nikona. Zobaczcie jak radzi sobie w praktyce.
8
13
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja modelu SL, wprowadzająca usprawnienia niemal na każdej płaszczyźnie, ma być klejnotem w koronie systemu L-Mount, będąc przy okazji cieszącym oko,...
10
27
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 to odważna kontynuacja "dalmierzowej" serii aparatów systemu X. Oprócz specyficznej konstrukcji odchylanego ekranu aparat otrzymał jednak także zupełnie nowe wnętrze. Zobaczcie...
16
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)