Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fujifilm X-M1 - test

Fujifilm X-M1 to trzeci bezlusterkowiec w ofercie japońskiego producenta. Po profesjonalnym X-Pro1 i "okrojonym" o wizjer optyczny X-E1 przyszedł czas na produkt konsumencki. X-M1 oferuje większość rozwiązań znanych ze starszych braci, jest jednak od nich mniejszy i tańszy.
0

Autor: Patryk Wiśniewski

2 Sierpień 2013
Artykuł na: 29-37 minut

Fujifilm X-M1 to najmniejszy i najprostszy w obsłudze bezlusterkowiec japońskiego producenta. Pomimo swoich niepozornych rozmiarów aparat oferuje praktycznie wszystkie możliwości znane z flagowych modeli japońskiego producenta. Pierwsze zdjęcia przykładowe i nasze pierwsze wrażenia na jego temat opublikowaliśmy w tym artykule.

To odważny krok Fujifilm - firma, która do tej proponowała aparaty klasy premium zdecydowała się powalczyć o mniej wymagających użytkowników. Fujifilm X-M1 wchodzi więc na półkę, na której jest bardzo gęsto, nie tylko od bezlusterkowców, ale także amatorskich lustrzanek.

Najbliższą konkurencją tego aparatu będzie Olympus PEN E-PL5, Sony NEX-6, Canon EOS M, Panasonic Lumix GX1. Warto także wymienić lustrzanki takie jak Nikon D5200, Canony EOS 100D i EOS 700D.

Zobaczcie jak najnowsza propozycja Fujifilm poradziła sobie w naszym teście.

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon D780 - test aparatu
Nikon D780 - test aparatu
Nikon nie rezygnuje jeszcze ostatecznie z lustrzanek. Sprawdźmy co oferuje długo wyczekiwany następca, jednej z najpopularniejszych pełnych klatek na rynku.
18
1
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Pod względem możliwości to prawie X-T4. Pod względem ergonomii – wygodniejsze X-T30. Czy najnowszy X-S10 to najlepszy amatorski aparat APS-C na rynku? Na papierze...
15
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)