Szymon Kobusiński

Wszystkie artykuły z tagiem: "Szymon Kobusiński" w serwisie fotopolis.pl:
“Portret jest efektem ubocznym spotkania” - rozmowa z Szymonem Kobusińskim
O powrotach do korzeni, relacjach sztuki i biznesu, wpływie pracy fotograficznej na życie, a także o tym dlaczego nie został pierwszym polskim paparazzo rozmawiamy z uznanym portrecistą, Szymonem Kobusińskim.
22 Maj 2018
Maciej Luśtyk
0
Akademia D18 - nowe przedsięwzięcie Szymona Kobusińskiego
Zachęcamy do lektury rozmowy z Szymonem Kobusińskim, który opowiada nam o swojej nowej inicjatywie - Akademii D18. Oferta szkoleniowa D18 poświęcona będzie wąskim tematom, które będą omawiane z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanego sprzętu.
26 Wrz 2012
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa fotografii Szymona Kobusińskiego w Leica Gallery Warszawa
Leica Gallery Warszawa zaprasza na otwarcie wystawy Szymona Kobusińskiego "O2", które odbędzie się w środę, 14 marca o godz. 19:00. Projekt "O2", przygotowany specjalnie dla Leica Gallery to 11 fotografii wielkoformatowych oraz grafika komputerowa. To kreacyjna fotografia podwodna będąca próbą zapanowania nad materią - wodą, ruchem, światłem.
7 Mar 2012
Marcin Grabowiecki
0
10. urodziny fotopolis.pl: Szymon Kobusiński
Przedstawiamy kolejny wywiad z fotografem, który zgodził się przekazać swoją pracę na aukcję, zorganizowaną z okazji 10-lecia fotopolis.pl. Tym razem naszym bohaterem jest Szymon Kobusiński. Przypominamy, że wernisaż wystawy przedaukcyjnej odbędzie się 27 października o godz. 19:00 w Galerii Refleksy w Warszawie.
18 Paź 2011
Marcin Grabowiecki
0
JESTEM FOTOGRAFEM MODY - o oświetleniu w plenerowej fotografii mody - cz. 5: rozbudowany zestaw oświetleniowy
Z ostatniej części naszego cyklu dowiecie się, co możecie zrobić, mając do dyspozycji duży budżet. Sprawdźcie, jak stać się niezależnym od światła słonecznego i warunków atmosferycznych.
27 Lip 2011
Marcin Grabowiecki
0
JESTEM FOTOGRAFEM MODY - o oświetleniu w plenerowej fotografii mody - cz. 4: prosty zestaw lamp studyjnych
Z czwartej części naszego cyklu dowiecie się jak pracować kiedy do oświetlenia fotografowanej sceny trzeba użyć silniejszego źródła światła niż reporterskie lampy błyskowe. Szymon Kobusiński zdecydował się sfotografować scenę miejską dziejącą się na kawiarnianym tarasie. Przeczytajcie dlaczego warto korzystać z prostych zestawów oświetleniowych i sprawdźcie jakie zdjęcie powstało w trakcie naszej sesji!
20 Lip 2011
Marcin Grabowiecki
0
JESTEM FOTOGRAFEM MODY - o oświetleniu w plenerowej fotografii mody - cz. 3: wykorzystanie fleszy
Dziś trzeci odcinek poświęcony oświetleniu w plenerowej fotografii mody. Tym razem Szymon Kobusiński skupia się na kreatywnym wykorzystaniu potencjału reporterskich lamp błyskowych. Przeczytacie między innymi o sterowaniu fleszami czy modelowaniu światła oraz oczywiście zobaczycie zdjęcie, które powstało podczas naszej sesji!
13 Lip 2011
Marta Majewska
0
JESTEM FOTOGRAFEM MODY - o oświetleniu w plenerowej fotografii mody - cz. 2: BLENDY I FOLIE
Zapraszamy do kolejnego odcinka naszego cyklu o oświetleniu w plenerowej fotografii mody. W dzisiejszym artykule prezentujemy zdjęcie, które powstało przy użyciu blend i folii. Jego autor - Szymon Kobusiński - dzieli się z Wami swoją wiedzą o wykorzystaniu światła odbitego. Polecamy gorąco!
5 Lip 2011
Marta Majewska
0
JESTEM FOTOGRAFEM MODY - o oświetleniu w plenerowej fotografii mody - cz. 1: wstęp
Dziś rozpoczynamy nowy cykl poświęcony oświetleniu w plenerowej fotografii mody. W kolejnych odcinkach pokażemy jak kreatywnie wykorzystać zarówno flesze i blendy, jak i bardziej zaawansowany sprzęt studyjny. Całość zilustrują nam cztery różne sesje zdjęciowe, które powstały specjalnie na potrzeby tego cyklu. Fotografem, który przeprowadzi Was przez tematykę oświetlenia w plenerowej fotografii mody, będzie Szymon Kobusiński.
28 Cze 2011
Marta Majewska
0
Światłem malowane - inspiracje, część 10
Przez ostatnich kilka tygodni Szymon Kobusiński opisywał różne zagadnienia związane z oświetleniem w fotografii. Dziś prezentujemy dziesiąty, ostatni odcinek cyklu "Światłem malowane". Autor pisze w nim o źródłach inspiracji, nie tylko oświetleniowych, ale szerzej - fotograficznych.
5 Wrz 2009
Michal Grzegorczyk
0