Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wystawa fotografii Szymona Kobusińskiego w Leica Gallery Warszawa

0

Autor: Marcin Grabowiecki

7 Marzec 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Leica Gallery Warszawa zaprasza na otwarcie wystawy Szymona Kobusińskiego "O2", które odbędzie się w środę, 14 marca o godz. 19:00. Projekt "O2", przygotowany specjalnie dla Leica Gallery to 11 fotografii wielkoformatowych oraz grafika komputerowa. To kreacyjna fotografia podwodna będąca próbą zapanowania nad materią - wodą, ruchem, światłem.

Jedno zanurzenie modelki pod wodę pozwala na wykonanie trzech ujęć. Fotografie powstają nocą, a studio fotograficzne przenosi się na dno basenu. Przez szklaną ścianę, artysta obserwuje rozgrywający się jak na teatralnej scenie podwodny spektakl.

W podwodnej sesji fashion z modelką w stanie nieważkości wszystko staje się magiczne - zatrzymana ekspresja, wrażenie lewitowania - ciała, włosów i tkanin, które zyskują nową plastykę i lekkość. Woda tworzy swoistą trójwymiarowość i choć patrzymy na zdjęcia to mamy niezwykłe złudzenie głębi i przestrzeni.

Projektowi O2 towarzyszą grafiki Piotra Janowczyka - historyka sztuki, plastyka, rysownika i grafika operującego językiem wizualnym, typowym dla kultury masowej - street-artu i komiksu.

W projekcie wzięły udział "syreny": Agata Małecka i Martyna Kowalik. Unikalne kreacje zaprojektowała Joanna Paradecka. Jej prace to recyclingowa "haute couture", powstała na bazie tkanin pozyskanych z innych istniejących ubrań. Autorką charakteryzacji jest Edyta Kobusińska.

fot. Szymon Kobusiński, O2

Szymon Kobusiński od lat z pasją zajmuje się portretem, także podwodnym. Mimo, że w fotografii stawia na jakość często kieruje się intuicją i instynktem. Urodzony w 1973 roku w Warszawie. Absolwent Wydziału Fotografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi. Wykładowca w Warszawskiej Szkole Reklamy i szkołach wyższych (m.in. PWSFiTv w Łodzi, ASP w Krakowie, UMCS w Lublinie), a także dla potrzeb firm (m.in. Nikon, Nokia, Sigma). Mentor Photo Lab Nokia Trends 2007. Laureat nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych, m.in. I nagrody w Konkursie dla Fotografów Profesjonalnych Modna Nokia w 2004 r.

Jako fotograf współpracuje z wieloma firmami i wydawnictwami m.in. Bertelsmann Media, Edipresse, Polpharma, Philips, Generali, Telewizja Polska, Pramerica, Nationale Nederlanden, Ministerstwo Zdrowia, SPI International, Dalkia, Antalis Polska, Cameron McKenna, Clifford Chance. Współtwórca i fundator Fundacji PORTFOLIO. Właściciel Photoproduction i Studio Bank. Podwodna fotografia Szymona Kobusińskiego zaczęła się ponad 10 lat temu od pracy dyplomowej "Inny Świat" w PWSFiTv w Łodzi, pokazanej po raz pierwszy w 2001 r. w Teatrze Narodowym w Warszawie. Pozostałe wystawy: Mój czas, Traffic, Warszawa (2003); Światło Życia, Teatr Wielki w Warszawie, a następnie Londyn, Szczecin, Gdańsk, Wrocław, Poznań (2004); Ocalić od zapomnienia, Ambasada RP w Londynie, Łazienki Królewskie i Senat RP, Warszawa (2005); Medaliści, Hotel Sofitel, Warszawa i Galeria Polskiego Komitetu Olimpijskiego (2008); Pasja, The Cinnamon, Warszawa (2008).

Szymon KobusińskiO2

Wernisaż: 14.03.2012, godz. 19:00
Termin: 15.03-10.04.2012
pn.-sob. 10:00-22:00
niedz. 10:00-20:00

Leica Gallery Warszawa
C. H. BlueCity, poziom +1
Aleje Jerozolimskie 179
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Wyjątkowa promocja w sieci CEWE Fotojoker. W dniach 22-24 stycznia wszystkie 7 generacji najlepszego kieszonkowego aparatu kompaktowego kupicie aż 400 zł taniej. W...
35
0
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
W ostatnim roku protestowali niemal wszyscy - kobiety, środowisko LGBT, przedsiębiorcy, związkowcy, rolnicy i wielu innych. Galeria Promocyjna i Staromiejski Dom...
37
0
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
21
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)