Pasja - wystawa Szymona Kobusińskiego

0
Marcin Falana
1 Grudzień 2008
Artykuł na: 4-5 minut
Do końca grudnia tego roku na dziedzińcu budynku Metropolitan będziemy mieli okazję obejrzeć wystawę Szymona Kobusińskiego pt. "Pasja". Bohaterami zdjęć są członkowie męskiej oraz żeńskiej Kadry Polski w Narciarstwie Alpejskim i w Skicrossie. Unikalność prezentowanych zdjęć polega na tym, że ich Bohaterowie zostali sfotografowani pod wodą. Polecamy

Poniżej publikujemy informację prasową organizatora:
WYSTAWA FOTOGRAFII SZYMONA KOBUSIŃSKIEGO "PASJA"
POD PATRONATEM POLSKIEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO
4 grudnia 2008 roku,  Budynek Metropolitan, Warszawa, Plac Piłsudskiego 1

INFORMACJA OD AUTORA
"12 fotografii, a na nich 12 osobowości i jedna pasja - NARCIARSTWO.
Miałem przyjemność i zaszczyt pracować z czołowymi zawodnikami polskiej kadry olimpijskiej. To wspaniała przygoda! Bohaterowie moich fotografii "promienieją" swoją pasją.
Mam nadzieję, że odnajdziecie Państwo w cyklu moich fotografii ludzi szczęśliwych, mających wielkie marzenia i potrafiących walczyć o najwyższe cele."
Szymon Kobusiński

WYSTAWA FOTOGRAFII SZYMONA KOBUSIŃSKIEGO "PASJA"
Bohaterami zdjęć są członkowie męskiej oraz żeńskiej Kadry Polski w Narciarstwie Alpejskim i w Skicrossie PZN, w tym m.in. zwyciężczyni klasyfikacji generalnej slalomu specjalnego Pucharu Europy, wielokrotna Mistrzyni Polski w konkurencjach alpejskich, wielokrotna Reprezentantka Polski, uczestniczka Olimpiady w Turynie,  Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Pucharu Świata (12 miejsce w slalomie), Katarzyna Karasińska oraz Dagmara Krzyżyńska, wieloletnia członkini Kadry Narodowej i Olimpijskiej w Narciarstwie Alpejskim, uczestniczka: zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie (25 miejsce w slalomie gigancie), Pucharu Europy (5 miejsce w klasyfikacji generalnej), dwudziestokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim. Obecnie Reprezentująca Polskę w konkurencji Skicross, w której już w debiutanckim sezonie, zajęła 8 miejsce w edycji Pucharu Świata oraz pierwsze w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy.
 
Unikalność oraz niewątpliwa atrakcyjność prezentowanych zdjęć polega na tym, że Bohaterowie zdjęć są fotografowani pod wodą. To nietypowe otoczenie pozwala na połączenie ekspresji i finezji ich ruchów. Świetlista stylistyka i wyraziste światło nawiązuje do sportów zimowych. Fotografie podkreślają pasję i profesjonalizm Kadry Alpejskiej i SkiCrossu. Podobna technika zdjęć podwodnych została przez autora zastosowana w przypadku wcześniejszych projektów fotograficznych, w tym m.in. w zakończonej sukcesem wystawy "Yellow Inspirations" z 2007 roku, która stanowiła element kampanii promocyjnej domu szampańskiego Veuve Clicquot Ponsardin.
Celem wystawy jest przekazanie treści artystycznych, ale także popularyzacja narciarstwa w Polsce. Wernisaż , który zaplanowany jest w godzinach wieczornych 4 grudnia 2008 roku w warszawskim klubie The Cinnamon, w Budynku Metropolitan, przy Placu Piłsudskiego 1 będzie pretekstem do oficjalnego rozpoczęcia sezonu Kadr Alpejskich i SkiCrossu oraz prezentacji nowych strojów treningowych i startowych reprezentacji Polski. Termin organizacji wernisażu, u progu sezonu zimowego doskonale wpisuje się w charakter wydarzenia.
 
Po zakończeniu ekspozycji w Warszawie wystawa zostanie pokazana w centralnym punkcie zakopiańskich Krupówek, na rynku w Wiśle, a także podczas Światowego kongresu FIS w sezonie 2009/2010 oraz innych miejscach związanych ze sportem i rekreacją na terenie całego kraju.
W planach jest również organizacja wystaw / pokazów przy okazji spektakularnych wydarzeń sportowych w nadchodzącym sezonie zimowym, w tym Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanym, Mistrzostw Europy w Narciarstwie Alpejskim w Zakopanym, Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim w Francuskim Val d I'sere.


Wystawa Szymona KobusińskiegoPASJA
Wernisaż: 4 grudnia 2008 godz. 19:00
Termin: 04.12.08 - 31.12.08

Dziedziniec budynku Metropolitan
Pl. Piłsudskiego 1, Warszawa

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)
Więcej w kategorii: Branża
Instagram bez lajków? Twórcy testują nowy wygląd serwisu w 7 krajach
Instagram bez lajków? Twórcy testują nowy wygląd serwisu w 7 krajach
Jeśli uważacie, że po komercjalizacji Instagram zatracił swoją tożsamość, prawdopodobnie nie jesteście w błędzie. Zauważają to też chyba sami twórcy, którzy podejmują...
0
3
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
Działanie filmu może wydawać się proste, ale jego produkcja to znacznie bardziej skomplikowany proces niż mogłoby się wydawać. Zobaczcie jak powstają najbardziej...
25
2
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu zdjęcia
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu...
Właśnie otrzymaliśmy kolejny przykład wskazujący na to, że przyszłość fotografii będzie prawdopodobnie należeć do układów SI. Naukowcy opracowali system, który jest w...
21
0