Ceremony - smartfonowa fotografia ślubna

0
Maciej Luśtyk
12 Sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Praca fotografa ślubnego nie należy do najłatwiejszych. Często ciężko jest sprostać oczekiwaniom klientów, a szybko zmieniające się trendy i duża konkurencja sprawiają, że trzeba być ciągle na bieżąco ze swoimi usługami. Do problemów mogą niebawem dołączyć masowo wchodzący w kadr goście próbujący uchwycić ciekawe sceny za pomocą smartfonów.
Wszystko to za sprawą aplikacji Ceremony, która podchodzi do fotografii ślubnej na zasadzie crowdsourcingu. Program umożliwia wszystkim gościom szybkie przesyłanie zrobionych smartfonem zdjęć z danej imprezy w jedno miejsce, co po zakończeniu ceremonii zaowocuje powstaniem galerii kilkuset zdjęć, które młoda para będzie mogła wygodnie przejrzeć i pobrać w pełnej rozdzielczości na komputer. Dodatkowo zrobione zdjęcie łatwo można udostępniać w sieciach społecznościowych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Aplikacja wykonana jest bardzo prosto i przejrzyście. Aby rozpocząć korzystanie z jej funkcji wystarczy utworzyć lub dołączyć się do istniejącego wydarzenia, a zdjęcia automatycznie będą wgrywane na serwery Ceremony. Zdjęcia można też przesłać za pomocą aplikacji w późniejszym czasie. Za pełną funkcjonalność programu trzeba zapłacić $4,99.

Czy takie aplikacje mogą bezpośrednio zaszkodzić fotografom ślubnym? Póki co, osoby zajmujące się tym typem fotografii mogą raczej spać spokojnie. Zdjęcia wykonane smartfonem przez uczestników wesela raczej nie mogą konkurować z tymi, które wyszły spod ręki przez profesjonalistów. Sam pomysł nie jest też niczym nowym. Już w czasach fotografii analogowej popularnym rozwiązaniem było udostępnianie na weselu kilku jednorazowych aparatów kompaktowych, które przez całą noc krążyły w rękach gości. Nie jest jednak powiedziane, że wraz z rozwojem technologii i w związku z odmiennymi oczekiwaniami pokolenia wychowanego na mediach społecznościowych, takie rozwiązanie nie będą stawać się coraz bardziej popularne, umniejszając roli fotografów ślubnych. Na razie jednak głównym problemem mogą być goście wchodzący w kadr ze swoimi smartfonami.Aplikacja Ceremony dostępna jest do pobrania za pośrednictwem serwisów Google Play i App Store.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
2
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
97
10
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Po zaprezentowanym w sierpniu DJI Osmo Mobile 3 myśleliśmy, że w kwestii gimbali do smartfonów nic nas już nie zaskoczy. Tymczasem Zhiyun pokazuje model o zbliżonych...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)