Canon patentuje matrycę w układzie BSI

Autor: Maciej Luśtyk

11 Grudzień 2020
Artykuł na: minutę

Matryce z tylnym podświetleniem to dzisiaj standard, którego przez lata nie mógł rozpracować największy gracz na rynku. Nowy patent wskazuje na to, że już niebawem i Canon będzie mógł pochwalić się sensorem BSI.

Matryce BSI (Backside Illumination) od standardowych matryc CMOS różnią się kolejnością warstw sensora. Podczas gdy w zwykłych matrycach oprzewodowanie umieszczone jest pomiędzy mikrosoczewką a światłoczułą fotodiodą, w sensorach BSI przeniesione zostało na spód, co zmniejsza straty światła i w efekcie przekładać ma się na lepsze efekty pracy w słabym świetle i doskonalszą kontrolę szumu.

Do tej pory w temacie ociągał się Canon - nawet najnowsza generacja aparatów producenta korzysta ze standardowych układów CMOS. Nowy patent producent wskazuje jednak na to, że pracuje on nad produkcją matrycy Dual Pixel, wykorzystującą technologię analogiczną do BSI.

Więcej na ten temat przeczytacie na stronie canonnews.com. Link do patentu: j-platpat.inpit.go.jp

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)