Canon patentuje matrycę w układzie BSI

Autor: Maciej Luśtyk

11 Grudzień 2020
Artykuł na: minutę

Matryce z tylnym podświetleniem to dzisiaj standard, którego przez lata nie mógł rozpracować największy gracz na rynku. Nowy patent wskazuje na to, że już niebawem i Canon będzie mógł pochwalić się sensorem BSI.

Matryce BSI (Backside Illumination) od standardowych matryc CMOS różnią się kolejnością warstw sensora. Podczas gdy w zwykłych matrycach oprzewodowanie umieszczone jest pomiędzy mikrosoczewką a światłoczułą fotodiodą, w sensorach BSI przeniesione zostało na spód, co zmniejsza straty światła i w efekcie przekładać ma się na lepsze efekty pracy w słabym świetle i doskonalszą kontrolę szumu.

Do tej pory w temacie ociągał się Canon - nawet najnowsza generacja aparatów producenta korzysta ze standardowych układów CMOS. Nowy patent producent wskazuje jednak na to, że pracuje on nad produkcją matrycy Dual Pixel, wykorzystującą technologię analogiczną do BSI.

Więcej na ten temat przeczytacie na stronie canonnews.com. Link do patentu: j-platpat.inpit.go.jp

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Transpłciowa modelka na okładce Sports Illustrated
Transpłciowa modelka na okładce Sports Illustrated
Po raz pierwszy w historii na okładce znanego magazynu Sports Illustrated pojawia się osoba transpłciowa. „Jeśli ci się to nie podoba, możesz pójść gdzie indziej....
36
Brakuje ci pomysłów na zdjęcia? Skorzystaj z generatora inspiracji Adobe
Brakuje ci pomysłów na zdjęcia? Skorzystaj z generatora inspiracji Adobe
Przeżywacie twórczy zastój? Dlaczego by nie sięgnąć po pomoc? The Inspiration Generator szybko podsunie ci pomysł na sesję.
16
Kodak usuwa zdjęcie z Instagrama pod presją Chin
Kodak usuwa zdjęcie z Instagrama pod presją Chin
„Nasz instagramowy profil służy promocji filmu, a nie komentarzom politycznym” - informuje Kodak po tym, jak usunął ze swojego konta zdjęcie dotyczące sytuacji...
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)