Canon patentuje matrycę w układzie BSI

Autor: Maciej Luśtyk

11 Grudzień 2020
Artykuł na: minutę

Matryce z tylnym podświetleniem to dzisiaj standard, którego przez lata nie mógł rozpracować największy gracz na rynku. Nowy patent wskazuje na to, że już niebawem i Canon będzie mógł pochwalić się sensorem BSI.

Matryce BSI (Backside Illumination) od standardowych matryc CMOS różnią się kolejnością warstw sensora. Podczas gdy w zwykłych matrycach oprzewodowanie umieszczone jest pomiędzy mikrosoczewką a światłoczułą fotodiodą, w sensorach BSI przeniesione zostało na spód, co zmniejsza straty światła i w efekcie przekładać ma się na lepsze efekty pracy w słabym świetle i doskonalszą kontrolę szumu.

Do tej pory w temacie ociągał się Canon - nawet najnowsza generacja aparatów producenta korzysta ze standardowych układów CMOS. Nowy patent producent wskazuje jednak na to, że pracuje on nad produkcją matrycy Dual Pixel, wykorzystującą technologię analogiczną do BSI.

Więcej na ten temat przeczytacie na stronie canonnews.com. Link do patentu: j-platpat.inpit.go.jp

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
„Całe to piękno i krew” - film o Nan Goldin w kinach od 16 czerwca
„Całe to piękno i krew” - film o Nan Goldin w kinach od 16 czerwca
Po otrzymaniu Złotego Lwa, nominacji do Oscara i ciepłym przyjęciu na festiwalu Millennium Docs Against Gravity, przejmujący dokument o kultowej fotografce Nan Goldin trafia na ekrany...
16
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)