Quadralite RGB QLT - nowe zaawansowane miecze świetlne LED na polskim rynku

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Listopad 2022
Artykuł na: 4-5 minut

RGB QLT to nowa seria zaawansowanych podłużnych oświetlaczy marki Quadralite. Modele QLT 28, 65 i 125 wyświetlają pełną paletę barw RGB, oferują szeroki zakres temperatur barwowych i pozwalają na sterowanie z poziomi aplikacji lub konsoli DMX.

Informacja prasowa

Quadralite RGB QLT to nowa wersja kreatywnych lamp LED, która jest kompatybilna z systemem sterowania stałych lamp Quadralite. Pełną kontrolę na planach filmowych i fotograficznych uzyskuje się poprzez aplikację lub połączenie przez moduł DMX. Lampy te dodatkowo mogą sterować całym setem oświetleniowym zgodnym ze standardem obsługi lamp światła ciągłego Quadralite (do 99 lamp)

Dzięki operowaniu w pełnym spektrum barw RGB mogą być wykorzystywane jako światło główne lub dodatkowe, efektowe oświetlenie. Możliwość podłączenia w systemie Digital Multiplex Signal (DMX) umożliwia gniazdko mini XLR. Modele RGB QLT 65 i 125 posiadają gniazdka wejściowe oraz wyjściowe co pozwala na użycie tych lamp podczas eventów, występów estradowych, teatralnych i profesjonalnych produkcjach filmowych. Funkcja ta pozwala na wiele kreatywnych zastosowań lampy włącznie ze zdalną zmianą dopasowaną do muzyki.

Wszystkie modele oferują funkcję regulacji natężenia światła w zakresie 0 do 100% z maksymalnym strumieniem świetlnym równym 742 LX (w odległości 1m dla RGB QLT 125). 10 zaprogramowanych efektów świetlnych pomaga w pracy na planie fotograficznym, jak i filmowym. Wszystkie efekty barwne i świetlne mogą być modyfikowane w dowolny sposób, przez zmianę prędkości i nasycenia.

Na wykorzystanie ich poza studiem pozwalają duże i wydajne baterie do 5000 mAh (dla QLT 125). Dostępne trzy wielkości lamp oraz mocowanie statywowe 1/4" pozwala na efektywną pracę w każdych warunkach. Idealnym rozwiązaniem w szybkim ustawianiu i zmianie całych setów na planie fotograficznym i filmowym jest możliwość podłączenia lamp do telefonu z Androidem dzięki aplikacji Quadralite.

Dzięki, wyjątkowemu kształtowi oraz niewielkiej wadze, korzystanie z mieczy świetlnych jest bardzo wygodne i nie ogranicza się tylko do pracy w studiu. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi lampy tego typu są gotowe do pracy niezależnie od źródła zasilania, jakim dysponujemy. Ich transport oraz praca w plenerze jest więc zadziwiająco łatwa i przyjemna. Oświetlenie tego rodzaju jest także bardzo popularne i wykorzystywane przez vlogerów, również za sprawą łatwości sterowania.

W zestawie wraz z lampami QLT 65 i QLT 125 znajdują się uchwyty. Zastosowano w nich mocowanie 3/8" oraz magnesy, które pozwalają na pracę w dowolnej przestrzeni. QLT 28 posiada dodatkowo dwa magnesy, które można połączyć z lampą w specjalnie do tego stworzonych przestrzeniach. Dodatkowymi dedykowanymi akcesoriami są mocowania magnetyczne oraz uchwyty na dwie i cztery lampy.

Najważniejsze cechy produktu:

• temperatura barwowa: 2800K-8000K,

• duża jasność do 742lx dla RGB QLT 125 na całej wysokości lampy,

• mocny akumulator 5000mAh dla RGB QLT 125

• CRI: 95+,

• TLCI: 97+,

• kontrola: aplikacja mobilna, panel LCD, DMX,

• płynna regulacja mocy w zakresie od 0-100%.

Cena i dostępność

Lampy Quadralite QLT 28, 65 i 128 dostępne są do kupienia w oficjalnym sklepie Quadralite w cenach kolejno: 315 zł, 725 zł i 1175 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie quadralite.pl. 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)