Warsztaty

Błysk na lokacji - praktyczne warsztaty oświetleniowe z Filipem Kowalkowskim

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Styczeń 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Quadralite zaprasza na warsztaty z oświetlenia błyskowego z uznanym fotoreporterem i fotografem reklamowym Filipem Kowalkowskim. Zajęcia odbędą się 28 stycznia w Gdańsku.

„Jeśli chcesz poznać metody mieszania światła zastanego z lampą błyskową, zapanować nad planem zdjęciowym i zbudować wciągające historie, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie! Już w 28 stycznia będziemy błyskać w kapitalnych pomieszczeniach i opowiadać historię bohaterów zdjęć: modeli i miejsca.” - zachęcają organizatorzy.

Na warsztatach poznasz sekrety budowania kadru, oświetlania wymagających miejsc, pracy z modelką, dobierania właściwych parametrów ekspozycji, nauczysz się kontrolować kolor, charakter i kierunek światła.Umiejętnie wykorzystasz prawo odwrotnych kwadratowych, zobaczysz jak łączyć światło portretowe z lokacją!

Poza podstawami obsługi lamp, zaprezentowane zostaną różne setupy oświetleniowe, które każdy z uczestników będzie mógł wykorzystać w swojej dalszej pracy. To także wyjątkowa okazja do przetestowania lamp studyjnych i reporterskich z oferty Quadralite oraz poszerzenia swojego portfolio. Uczestnicy warsztatów będą mieli wyjątkową okazję, aby skorzystać z pełnej gamy lamp marki Quadralite oraz wypróbować ich możliwości podczas pracy.

Dla kogo są warsztaty?

  • Średnio zaawansowanych i zaawansowanych fotografów, chcących poznać sekrety lamp błyskowych
  • Ambitnych amatorów, którzy poznali podstawy fotografii i szukają drogi rozwoju
  • Dla wszystkich zainteresowanych rozwojem swoich umiejętności oświetleniowych

Warsztaty będą podzielone na dwie części. W części pierwszej prowadzący przygotuje i omówi krok po kroku jak buduje konkretne kadry, jakie wykorzystuje metody oświetleniowe i jak wygląda reżyserowanie planu zdjęciowego. W drugiej części, uczestnicy będą mogli wypróbować wspomniane metody na własnym sprzęcie pod ekspercką opieką prowadzącego.

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach?

Warsztaty Quadralite to idealna okazja na pogłębienie swojej wiedzy fotograficznej oraz szansa na wprowadzenie nowych technik. Dzięki wiedzy przekazanej przez profesjonalnego fotografa nauczysz się korzystać z lamp błyskowych – zarówno tych studyjnych, jak i reporterskich. Poznasz zarówno ich podstawowe funkcje, jak i te nieco bardziej zaawansowane, dzięki którym uzyskasz na zdjęciach zachwycające efekty. Dodatkowo zapoznasz się także z najpopularniejszymi rodzajami modyfikatorów światła oraz sposobami ich zastosowania, co jest kolejnym krokiem do rozpoczęcia pracy jako profesjonalny fotograf.

Filip Kowalkowski - sylwetka prowadzącego

Karierę fotograficzną zaczynał na studiach jako fotoreporter Toruńskich Nowości, później nawiązał współpracę z Polska Press Grupa, gdzie fotografował dla Expressu Bydgoskiego i Gazety Pomorskiej. Od kilku lat skupia się na fotografii reklamowej i wizerunkowej we własnej działalności fotograficznej. 

Od 2012 roku prowadzi zajęcia z fotografii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz prowadzi autorskie szkolenia z fotografii studyjnej i portretowej. Współpracował również z biurem prasowym Urzędu Marszałkowskiego województwa Kujawsko-Pomorskiego. Laureat nagród i wyróżnień w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych m.in. BZ WBK Press Photo, Grand Press Photo czy International Photography Awards. Juror w krajowych konkursach fotograficznych m.in. Polska Konteksty. Od roku prowadzi również podcast fotograficzny Filip Kowalkowski Fotografia, w którym rozmawia o kreatywności i zdjęciach wybitnych artystów. Ambasador marki Quadralite

filipkowalkowski.com

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się 28 stycznia, w godz. 10.00-17.00 w Craft Coctails przy ul. Piwnej 56/1 w Gdańsku.

Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 599 zł i obejmuje: certyfikat ukończenia kursu, opiekę profesjonalnego fotografa, wsparcie techniczne z zakresu oświetlenia od przedstawiciela,  udział profesjonalnej modelki, lunch, dostęp do oświetlenia studyjnego marki Quadralite, pracę klimatycznym miejscu, zajęcia w kameralnej grupie (10 osób).

Więcej informacji i zapisy znajdziecie na stronie store.quadralite.eu.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Next77 zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas Festiwalu Fotoforma i wzięcia udziału w specjalnym konkursie! Super nagrody czekają na odwiedzających stoisko o 12:00, 14:00 i...
1
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Galeria ARTINFO zaprasza na monograficzną wystawę fotografa-legendy, autora unikalnego, czarno-białego katalogu osobowości polskich - Krzysztofa Gierałtowskiego. Na wystawie przy ul....
7
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE FOTOJOKER rozpoczyna serię warsztatów fotograficznych z marką Sony! To 4 inspirujące spotkania poświęcone różnym dziedzinom fotografii, możliwość przetestowania najnowszego...
5
Powiązane artykuły