Quadralite Thea 450 LED Panel Kit - zestaw gotowy na wszystko

Autor: Redakcja Fotopolis

31 Sierpień 2022
Artykuł na: 9-16 minut

Quadralite Thea 450 LED Panel Kit to dwa duże i wydajne panele LED wraz ze statywami i zasilaczami zamknięte w poręcznej torbie. Oto, jakie możliwości oferuje ten zestaw i na jakich polach fotografii i filmowania sprawdzi się najlepiej.

Quadralite Thea 450 LED jest źródłem światła zaprojektowanym z myślą o oświetleniu nieco większych scen, np. wywiadów. Jednocześnie sprawdzi się też doskonale na małych planach produktowych, gdzie liczy się duża powierzchnia świecąca. Wymiary panelu, wynoszące aż 25 x 46 cm, gwarantują doskonałe wypełnienie jednorodnym światłem, a to przecież klucz do uzyskania profesjonalnego efektu na zdjęciach i nagraniach. Z dwóch takich lamp składa się niedrogi zestaw Quadralite Thea 450 LED Panel Kit. Co ma nam do zaoferowania i jakie możliwości w nim drzemią? Sprawdźmy!

Duża moc dla kreatywnych twórców

Miękkie, naturalne światło Quadralite Thea 450 LED zawdzięcza mlecznej powierzchni dyfuzyjnej przed diodami. Nie trzeba więc zakładać na nią dodatkowych softboksów czy używać ekranów rozpraszających, by uzyskać na temacie światło bez twardych cieni.

W dodatku, choć Thea 450 LED oferuje dużą powierzchnię świecenia ma jedynie 6 cm grubości, więc jest i łatwa w transporcie, i jednocześnie zajmuje niewiele miejsca na planie zdjęciowym - można ją rozstawić nawet w małych pomieszczeniach, gdzie użycie softboksów, czy ekranów rozpraszających byłoby kłopotliwe lub wręcz niemożliwe. Lampa jest przy tym stosunkowo lekka, bo waży jedynie 1.4 kg.

Quadralite Thea 450 LED emituje wiązkę silnego światła pozbawioną efektu migotania. Pojedynczy panel świeci z mocą 45 W, oferując natężenie światła wynoszące aż 4064 lx, mierzone w odległości 0.5 m. Jego źródłem są diody LED o wysokim współczynniku odwzorowania kolorów CRI>95, a to znaczy, że temat zostanie oświetlony białym, naturalnym światłem, bez kolorystycznych dominant, które potem należałoby, nie zawsze z sukcesem, zniwelować w postprodukcji.

Za pomocą pokrętła na tylnym panelu można regulować płynnie jasność strumienia w zakresie 10-100%. Obok, drugie pokrętło pozwala z kolei na regulację temperatury barwowej. Jej zmiana w przedziale 3200–5600 K pozwala na dostosowanie charakteru światła lampy do światła otoczenia, by uzyskać naturalny efekt lub też bardziej kreatywnie oświetlić scenę światłem o różnej temperaturze barwowej.

Ergonomia i zasilanie bez kompromisów

Quadralite Thea 450 LED Panel Kit ma już w zestawie dwa statywy oświetleniowe o maksymalnej wysokości 195 cm, więc od razu po wyjęciu z pudełka można zająć się rozstawieniem setupu. Wbudowane mocowanie na gwint ¼ cala pozwala jednak na umieszczenie lampy na dowolnym statywie lub uchwycie, co jeszcze bardziej zwiększa jej zakres zastosowań.

W zestawie znajdziemy też dwa zasilacze sieciowe dla każdej z lamp, ale każdy panel Quadralite Thea 450 LED może być też zasilany opcjonalnym akumulatorem, a dokładnie dwoma w popularnym standardzie NP-F. Dzięki temu nasz zestaw może stać się jeszcze bardziej mobilny, bo nie musimy się już martwić o to, gdzie jest kontakt.

Quadralite Thea 450 LED Panel Kit - dla kogo jest ten zestaw?

Duża powierzchnia świecenia paneli, regulacja temperatury barwowej oraz łatwość obsługi i poręczność powodują, że Quadralite Thea 450 LED Panel Kit to zestaw wielozadaniowy, który sprawdzi się na wielu płaszczyznach fotograficzno-filmowych.

Zacznijmy od tego, że dwie lampy o tak szerokich możliwościach doskonale sprawdzą się w fotografii produktowej. Lampy można swobodnie ustawiać pod różnymi kątami, a dzięki kompaktowym rozmiarom swobodnie manewrować nimi wokół planu. Jednocześnie duża, mleczna powierzchnia rozpraszająca wytłumi cienie i zapobiegnie powstawaniu blików na powierzchniach odbijających. W jednej chwili możemy też przejść z neutralnego białego światła przy fotografowaniu tradycyjnych packshotów, do kreatywnej zabawy kolorowym światłem regulując temperaturę barwną.

Te same cechy sprawiają, że zestaw Quadralite Thea 450 LED Panel Kit z powodzeniem odnajdzie się przy oświetlaniu planu filmowego podczas nagrywania wywiadów, vlogowania lub prostych nagrań w stylu DIY. Duża powierzchnia lamp i regulacja mocy świecenia pozwolą na równomierne i dokładne oświetlenie, a wysokie statywy w zestawie i przeguby na uchwytach wygodne dopasowanie setupu do sytuacji. Tu także dużym atutem pozostaje kompaktowość i mobilność, bo zestawu można użyć poza studiem, nawet w ciasnym pomieszczeniu.

Lampy Thea 450 LED są też na tyle lekkie, że można je trzymać w ręce podczas zdjęć lub filmów, by doświetlić dynamiczną scenę lub wprowadzić efekt ruchu światła. Fotograf ŁukaszPiecyk potwierdza, że Thea 450 LED Panel Kit to kompletny zestaw do prostych zdjęć produktowych lub oświetlenia osoby podczas nagrywania wywiadu. “Dwa źródła światła to, moim zdaniem, już bardzo wiele” - zapewnia Piecyk i dodaje: “Jeśli połączymy to z łatwą zmianą temperatury światła, to możemy pozwolić sobie na trochę eksperymentów. A co takim kompletem zrobimy? Światło główne z kontrą lub doświetleniem tła? Żaden problem. Świecenie na zimno po zmianie temperatury w aparacie i na głównej lampie? Od ręki. Kto odkładał założenie kanału na YT, bo ma ciemny pokój, to teraz nie ma już wymówki.

Profesjonaliści na ten zestaw spojrzą raczej w charakterze akcentów oświetleniowych dopełniających plan. Dla początkujących lub szukających łatwej opcji np. do wideorozmów Quadralite Thea 450 LED Kit jest w sam raz, tym bardziej, jeśli nie chcesz utonąć w gąszczu sprzętu i informacji”.

Makijaż stworzony podczas 9 Photo Summer Day w Hotelu Fajkier. Odbyły się tam warsztaty z fotografii fine art przy użyciu paneli LED Thea 450 LED KIT. Modelka i Wizaż: Roksana Nieroda - Salon Brillare Hair Makeup (@salon.brillare.hair.makeup), tło @black_drop_factory, zdjęcie: Adam Laube

Zestaw Quadralite Thea 450 LED Panel Kit można wykorzystać także do kreatywnej fotografii portretowej. Lampy te są źródłem miękkiego światła z dużej jednorodnej powierzchni, a więc działają jak softbox. W dodatku, jak już zaznaczaliśmy, mają wbudowaną regulację temperatury barwowej. Dzięki temu łatwo i szybko, bez konieczności zakładania dodatkowych filtrów barwnych, można zmienić charakter światła, wprowadzając do sceny kreatywne efekty.

Tego typu oświetlenie doskonale uzupełni też światło zastane i pozwoli fotografować w pomieszczeniu z szeroko otwartą przysłoną, co z reguły jest utrudnione lub niemożliwe przy korzystaniu z głowic studyjnych, które mają zbyt dużą energię błysku.

A jeśli już jesteśmy przy zdjęciach portretowych, ich nieodzownym elementem jest z reguły wykonywany wcześniej make-up, a zestaw Quadralite Thea 450 LED Panel Kit może idealnie oświetlić stanowisko makijażystki referencyjnym światłem. Potwierdza to profesjonalna makijażystka Magdalena Sznajder (@magda_sznajder_makeup): “W poszukiwaniu zastępstwa za softbox, kupiłam panel Thea 450 LED. Zaskoczyło mnie jak lekki jest i jak stabilnie stoi na statywie, właśnie w porównaniu z softboksem. Do tego oferuje światło o dużej mocy, które oddaje rzeczywiste kolory, co jest bardzo ważne podczas przygotowywania makijażu na planie zdjęciowym. Jednym słowem jakość w dobrej cenie”.

zdjęcie i make-up: Magdalena Sznajder, oświetlenie: Thea 450 LED

Quadralite Thea 450 LED Panel Kit - podsumowanie

Quadralite Thea 450 panel LED Kit to zestaw oświetleniowy gotowy do pracy od razu po wyjęciu z pudełka. Komplet dwóch silnych i wszechstronnych lamp, które możesz umieścić na dołączonych statywach o maksymalnej wysokości 195 cm pozwoli stworzyć w pełni profesjonalną setup oświetleniowy nawet w małej przestrzeni. W dodatku opcjonalne zasilanie z akumulatorów NP-F sprawia, że można zabrać te lampy dosłownie wszędzie.

Zawodowcy korzystający z tych lamp potwierdzają, że wysoka jakość światła (CRI>95) oraz duża powierzchnia świecąca, mleczny dyfuzor i płynna regulacja temperatury barwowej sprawiają, że ten zestaw doskonale sprawdzi się przy oświetleniu sesji produktowych i portretowych, a także wywiadów czy małych planów filmowych tworzonych przez vloggerów. Może też służyć jako referencyjne światło dla wizażystek albo do podglądu wydruków lub wideorozmów. Zastosowań dla niego jest naprawdę wiele.

Quadralite Thea 450 LED Panel Kit to oczywiście podstawowy zestaw, z którym możemy rozpocząć przygodę ze światłem, ale który także możemy dowolnie rozbudować - albo o te same modele, albo o zupełnie inne. Z drugiej strony Thea 450 LED Panel Kit może stanowić też istotne uzupełnienie naszego dotychczasowego oświetlenia błyskowego lub stałego.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Quadralite

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Świetne lampy i akcesoria w dobrej cenie - sprawdź z nami ofertę GlareOne
Świetne lampy i akcesoria w dobrej cenie - sprawdź z nami ofertę GlareOne
Marzeniem każdego fotografa i filmowca są trwałe i niedrogie akcesoria oświetleniowe. I wygląda na to, że to marzenie jest w stanie spełnić GlareOne. Przeglądamy ofertę polskiej...
12
Wakacyjny niezbędnik, czyli fotograficzne gadżety na letnie wyjazdy - część 2
Wakacyjny niezbędnik, czyli fotograficzne gadżety na letnie wyjazdy - część 2
Oto 2 część naszej corocznej check-listy sprzętu, dzięki której przywieziesz z wakacyjnych wypraw wspaniałe zdjęcia i odkryjesz nowe możliwości. Bo wypełnione wolnym czasem i wydarzeniami...
18
Nie trać czasu i pieniędzy na kitowy zoom. Oto najlepsze propozycje na pierwszy obiektyw
Nie trać czasu i pieniędzy na kitowy zoom. Oto najlepsze propozycje na pierwszy obiektyw
Kupiłeś aparat i z przerażeniem stwierdzasz, że lepsze zdjęcia nadal robi twój smartfon? Jeśli nadal korzystasz z dołączonego do zestawu zoomu, jak najszybciej wymień go na stałkę i...
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)