Kodak Gold 200 w wariancie średnioformatowym

Autor: Maciej Luśtyk

22 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Po 25 latach Kodak przywraca jeden ze swoich ulubionych filmów w średnioformatowej wersji 120. Nowy wariant dostał łatkę filmu Professional, ale nadal ma być przystępny cenowo.

Kodak Gold 200 to jeden z najbardziej popularnych filmów na rynku, który zdobył uznanie oferując dobre rezultaty z przystępną (do niedawna) ceną. Być może to właśnie rosnące ceny filmów skłoniły firmę do wypuszczenia go także w formacie 120, w którym ostatni raz dostępny był w okolicach 1997 roku.

Kodak Gold 200 w wersji 120 ma być przyzwoitym i niedrogim filmem do aparatów średnioformatowych

Jak twierdzi Kodak Alaris, nowy film ma być przystępnym cenowo amatorskim filmem, oferującym idealne połączenie ciepłych, nasyconych kolorów, drobnego ziarna i wysokiej ostrości”. Fani analogowego średniego formatu powinni być więc zachwyceni.

Co ciekawe, w przypadku wariantu średnioformatowego film Gold 200 debiutuje jako film z serii Kodak Professional, choć nawet sam producent określa go mianem filmu budżetowego. Prawdopodobnie odnosi się to do użytego podłoża (Kodak Estar) i wzmocnionego papieru, które zapewnić mają filmowi wysoką jakość i odporność. Specyfikacja prezentuje się natomiast identycznie, jak w przypadku filmu Kodak Gold 200 w wersji małoobrazkowej.

O tym czego się spodziewać, możemy wstępnie dowiedzieć się z pierwszych recenzji zamieszczonych na Youtubie.

Cena i dostępność

Co chyba najważniejsze, nowy film ma być także stosunkowo tani, o ile w obecnych realiach można używać takiego sformułowania. Ostateczna cena nie jest jeszcze znana, ale wg producenta Kodak Gold 200 w wersji 120 ma być ok. 25% tańszy od filmu Kodak Porta 160. Oznacza to, że na polskim rynku powinniśmy móc nabyć go w cenie ok. 30-40 zł.

Film powinien trafić na sklepowe półki na przestrzeni najbliższych tygodni.

Więcej informacji i pełną specyfikację filmu znajdziecie na stronie imaging.kodakalaris.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
2
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Światła, marka Quadralite ogłasza specjalną promocję, która rozświetli Twoje profesjonalne i osobiste projekty! Do 20 maja wszystkie lampy z...
5
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Dystrybutor akcesoriów fotograficznych Foto7 informuje o promocji na wybrany asortyment marek Manfrotto i JOBY. Kultowe statywy, plecaki i zestawy wideo zostały przecenione nawet o...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)