Kodak Gold 200 w wariancie średnioformatowym

Autor: Maciej Luśtyk

22 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Po 25 latach Kodak przywraca jeden ze swoich ulubionych filmów w średnioformatowej wersji 120. Nowy wariant dostał łatkę filmu Professional, ale nadal ma być przystępny cenowo.

Kodak Gold 200 to jeden z najbardziej popularnych filmów na rynku, który zdobył uznanie oferując dobre rezultaty z przystępną (do niedawna) ceną. Być może to właśnie rosnące ceny filmów skłoniły firmę do wypuszczenia go także w formacie 120, w którym ostatni raz dostępny był w okolicach 1997 roku.

Kodak Gold 200 w wersji 120 ma być przyzwoitym i niedrogim filmem do aparatów średnioformatowych

Jak twierdzi Kodak Alaris, nowy film ma być przystępnym cenowo amatorskim filmem, oferującym idealne połączenie ciepłych, nasyconych kolorów, drobnego ziarna i wysokiej ostrości”. Fani analogowego średniego formatu powinni być więc zachwyceni.

Co ciekawe, w przypadku wariantu średnioformatowego film Gold 200 debiutuje jako film z serii Kodak Professional, choć nawet sam producent określa go mianem filmu budżetowego. Prawdopodobnie odnosi się to do użytego podłoża (Kodak Estar) i wzmocnionego papieru, które zapewnić mają filmowi wysoką jakość i odporność. Specyfikacja prezentuje się natomiast identycznie, jak w przypadku filmu Kodak Gold 200 w wersji małoobrazkowej.

O tym czego się spodziewać, możemy wstępnie dowiedzieć się z pierwszych recenzji zamieszczonych na Youtubie.

Cena i dostępność

Co chyba najważniejsze, nowy film ma być także stosunkowo tani, o ile w obecnych realiach można używać takiego sformułowania. Ostateczna cena nie jest jeszcze znana, ale wg producenta Kodak Gold 200 w wersji 120 ma być ok. 25% tańszy od filmu Kodak Porta 160. Oznacza to, że na polskim rynku powinniśmy móc nabyć go w cenie ok. 30-40 zł.

Film powinien trafić na sklepowe półki na przestrzeni najbliższych tygodni.

Więcej informacji i pełną specyfikację filmu znajdziecie na stronie imaging.kodakalaris.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)