Pokaz E-330 - podsumowanie

Autor: Marta Majewska

4 Marzec 2006
Artykuł na: 2-3 minuty

W środę, 1 marca, nasi czytelnicy uczestniczyli w pierwszym w Polsce oficjlanym pokazie lustrzanki Olympus E-330. Dzięki zaangażowaniu Olympusa i Akademii Fotografii, można było poznać nie tylko techniczne aspekty nowego produktu, ale także jego praktyczne zastosowanie. Fotograf Wacław Wantuch wzbogacił całe spotkanie od strony artystycznej.

prezentacja Jacka Kowalczyka, fot. Paweł Ryczkowski



Spotkanie rozpoczął Jacek Kowalczyk krótką prezentacją techniczną, z tradycyjną wymianą pytań i odpowiedzi z dociekliwymi uczestnikami prezentacji. Po krótkiej przerwie na kawę, wszyscy przeszli do studia, gdzie Wacław Wantuch pracował z modelką i Olympusem E-330.

praca wizażystki, fot. Paweł Ryczkowski



Modelka Kinga, przygotowana przez wizażystkę, poznała fotografa dopiero na planie zdjęciowym. Ciekawym doświadczeniem było przyglądanie się Wacławowi Wantuchowi i jego stylowi pracy z modelką.

Wacław Wantuch i przyglądający się jego pracy uczestnicy spotkania, fot. Paweł Ryczkowski



Na początku artysta robił zdjęcia z odległości około dwóch metrów, pozwalając modelce przyzwyczaić się do warunków sesji, swojej osoby i grona kilkudziesięciu obserwujących ich osób.

Wacław Wantuch w studio, fot. Paweł Ryczkowski



Następnie fotograf zaczął robić duże zbliżenia twarzy i zmoczonych wcześniej kosmyków włosów. Jak podkreślał, były to doskonałe warunki, do wykorzystywania odchylanego ekranu LCD w Olympusie E-330.

Wacek i mokra modelka, fot. Paweł Ryczkowski



Po zakończeniu sesji uczstnicy spotkania mogli oglądać efekty pracy na dużym monitorze LCD, dostarczonym przez firmę Cortland. Wybrane fotografie artysta "na gorąco" poddawał krótkiej obróbce. Jedno ze zdjęć prezentujemy poniżej, całą ich galerię zamieścimy w przyszłym tygodniu. Do tego czasu zostaną one poddane profesjonalnej obróbce w cyfrowej ciemni Wacława Wantucha.

efekty sesji "z mokrą głową", fot. Wacław Wantuch



Dziękujemy Olympusowi i Akademii Fotografii za zaangażowanie w organizację spotkania a także firmom Cortland i Pstryk.pl za udzielone wsparcie. Miło nam, że tak liczne grono naszych czytelników przybyło na spotkanie. Szczególne podziękowania należą się Wacławowi Wantuchowi za profesjonalny i ciekawy pokaz.

Poniżej prezentujemy także dwa zdjęcia z pierwszej części sesji, które można ściągnąć do samodzielnej analizy.

fot. Wacław Wantuch, oryginały do ściągnięcia zostaną udostępnione już wkrótce

 

fot. Wacław Wantuch, oryginały do ściągnięcia zostaną udostępnione już wkrótce

 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na jedną z pierwszych indywidualnych polskich wystaw „zdjęć” stworzonych przy pomocy AI. Projekt Macieja Cieślaka to wizja świata harmonii...
8
Powiązane artykuły