Czy pokazywanie odbitek wciąż ma sens? Przekonaj się na spotkaniu z Wojtkiem Wieteską

Autor: Redakcja Fotopolis

10 Kwiecień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

W poniedziałek 15 kwietnia kolejne spotkanie z 11. edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem gościem będzie Wojtek Wieteska, który opowie jakie przygody obrazy przeżywają w przestrzeniach galeryjnych i jak wędrują poza ich granice.

Jak dziś wystawia się fotografię? Czy pokazywanie odbitek oprawionych w ramy, na ścianie, w przestrzeni galerii, ma wciąż sens? Przed jakimi alternatywami stoją współcześni artyści i kuratorzy? Co ma większą wartość: wirtualna projekcja czy odbitka vintage? Czy tęsknimy za "analogowością" świata czy marzymy o cyfrowej rzeczywistości?

“To niektóre z pytań, jakie zadaję sobie odwiedzając zagraniczne galerie, czytając o współczesnych technologiach rejestrowania obrazu czy pracując nad kolejnymi wystawami. Spotkanie, które poprowadzę, będzie autorskim przeglądem przygód jakie przeżywają obrazy (w tym fotograficzne) w przestrzeniach galeryjnych (i jak potrafią wędrować poza ich granice).” - zachęca Wojtek Wieteska, który poprowadzi najbliższe spotkanie w ramach cyklu WJF.

fot. Łukasz Sokół, wystawa Wojtka Wieteski „Jestem z Polski” w galerii Atlas Sztuki w Łodzi

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 15 kwietnia, o godzinie 18:00 w barze Studio, przy ul. Plac Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki) w Warszawie. Wstęp wolny.

Sylwetka autora

Wojtek Wieteska komponując zdjęcia prowadzi konwersacje, konstruuje powieści oraz szkicuje eseje. Jak twierdzi, to lepsze niż pisanie, bo fotografie są szybsze od słów. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w PWSFTviT w Łodzi a także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Sorbona IV w Paryżu. W 2015 roku obronił doktorat z dziedziny sztuk wizualnych. Ma 17-letnie doświadczenie jako uniwersytecki wykładowca. Fotografuje od 13 roku życia, a jego cykle były wystawiane m.in. w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Kraków), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Yours Gallery (Warszawa), Warszawski Fotoplastikon, Galeria Atlas Sztuki (Łódź), Muzeum Powstania Warszawskiego i Leica 6x7 Gallery Warszawa.

Wszyscy Jesteśmy Fotografami

Wszyscy Jesteśmy Fotografami to popularny cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach cyklu spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Wydarzenia są zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.

Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na jedną z pierwszych indywidualnych polskich wystaw „zdjęć” stworzonych przy pomocy AI. Projekt Macieja Cieślaka to wizja świata harmonii...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)