Yulii Krivich „Zuchwałość i młodość“ oraz Michał Iwanowski „Go home, Polish“ - podwójna wystawa w ramach Warsaw Gallery Weekend

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Wrzesień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

„Zuchwałość i młodość” Yulii Krivich oraz „Go home, Polish” Michała Iwanowskiego to dwa odrębne projekty, które na różne sposoby poruszają temat nasilenia się ruchów nacjonalistycznych, ksenofobicznych i rasistowskich. Wernisaż obu wystaw odbędzie się 21 września w Warszawie.

Galeria Instytutu Fotografii Fort zaprasza na dwie wyjątkowe wystawy: Yulii Krivich „Zuchwałość i młodość“ oraz Michała Iwanowskiego „Go home, Polish“. Oba projekty, choć wizualnie odrębne, mają wspólny mianownik - szerzące się podziały w Europie. Mimo to nie podejmują tematów wojny, narodowości, granicy w sposób bezpośredni. Nie stanowią też wypowiedzi traktujących wyłącznie o wizerunku, tożsamości, mediach społecznościowych czy współczesnej migracji - a jednak wszystkie te tematy i pojęcia unoszą się w przestrzeni pomiędzy dwoma osobistymi projektami, zestawionymi w jednej galerii, zlokalizowanej pomiędzy wschodem i zachodem Europy.

fot. Michał Iwanowski, z cyklu „Go home, Polish“, 2018

fot. Yulia Krivich, z cyklu „Zuchwałość i młodość“, 2015-2018

Gdzie i kiedy?

Wernisaże obu wystaw w ramach Warsaw Gallery Weekend 2018 odbędą się 21 września (piątek) o godzinie 17:00 w Galerii Instytutu Fotografii Fort przy ul. Racławickiej 99 w Warszawie. Oprowadzanie z udziałem artystów i kuratorów (Agnieszka Pajączkowska, Krzysztof Miękus) zaplanowano na 22 września (sobota) na godzinę 15:00. Natomiast dwie godziny później, o 17:00 będzie mieć miejsce prezentacja zina Yulii Krivich i pokaz slajdów Michała Iwanowskiego. Wstęp w weekend otwarcia oraz podczas oprowadzania jest bezpłatny. Obie ekspozycje można będzie oglądać do 25 listopada w godzinach: środa-piątek 14:00-18:00; sobota-niedziela 12:00-18:00. Wstęp jest płatny i wynosi 7 zł.

fot. Michał Iwanowski, z cyklu „Go home, Polish“, 2018

fot. Yulia Krivich, z cyklu „Zuchwałość i młodość“, 2015-2018

Yulia Krivich - Ukrainka mieszkająca w Polsce. Przez trzy lata przyglądała się i dokumentowała życie codzienne ultraprawicowego ukraińskiego gangu, skupiającego młodych weteranów wojny w Donbasie. Część z nich angażuje się obecnie w działania polityczne. Projekt prezentowano m.in. na Ukrainie, w Polsce i we Włoszech - za każdym razem wywołując odmienny, niekiedy niespodziewany odbiór.

Michał Iwanowski - Polak mieszkający od lat w Walii. Zrealizował postulat anonimowego graffiti, które zobaczył w Cardiff, nawołującego: „Go home, Polish”. Odbył pieszą podróż do rodzinnej miejscowości w południowej Polsce, gdzie nadal mieszkają jego rodzice, zadając napotkanym po drodze osobom pytanie: „Gdzie jest dom?”.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zbliża się druga edycja Festiwalu Fotoforma. Oto lista atrakcji!
Zbliża się druga edycja Festiwalu Fotoforma. Oto lista atrakcji!
Z ogromną radością informujemy, że Festiwal Fotoforma 2024 zbliża się wielkimi krokami! Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-14 czerwca na PGE Narodowym. Organizatorzy przygotowali dla Was...
2
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
Leica Store & Gallery Warszawa zaprasza na wystawę fotografii wybitnego polskiego fotoreportera Wojtka Grzędzińskiego. Fotografiom towarzyszą teksty Pawła Reszki, znanego dziennikarza,...
2
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Na zdjęciach pokazuje ludzi oraz krajobrazy zachodniej części USA w sposób daleki od tego co można zobaczyć w mediach. Z wystawą County Road Bryan Schutmaat zawita do Bochni.
2
Powiązane artykuły