Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Odnajdź rytm miasta. Wideoporadnik Damiena Lovegrove’a to klucz do udanych miejskich portretów

0

Autor:

1 Marzec 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Jako fotografowie wiemy, że miasta mają w sobie coś wyjątkowego. Są doskonałym tłem dla plenerowych portretów. Różnorodne i ekscytujące, są w stanie wydobyć z fotografowanych osób energię i optymizm, które tak wdzięcznie wychodzą na zdjęciach. Kurs Damiena Lovegrove’a pokaże jak robić to dobrze.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem PhotoWhoa

Jeśli mieszkasz w mieście, z pewnością znasz już miejsca, w których miasto potrafi zaprezentować się z najlepszej strony. Wiesz jak o danych porach układają się cienie, jak najlepiej wykorzystać padające światło, by wydobyć detale. Wiesz, że by wykonać dobre zdjęcie nie potrzeba ci już nic więcej. Modelka, właściwa poza i masz to! A jednak... ta magia jakoś Ci się wymyka? Coś nie tak ze światłem? A może źle ustawiłeś modela? Kto by się spodziewał, że tak trudno uchwycić aparatem dobrze znane nam miejsce, które mijaliśmy już wiele razy?

W internecie znajdziemy kursy i poradniki dotyczące chyba każdej dziedziny fotografii, ciągle jednak niewiele pisze się o plenerowym portrecie miejskim. Tym bardziej wartościowy wydaje się wideoporadnik “Shooting Portraits in the City” Damiena Lovegrove’a, którego trailer możecie zobaczyć poniżej. Cały kurs wideo jest relatywnie krótki - trwa raptem 2 godziny i 16 minut. Cały ten czas wypełniony jest jednak akcją i praktycznymi poradami.

 

Wideopradnik ukazuje m.in. jak Lovegrove pracuje z modelami, wybiera lokacje i ustawia oświetlenie. Zwraca też uwagę na mnóstwo drobnych, ale znaczących detali, które składają się na perfekcyjne ujęcie. Autor wykracza poza podstawy pozowania i ustawień aparatu, by ukazać nam samo sedno tego rodzaju fotografii. Żadne zagadnienie nie zostało pominięte, a przystępny styl, w jakim fotograf prowadzi swój wideoporadnik sprawia, że ani przez chwilę nie będziecie się nudzić.

Lovegrove, będąc guru fotografii portretowej, wykonywał zdjęcia na całym świecie. Spędził lata na szlifowaniu swojego warsztatu, by jak najlepiej zamieniać codzienne mijane scenerie na zdjęcia o ogromnej sile wyrazu. Jego kursy, zawsze dogłębne i szczegółowe, stały się już na rynku marką. Ten także was nie rozczaruje. Fotograf zdradza wiele praktycznych technik pracy ze światłem zastanym, jak i błyskowym oraz modyfikatorami. Tak, byśmy w każdych warunkach byli w stanie uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Lekcje są przystępne, a poszczególne przykłady łatwe do zrealizowania w praktyce. Po obejrzeniu tego kursu, w krótkim czasie twoje miejskie portrety z zyskają blask, którego do tej pory nie mogłeś uchwycić.

Ograniczona czasowo oferta specjalna

fot. Damien Lovegrove

Tego typu kursy potrafią kosztować setki, a nawet tysiące złotych. Dzięki serwisowi PhotoWhoa możecie otrzymać go już za około 275 zł (80 dolarów). Ale nie będziecie musieli płacić nawet tyle. Przez najbliższe dwa tygodnie kurs Damiena Lovegrove’a kupicie o 63% taniej - czyli za około 100 zł (29 dolarów). Jeśli jednak zdecydujecie się na zakup w ciągu najbliższych 24 godzin, zapłacicie tylko 50 zł.

Przy takiej cenie, trudno się nie skusić. Nie trać okazji by nauczyć się wykonywać niezapomniane portrety w miejskiej scenerii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem photowhoa.com.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem PhotoWhoa

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
40
0
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
107
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)