Odnajdź rytm miasta. Wideoporadnik Damiena Lovegrove’a to klucz do udanych miejskich portretów

1 Mar 2018
Odnajdź rytm miasta. Wideoporadnik Damiena Lovegrove’a to klucz do udanych miejskich portretów

Jako fotografowie wiemy, że miasta mają w sobie coś wyjątkowego. Są doskonałym tłem dla plenerowych portretów. Różnorodne i ekscytujące, są w stanie wydobyć z fotografowanych osób energię i optymizm, które tak wdzięcznie wychodzą na zdjęciach. Kurs Damiena Lovegrove’a pokaże jak robić to dobrze.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem PhotoWhoa

Jeśli mieszkasz w mieście, z pewnością znasz już miejsca, w których miasto potrafi zaprezentować się z najlepszej strony. Wiesz jak o danych porach układają się cienie, jak najlepiej wykorzystać padające światło, by wydobyć detale. Wiesz, że by wykonać dobre zdjęcie nie potrzeba ci już nic więcej. Modelka, właściwa poza i masz to! A jednak... ta magia jakoś Ci się wymyka? Coś nie tak ze światłem? A może źle ustawiłeś modela? Kto by się spodziewał, że tak trudno uchwycić aparatem dobrze znane nam miejsce, które mijaliśmy już wiele razy?

W internecie znajdziemy kursy i poradniki dotyczące chyba każdej dziedziny fotografii, ciągle jednak niewiele pisze się o plenerowym portrecie miejskim. Tym bardziej wartościowy wydaje się wideoporadnik “Shooting Portraits in the City” Damiena Lovegrove’a, którego trailer możecie zobaczyć poniżej. Cały kurs wideo jest relatywnie krótki - trwa raptem 2 godziny i 16 minut. Cały ten czas wypełniony jest jednak akcją i praktycznymi poradami.

 

Wideopradnik ukazuje m.in. jak Lovegrove pracuje z modelami, wybiera lokacje i ustawia oświetlenie. Zwraca też uwagę na mnóstwo drobnych, ale znaczących detali, które składają się na perfekcyjne ujęcie. Autor wykracza poza podstawy pozowania i ustawień aparatu, by ukazać nam samo sedno tego rodzaju fotografii. Żadne zagadnienie nie zostało pominięte, a przystępny styl, w jakim fotograf prowadzi swój wideoporadnik sprawia, że ani przez chwilę nie będziecie się nudzić.

Lovegrove, będąc guru fotografii portretowej, wykonywał zdjęcia na całym świecie. Spędził lata na szlifowaniu swojego warsztatu, by jak najlepiej zamieniać codzienne mijane scenerie na zdjęcia o ogromnej sile wyrazu. Jego kursy, zawsze dogłębne i szczegółowe, stały się już na rynku marką. Ten także was nie rozczaruje. Fotograf zdradza wiele praktycznych technik pracy ze światłem zastanym, jak i błyskowym oraz modyfikatorami. Tak, byśmy w każdych warunkach byli w stanie uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Lekcje są przystępne, a poszczególne przykłady łatwe do zrealizowania w praktyce. Po obejrzeniu tego kursu, w krótkim czasie twoje miejskie portrety z zyskają blask, którego do tej pory nie mogłeś uchwycić.

Ograniczona czasowo oferta specjalna

fot. Damien Lovegrove

Tego typu kursy potrafią kosztować setki, a nawet tysiące złotych. Dzięki serwisowi PhotoWhoa możecie otrzymać go już za około 275 zł (80 dolarów). Ale nie będziecie musieli płacić nawet tyle. Przez najbliższe dwa tygodnie kurs Damiena Lovegrove’a kupicie o 63% taniej - czyli za około 100 zł (29 dolarów). Jeśli jednak zdecydujecie się na zakup w ciągu najbliższych 24 godzin, zapłacicie tylko 50 zł.

Przy takiej cenie, trudno się nie skusić. Nie trać okazji by nauczyć się wykonywać niezapomniane portrety w miejskiej scenerii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem photowhoa.com.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem PhotoWhoa

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
3