Zostań certyfikowanym specjalistą od postprodukcji w DaVinci Resolve. Blackmagic udostępnia darmowy program szkoleniowy

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Grudzień 2019
Artykuł na: 6-9 minut

DaVinci Resolve to fantastyczna, a co najważniejsze darmowa alternatywa dla filmowych aplikacji z pakietu Adobe. Producent robi kolejny krok, by wyprzedzić swojego rywala i oprócz darmowych kursów udostępnia także program szkoleniowy, który pozwoli wam zostać certyfikowanym montażystą, kolorystą, lub inżynierem dźwięku.

Pakiet Adobe oferuje świetne możliwości pod względem obróbki materiałów wideo. Co jednak, gdybyśmy Wam powiedzieli, że doskonałą większość z funkcji programu Premiere (a także wiele więcej) możecie mieć za darmo? Wystarczy pobrać program DaVinci Resolve 16, który w jednej aplikacji zamyka narzędzie do montażu, zaawansowany edytor audio i program do obsługi efektów specjalnych.

Profesjonalny edytor wideo zupełnie za darmo

Aplikacja firmy Blackmagic Design ceniony jest za intuicyjną obsługę, lepszą optymalizację pod względem wymagań sprzętowych i świetny panel do gradacji kolorystycznej materiałów wideo. Do tego znacznie upraszcza proces importu i eksportu materiałów i wspiera wszystkie najnowsze formaty. Nic dziwnego, że przesiada się na niego coraz więcej osób z branży profesjonalnej. Co jednak najważniejsze, DaVinci Resolve w podstawowej wersji dostępny jest do pobrania zupełnie za darmo, a przy tym nie będzie ograniczać użytkowników - jedynym limitem wersji standardowej jest brak możliwości kolaboracji online, mniejsza liczna wgranych efektów, brak profili obiektywów i ograniczenie do rozdzielczości 4K (póki co mało komu potrzebne jest więcej).

Już samo udostępnienie programu do darmowego pobrania przysporzyło producentowi wielu zwolenników, ale Blackmagic Design nie spoczywa na laurach. Podobnie jak w przypadku wcześniejszej edycji, producent oferuje prawie 10 godzin darmowych youtube’owych wideoporadników na temat poszczególnych funkcjonalności programu, a także oferuje za darmo ponad 400-stronicowy przewodnik po programie.

Znasz już program? Zdaj egzamin i zostać certyfikowanym specjalistą od postprodukcji

Ale to nie wszystko. Teraz każdy, kto ma chęci i czas może zostać certyfikowanym specjalistą od programu DaVinci Resolve. W tym celu producent uruchomił program Blackmagic Design Certified Training Program, który ma dostarczyć nam kompletną, wyczerpującą wiedzę na temat działania programu i przeznaczonych mu konsol. Po obejrzeniu wszystkich filmów instruktażowych i przeczytaniu przewodników, możemy przystąpić do egzaminu online, którego ukończenie da nam status certyfikowanego specjalisty DaVinci Resolve w zakresie montażu, reżyserii dźwięku, kolorkorekcji i efektów specjalnych (w zależności od wybranej opcji). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zdać wszystkie dostępne egzaminy. Z pewnością taki certyfikat ułatwi zdobycie upragnionej posady w branży wideo.

Oprócz tego, firma oferuje także możliwość zostania oficjalnym, certyfikowanym trenerem BlackMagic i zarabianie na swojej wiedzy. W tym celu należy skontaktować się z producentem.

Więcej informacji na temat kursów znajdziecie pod adresem blackmagicdesign.com. Na samym dole strony znajdziecie też możliwość pobrania darmowej wersji programu DaVinci Resolve.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Skutecznie wyostrzane to jeden z najważniejszych końcowych etapów postprodukcji. Może jednak zdjęcia tak samo pomóc, jak i zaszkodzić. Zobacz, jak robić to...
20
0
10 tricków w Adobe Photoshop, o których mogłeś nie wiedzieć
10 tricków w Adobe Photoshop, o których mogłeś nie wiedzieć
Photoshop to jedna z tych aplikacji, których można używać kilkanaście lat, a i tak nie znać wszystkich możliwości jakie oferuje. Oto 10 przydatnych opcji, które...
22
0
Zobacz, jak usunąć odbicia światła z okularów w Adobe Photoshop
Zobacz, jak usunąć odbicia światła z okularów w Adobe Photoshop
Zdarzyło się Wam, że na najlepszym zdjęciu z sesji oczy modela przysłoniły odwracające uwagę bliki? Tego typu sytuacje da się uratować.
72
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)