Zostań certyfikowanym specjalistą od postprodukcji w DaVinci Resolve. Blackmagic udostępnia darmowy program szkoleniowy

Autor: Maciej Luśtyk

19 Grudzień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

DaVinci Resolve to fantastyczna, a co najważniejsze darmowa alternatywa dla filmowych aplikacji z pakietu Adobe. Producent robi kolejny krok, by wyprzedzić swojego rywala i oprócz darmowych kursów udostępnia także program szkoleniowy, który pozwoli wam zostać certyfikowanym montażystą, kolorystą, lub inżynierem dźwięku.

Pakiet Adobe oferuje świetne możliwości pod względem obróbki materiałów wideo. Co jednak, gdybyśmy Wam powiedzieli, że doskonałą większość z funkcji programu Premiere (a także wiele więcej) możecie mieć za darmo? Wystarczy pobrać program DaVinci Resolve 16, który w jednej aplikacji zamyka narzędzie do montażu, zaawansowany edytor audio i program do obsługi efektów specjalnych.

Profesjonalny edytor wideo zupełnie za darmo

Aplikacja firmy Blackmagic Design ceniony jest za intuicyjną obsługę, lepszą optymalizację pod względem wymagań sprzętowych i świetny panel do gradacji kolorystycznej materiałów wideo. Do tego znacznie upraszcza proces importu i eksportu materiałów i wspiera wszystkie najnowsze formaty. Nic dziwnego, że przesiada się na niego coraz więcej osób z branży profesjonalnej. Co jednak najważniejsze, DaVinci Resolve w podstawowej wersji dostępny jest do pobrania zupełnie za darmo, a przy tym nie będzie ograniczać użytkowników - jedynym limitem wersji standardowej jest brak możliwości kolaboracji online, mniejsza liczna wgranych efektów, brak profili obiektywów i ograniczenie do rozdzielczości 4K (póki co mało komu potrzebne jest więcej).

Już samo udostępnienie programu do darmowego pobrania przysporzyło producentowi wielu zwolenników, ale Blackmagic Design nie spoczywa na laurach. Podobnie jak w przypadku wcześniejszej edycji, producent oferuje prawie 10 godzin darmowych youtube’owych wideoporadników na temat poszczególnych funkcjonalności programu, a także oferuje za darmo ponad 400-stronicowy przewodnik po programie.

Znasz już program? Zdaj egzamin i zostać certyfikowanym specjalistą od postprodukcji

Ale to nie wszystko. Teraz każdy, kto ma chęci i czas może zostać certyfikowanym specjalistą od programu DaVinci Resolve. W tym celu producent uruchomił program Blackmagic Design Certified Training Program, który ma dostarczyć nam kompletną, wyczerpującą wiedzę na temat działania programu i przeznaczonych mu konsol. Po obejrzeniu wszystkich filmów instruktażowych i przeczytaniu przewodników, możemy przystąpić do egzaminu online, którego ukończenie da nam status certyfikowanego specjalisty DaVinci Resolve w zakresie montażu, reżyserii dźwięku, kolorkorekcji i efektów specjalnych (w zależności od wybranej opcji). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zdać wszystkie dostępne egzaminy. Z pewnością taki certyfikat ułatwi zdobycie upragnionej posady w branży wideo.

Oprócz tego, firma oferuje także możliwość zostania oficjalnym, certyfikowanym trenerem BlackMagic i zarabianie na swojej wiedzy. W tym celu należy skontaktować się z producentem.

Więcej informacji na temat kursów znajdziecie pod adresem blackmagicdesign.com. Na samym dole strony znajdziecie też możliwość pobrania darmowej wersji programu DaVinci Resolve.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Dowiedz się jak łatwo i skutecznie zmienić kolor produktów, ubrań i innych rzeczy w programie Adobe Photoshop.
10
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Tworzenie w Photoshopie efektów świetlnych nie należy do najprostszych, szczególnie w edycji portretu. Unmesh z PiXimperfect w swoim tutorialu w przejrzysty sposób pokazuje jak do zdjęcia...
0
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)