Z jakich czasów migawki korzystać, by zatrzymać ruch? Wideoporady Bryana Petersona 2, cz. 3

25 Gru 2017
Z jakich czasów migawki korzystać, by zatrzymać ruch? Wideoporady Bryana Petersona 2, cz. 3

Zapraszamy do trzeciego odcinka porady fotograficznych Bryana Petersona. Tym razem fotograf doradza, jakie czasy otwarcia migawki wybrać, aby perfekcyjnie zamrozić akcję.

Tym razem Bryan Peterson wybiera się do słonecznej Kalifornii, gdzie na przykładzie zmagających się z falami surferów rozwiewa wątpliwości co do tego, jakich czasów naświetlania powinniśmy wykorzystywać, by z jednej strony perfekcyjnie "zamrozić" akcję, a z drugiej otrzymać wystarczająco dużą głębię ostrości i pozostać przy niskich czułościach ISO.

 

Wesołych Świąt, Szczęśliwego Nowego Roku i wielu fascynujących wyzwań fotograficznych w całym 2018 r. życzy Szkoła Perfekcyjnej Fotografii Bryana Petersona.

Szkoła Perfekcyjnej Fotografii Bryana Petersona - „Najlepsze miejsce do nauki fotografii w Internecie"

 

Komentarze
Polecane artykuły
“Fotografia to moje zajęcie” - wywiad z Tadeuszem Rolke
24 Maj 2019
Z aparatem pracuje od 75 lat, ale ani myśli odwieszać go na kołek. O ostatnich projektach, pomysłach na kolejne cykle i o kobietach z Tadeuszem Rolke rozmawia Monika Szewczyk.
2
Moscow International Foto Awards 2019 - Polacy zdominowali sekcję photobooków. Triumfują też w pozostałych kategoriach
23 Maj 2019
Tegoroczna odsłona konkursu MIFA przynosi wiele nagród fotografom znad Wisły. Książki fotograficzne Igora Pisuka i Dominiki Koszowskiej uznane zostały najlepszymi publikacjami roku. Oprócz nich triumfy święci jeszcze 9 fotografów z Polski.
0
Życie fotograficzne i uczuciowe - historia Tadeusza Rolke
20 Maj 2019
Świadek minionego stulecia - powstaniec warszawski, przymusowy robotnik, stalinowski więzień i... bon vivant. Od kilkudziesięciu lat nie rozstaje się z aparatem, inspirując kolejne pokolenia artystów. Właśnie kończy 90 lat. Życie i twórczość kultowego fotografa przybliża autorka wywiadu rzeki z Tadeuszem Rolke, Małgorzata Purzyńska.
2
Nie żyje Bogdan Konopka - wybitny przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, autor pierwszej Kolekcji Wrzesińskiej
20 Maj 2019
W wieku 66 lat zmarł Bogdan Konopka - jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
0