5 prostych porad, dzięki którym staniesz się lepszym fotografem

5
Michał Chrzanowski
27 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Peter McKinnon powrócił z kolejnym ciekawym poradnikiem. Tym razem kanadyjski fotograf przypomina o pięciu podstawowych zasadach, których zastosowanie sprawi, że wykonane zdjęcia będą prezentować wyższy poziom.

Dla wielu początkujących osób nauka fotografii może wydawać się rzeczą skomplikowaną i trudną do przyswojenia. Najpierw trzeba zapoznać się z działaniem aparatu oraz okiełznać zależności pomiędzy czasem naświetlania, wartością przysłony a czułością matrycy, czyli tak zwany trójkąt ekspozycji. Do tego do dochodzą podstawowe zagadnienia związane z kompozycją, kadrowaniem i oświetleniem.

Jak widać jest sporo tematów, które trzeba zgłębić. Na szczęście z pomocą przychodzą filmy instruktażowe, w tym te autorstwa kanadyjskiego fotografa Petera McKinnona. Po opublikowaniu krótkiego poradnika z 8 prostymi trikami, które pomogą uzyskać ciekawe efekty, powrócił z nową dawką inspiracji. W niespełna 6 minutowym wideo-poradniku dowiemy się pięciu podstawowych zasad, których zastosowanie sprawi, że staniemy się lepszymi fotografami.

 

Peter McKinnon w krótkim filmie przypomniał, że odpowiednia kompozycja, kadrowanie czy w końcu nieszablonowe myślenie to podstawowe zagadnienia, o których niestety często zapomina się na początku swojej fotograficznej przygody. Jednak ich nauka i zastosowanie sprawi, że zdjęcia będą prezentować znacznie wyższy poziom - niezależnie czy wykonamy je smartfonem, aparatem natychmiastowym czy lustrzanką.

Więcej filmów Petera McKinnona znajdziecie na jego kanale w serwisie Youtube.

zdjęcie otwierające: www.pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
62
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły