Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

5 prostych porad, dzięki którym staniesz się lepszym fotografem

5

Autor: Michał Chrzanowski

27 Grudzień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Peter McKinnon powrócił z kolejnym ciekawym poradnikiem. Tym razem kanadyjski fotograf przypomina o pięciu podstawowych zasadach, których zastosowanie sprawi, że wykonane zdjęcia będą prezentować wyższy poziom.

Dla wielu początkujących osób nauka fotografii może wydawać się rzeczą skomplikowaną i trudną do przyswojenia. Najpierw trzeba zapoznać się z działaniem aparatu oraz okiełznać zależności pomiędzy czasem naświetlania, wartością przysłony a czułością matrycy, czyli tak zwany trójkąt ekspozycji. Do tego do dochodzą podstawowe zagadnienia związane z kompozycją, kadrowaniem i oświetleniem.

Jak widać jest sporo tematów, które trzeba zgłębić. Na szczęście z pomocą przychodzą filmy instruktażowe, w tym te autorstwa kanadyjskiego fotografa Petera McKinnona. Po opublikowaniu krótkiego poradnika z 8 prostymi trikami, które pomogą uzyskać ciekawe efekty, powrócił z nową dawką inspiracji. W niespełna 6 minutowym wideo-poradniku dowiemy się pięciu podstawowych zasad, których zastosowanie sprawi, że staniemy się lepszymi fotografami.

 

Peter McKinnon w krótkim filmie przypomniał, że odpowiednia kompozycja, kadrowanie czy w końcu nieszablonowe myślenie to podstawowe zagadnienia, o których niestety często zapomina się na początku swojej fotograficznej przygody. Jednak ich nauka i zastosowanie sprawi, że zdjęcia będą prezentować znacznie wyższy poziom - niezależnie czy wykonamy je smartfonem, aparatem natychmiastowym czy lustrzanką.

Więcej filmów Petera McKinnona znajdziecie na jego kanale w serwisie Youtube.

zdjęcie otwierające: www.pexels.com

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
39
0
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
96
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
10
0
Powiązane artykuły