Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Programy Edukacyjne Okręgu Warszawskiego ZPAF

0

Autor: Marcin Grabowiecki

10 Kwiecień 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Wiosna w Okręgu Warszawskim ZPAF zapowiada się intensywnie. 14 kwietnia rusza kurs ABC fotografowania, tydzień później - warsztaty fotografii otworkowej, a 12 maja - kurs fotografii portretowej. Po majowym weekendzie rozpoczyna się także autorski kurs fotografii krajobrazowej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą Programów Edukacyjnych Okręgu Warszawskiego ZPAF.
fot. Piotr Wenclewski

Zachęcamy do skorzystania z wiosennej oferty Programów Edukacyjnych Okręgu Warszawskiego ZPAF. Trwa nabór, a ilość miejsc jest ograniczona, więc nie należy zwlekać ze zgłoszeniem.

14 kwietnia rusza kolejna edycja cieszącego się uznaniem uczestników Kursu ABC fotografowania. W czasie intensywnego, dwumiesięcznego weekendowego kursu początkujący fotografowie nabędą niezbędną wiedzę i umiejętności do tego, by fotografować z sensem i powodzeniem, nie popełniając niepotrzebnych błędów... Zakres kursu obejmuje podstawy techniki, warsztatu i estetyki, zajęcia praktyczne i ćwiczenia plenerowe. W programie także podstawy opracowania zapisu cyfrowego zdjęć w programach komputerowych, zasady budowania obrazu fotograficznego, prezentacja klasycznej techniki czarno-białej (średni format) łącznie z wykonaniem powiększenia w ciemni.

Termin: 14 kwietnia - 16 czerwca 2012.

W kolejny weekend - 21-22 kwietnia odbędzie się druga edycja Warsztatów fotografii otworkowej, prowadzonych przez Piotra Wenclewskiego. W ramach warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z historią oraz wiedzą praktyczną dotyczącą konstruowania kamer otworkowych i ich wykorzystania do wykonywania zdjęć. W ciągu dwóch dni zbudują swoją kamerę i wykonają nią pierwsze zdjęcia. Poza stroną techniczną warsztaty będą także próbą odpowiedzenia sobie na pytanie - dlaczego fotografujemy? Jak fotografia może przyczynić się do rozwoju osobistego każdego człowieka bez względu na jego dotychczasowe doświadczenie. Jeżeli jesteście zmęczeni zbyt szybkimi zmianami w technologiach związanych ze sprzętem fotograficznym, bezustanną presją konkurowania i osiągania sukcesów, te warsztaty pozwolą Wam znaleźć alternatywne rozwiązanie.

Termin: 21-22 kwietnia 2012.

12 maja 2012 staruje druga edycja weekendowego, miesięcznego, intensywnego Kursu fotografii portretowej prowadzonego przez Krzysztofa Zaleskiego z udziałem Basi Sokołowskiej. Kurs adresowany jest do osób nieco doświadczonych w fotografii, zainteresowanych rozwojem swoich możliwości. Ma stanowić dla uczestników kolejny krok ku ambitnej fotografii, wyposaża ich w zaawansowaną wiedzę i umiejętności w zakresie szeroko pojętego portretowania. Zajęcia o charakterze warsztatów w warunkach plenerowych i studyjnych. Program obejmuje także wprowadzenie w historyczne i współczesne rozumienie sensu fotografii portretowej, analizę autorskich projektów realizowanych przez uczestników, zajęcia doskonalące umiejętności opracowania zapisanych cyfrowo zdjęć w programie Adobe Photoshop.

Termin: 12 maja - 17 czerwca 2012.

Także po długim majowym weekendzie, 11 maja rozpoczyna się autorski Kurs fotografii krajobrazowej, realizowany przez pół roku w pięciu sesjach w różnych porach roku, w Mielniku i okolicach - miejscu zamieszkania i twórczej pracy prowadzącego Piotra Cieśli. To już sprawdzona i skuteczna forma doświadczenia i wykorzystania tego, że zmieniające się pory roku, a wraz z nimi światło, to podstawowy budulec fotografii krajobrazowej. W czasie spotkań zostaną omówione istotne aspekty techniczne i estetyczne. Uczestnicy nauczą się jak radzić sobie z problemami wynikającymi ze zmiennych sytuacji atmosferycznych.

Terminy: 11-13 maja, 15-17 czerwca, 31 sierpnia - 2 września, 12-14 października, 23-25 listopada 2012.

Więcej informacji, także o bardziej odległych propozycjach, jak organizowany na początku września Kurs klasycznych technik
ciemniowych, konsultacjach,
na stronie: www.zpaf-edukacja.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak uzyskać efekt rozmytego tła oraz wykorzystać instalacje świetlne do tworzenia magicznych, świątecznych kadrów? Swoje pomysły przedstawia specjalista...
34
0
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
89
0
Powiązane artykuły