Warsztaty fotograficzne "Elitarność aktu" w Warszawie

Autor: Marcin Grabowiecki

14 Listopad 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Okręg Warszawski ZPAF zaprasza do udziału w kursie fotografii aktu. Program kursu obejmuje zajęcia teoretyczne: wykład o historii fotografii aktu, prezentację najważniejszych współczesnych realizacji, omówienie zagadnień kompozycji obrazu oraz zajęcia praktyczne: pięć trzygodzinnych bloków fotografowania modelki w profesjonalnym studio. Kurs odbędzie się w dniach 3-18 grudnia.
fot. Tomek Staszewski

Obejmujący trzydzieści godzin zajęć kurs "Elitarność aktu" odbędzie się w dniach 3-18 grudnia. Zajęcia prowadzone będą w trybie sobotnio-niedzielnym i w piątki w godz. 18:00-21:00 w Starej Galerii ZPAF oraz ExIF STuDiO w Warszawie. Prowadzący: Sergiusz Sachno, Tomek Staszewski (zajęcia praktyczne), Jagna Olejnikowska, Anna Wolska.

Podczas pierwszych zajęć praktycznych zastosowane zostanie oświetlenie górne, które dodaje dramatyzmu, uwydatnia detal, zamyka formę w plamie światła. Drugie zajęcia to oświetlenie modelki w kontrze - pozwalające wydobyć subtelności kształtu ciała jak i skupienia uwagi widza na detalach. Zastosowanie obu form oświetlenia pozwala uchwycić delikatne niuanse faktury, dodać tajemniczości, zwiewności lub przy ostrym oświetleniu - mocno zdynamizować ujęcie. Podczas trzecich zajęć modelka będzie fotografowana w tonacji "Low key" - technice polegającej na dobieraniu motywów i oświetlenia tak, aby fotografia nasycona była średnimi i ciemnymi tonami, czyli odcieniami szarości do głębokiej czerni włącznie. Zajęcia czwarte to fotografowanie w tonacji "High key" - technice wykonywania fotografii o przewadze nienasyconych, jasnych tonów. Ostatnie zajęcia dadzą możliwość wykonania zdjęć w ruchu, w świetle błyskowym z wielokrotną ekspozycją lub zastanym. Technika ta pozwoli dodać ulotności, oniryczności bądź przeciwnie - zobrazować dynamikę ciała. Po zaliczeniu zajęć praktycznych uczestnicy kursu zapoznają się z technikami cyfrowej obróbki materiału, przedstawia swoje zdjęcia do omówienia. Kurs zakończy kuratorski wybór zdjęć do portfolio autora.

Zgłoszenia można kierować na adres: kursy@zpaf.pl

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
8 sposobów, by rozbudzić kreatywność i robić jeszcze lepsze zdjęcia
8 sposobów, by rozbudzić kreatywność i robić jeszcze lepsze zdjęcia
Zadbaj o swój fotograficzny rozwój! Spróbuj spojrzeć na świat w zupełnie nowy sposób by dostrzec ukryte dotąd kadry.
48
Jak fotografować burzę i pioruny - poradnik dla początkujących
Jak fotografować burzę i pioruny - poradnik dla początkujących
Efektownie uchwycone błyskawice dodadzą dramatyzmu każdej fotografowanej scenie. Wbrew pozorom do takich zdjęć nie potrzebujemy drogiego sprzętu, a jedynie dobrego...
14
Jak działa film - fotografia analogowa w pigułce
Jak działa film - fotografia analogowa w pigułce
Jeżeli chcecie szybko dowiedzieć się wszystkich najistotniejszych informacji na temat procesu powstawania zdjęć analogowych, od filmu po wydruki, nowy film z kanału...
1
Powiązane artykuły