Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Rozdzielczość 35 mm

Panasonic Lumix G X VARIO 35-100 mm f/2.8 POWER O.I.S. to uniwersalny jasny zoom do systemu Mikro 4/3. Obiektyw daje bardzo wszechstronny zakres ogniskowych, który po przeliczeniu dla pełnej klatki odpowiada 70-200 mm. Poza tym do dyspozycji mamy bardzo dobrą jasność - f/2.8 co pozwoli na zabawę z niedużą głębią ostrości. Zapraszamy do lektury naszego testu.
0

Autor: Patryk Wiśniewski

5 Wrzesień 2013
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

6. Rozdzielczość 35 mm

Na osi poziomej wykresu umieściliśmy przysłony, a na osi pionowej pary linii na milimetr. Granica przyzwoitości dla obiektywów Mikro Cztery Trzecie podpiętych do aparatu z 16-megapikselową matrycą wynosi 21 lp/mm według standardów DxO.

Jak widać na poniższych wykresach Panasonic Lumix G X VARIO 35-100 mm f/2,8 POWER O.I.S. daje bardzo dobre rezultaty zarówno w centrum jak i na brzegach kadru. Już w formacie RAW nawet na przysłonie f/2.8 obiektyw znacznie przekracza granicę przyzwoitości w centrum kadru dzięki czemu możemy z niej korzystać bez obawy o jakość zdjęć. Wysoka jakość utrzymuje się do przysłony f/11. Jasny zoom Panasonika pozwala na siebie narzekać jeśli chodzi o ostrość w brzegach kadru, aby cieszyć się bardzo dobrą jakością zdjęć musimy przymknąć obiektyw o 1EV do f/4.

wartości funkcji MTF50 dla ogniskowej 35mm, pliki RAW

Tradycyjnie w formacie JPEG oprogramowanie podciąga wyniki generowane przez zestaw aparat plus obiektyw dzięki czemu uzyskujemy lepsze rezultaty. Prosto z puszki dostajemy zdjęcia kontrastowe i bogate w szczegóły.

wartości funkcji MTF50 dla ogniskowej 35mm, pliki JPEG

Test został podzielony na następujące części:

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE 35 mm f/1.4 GM - test obiektywu
Sony FE 35 mm f/1.4 GM - test obiektywu
Najnowszy reporterski, wysokiej klasy obiektyw 35 mm firmy Sony walczy o miano najlepszego obiektywu tego typu w świecie bezlusterkowców. Sprawdzamy czy pod względem...
11
4
Viltrox 85 mm f/1.8 STM ED IF z mocowaniem Nikon Z  - pierwsze testy i zdjęcia przykładowe
Viltrox 85 mm f/1.8 STM ED IF z mocowaniem Nikon Z - pierwsze testy i zdjęcia przykładowe
To budżetowy obiektyw z AF do bezlusterkowców Nikon Z. Jest dużo tańszy od systemowego odpowiednika, ale czy jego możliwości wystarczą, by sprostać wymaganiom miłośników portretowych ujęć?
51
0
Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III VC RXD - zdjęcia przykładowe i pierwsze wnioski
Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III VC RXD - zdjęcia przykładowe i pierwsze wnioski
Bardzo użyteczny zakres, stałe światło f/2.8, stabilizacja, a do tego całkiem kompaktowa budowa i rozsądna cena - jak ten ciekawy zoom do bezlusterkowców APS-C Sony...
25
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)