Panasonic Lumix LF1 - test

W kwietniu 2013 roku Panasonic zaprezentował nowy zaawansowany kompakt - Lumix LF1. To kompletnie nowa konstrukcja w ofercie japońskiego producenta. Kieszonkowy aparat oferuje obiektyw o zakresie ogniskowych 28-200mm sygnowany przez Leikę, 12-megapikselową matrycę MOS o rozmiarze 1/1,7 cala oraz nowość w tej klasie sprzętu - wbudowany wizjer.

Autor: Patryk Wiśniewski

9 Sierpień 2013
Artykuł na: 29-37 minut

Panasonic to firma, która jako pierwsza zaprezentowała zaawansowany, kieszonkowy kompakt, czyli Lumiksa LX3. Tą drogą poszło wiele firm i na przestrzeni ostatnich kilku lat mieliśmy wiele podobynch premier, chociażby Leica D-Lux 6, zbliżona do LX7, Olympus Stylus XZ-2, czy Samsung EX2F. Można by jeszcze wymienić Fujifilm X20 czy Sony Cyber-shot RX100, są to jednak propozycje droższe i wyposażone w większe matryce.

Na tle swojej konkurencji LF1 wyróżnia się przede wszystkim większym zakresem ogniskowych oraz wbudowanym wizjerem elektronicznym. O tym czy japońskiemu producentowi uda się wprowadzić kolejny trend przekonamy się zapewne w niedalekiej przyszłości, a teraz zobaczmy jak LF1 wypadnie na tle konkurencji.

Test został podzielony na następujące części:

1. Wstęp

2. Specyfikacja

3. Budowa i ergonomia

4. Optyka

5. Fotografowanie

6. Jakość zdjęć

7. Podsumowanie

8. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Ta sama niemiecka precyzja, ale teraz z 60 Mp na pokładzie, szybszym autofokusem i odchylanym wyświetlaczem. Sprawdziliśmy, jak Leica SL3 spisuje się w praktyce.
21
Canon EOS R8 - test aparatu
Canon EOS R8 - test aparatu
Najnowsza kompaktowa pełna klatka Canona przełamuje schemat tego, co może oferować aparat dla amatorów. Specyfikacja zapożyczona z wyższego modelu R6 Mark II i przystępna cena...
41
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)